Markante nieuwbouw HUIZENMARKT 11 De vormgeving sluit aan op de omgeving B Waar eens de dorpsslager zijn vlees bewerkte worden bin nenkort in de A. de Koning straat in Kwadendamme zes aantrekkelijke koopwoningen gebouwd. De ze woningen voldoen aan alle wensen van wooncomfort in een sfeervolle omgeving. De architectuur en de samenstelling van de huizen sluiten nauw aan op de huidige woonwensen. Daarnaast heeft de architect bewust gekozen voor een moderne detaille ring waarbij qua vormgeving is aangesloten op de omgeving. Een voorbeeld hiervan is de fraai gevormde mansardekap op de wo ning. De huizen worden voorzien van twee bouw lagen met op de begane grond een entree, een royale woonkamer en een woonkeuken. De verdieping is voorzien van twee ruime slaapkamers, een badkamer, een onbenoem de ruimte en een berging- of installatieruim te. De tuin ligt op het oosten en elke woning heeft een achterom. Tevens wordt bij elke woning een berging geplaatst en hoort er ook nog een eigen privé - parkeerplaats bij. Het bruto vloeroppervlak van de woningen is circa 111 vierkante meter en de bruto in houd is circa 375 kuub. De percelen variëren van circa 108 tot 152 vierkante meter. De ge velstenen worden uitgevoerd in een fraaie donkerrode steen - waalformaat - met een enigszins verdiepte voeg. De buitenkozijnen, ramen en deuren van de woningen bestaan uit hardhout. De kleur van de kozijnen is wit, terwijl de draaiende delen in de kozijnen van de gehele woning zijn uitgevoerd in grijs. Met het bouwen van de woningen zal begonnen worden nadat vijftig procent is verkocht. Informatie: www.renbwonen.nl Van compleet nieuwe woningen in een dorpskern tot restauratie van een monument. Op deze pagina drie voorbeelden van het maken van woon ruimte op markante locaties. Plek voor starters in voormalig klooster De preekstoel blijft behouden Kloosterlingen leidden er een de voot en godsvruchtig leven. Bin nenkort gaan bouwvakkers aan de slag in het voormalige, statige kloos ter aan de Korte Kerkstraat in Terneu- zen om het te transformeren tot een ge zellige woonlocatie. Veertien verschil lende types appartementen met opper vlaktes van 55 tot 132 vierkante meter bieden straks een scala aan mogelijkhe den. De voorgevel blijft intact en ook bin- ïenin zullen op sommige plekken de nvloeden van het rijke kloosterleven voelbaar zijn. Zo zal een appartement op de eerste verdieping geheel in de stijl van het gebouw te ervaren zijn. De oude kapel met zijn glas-in-loodramen krijgt een woonfunctie en de gemeen schappelijke kloostertuin bij het com plex zorgt er voor dat zonaanbidders volop aan hun trekken komen. Paul Saman van Kindt 8c Biesbroeck in Terneuzen, het kantoor dat de verkoop op zich heeft genomen, spreekt van een unieke plek vlakbij het centrum met daarbij ook nog een privé parkeer plaats en berging. „We richten ons voor al op starters en alleenstaanden. Men sen met een kleine beurs. De goedkoop ste appartementen gaan al voor minder dan een ton van de hand. We denken dat we hiermee aan een duidelijke oe- hoefte te kunnen voldoen." B Informatie: www.kenb-onroerendgoed.nl Sinds kort staat de van nieuw blad goud voorziene torenhaan van de voormalige Nederlandse Her vormde kerk in de Dorpsstraat van Hoofdplaat weer te pronken. In het voormalige bedehuis uit 1784 zijn in middels een drietal bijzondere apparte menten gerealiseerd. In het schitterende rijksmonument zijn in het eigenlijke kerkgebouw twee ap partementen gebouwd. Op de begane grond bevindt zich het type 'Kerkzaai'. De oorspronkelijke Lodewijk XVI-stijl, zoais de prachtige voorgevel werd De- houden. Via de centrale entreehal ko men bezoekers in de ontvangsthal en gang. Hieromheen zijn de verschillen de vertrekken gesitueerd: toilet, badka mer en de drie slaapkamers. Bijna de helft van de ruimte is niet ingedeeld en fungeert als woon-eetkeuken en study. In de kerkzaai bevindt zich een entre sol van zestig vierkante meter met zes getoogde raampartijen die als woonka mer zal dienen. Zoveel mogelijk details werden behouden zoals de hardstenen vloer, een deel van de 'mannenbanken' en de preekstoel. Er is gekozen voor een maximale lich tinval de oorspronkelijke hoogte van de kerkzaai van bijna zes meter werd even eens behouden. Het levert een uniek ge bouw op waar het prettig wonen is in de nabijheid van de Westerschelde. Informatie: www.monumentenmakelaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 91