Binnen en buiten alle ruimte Zodra de voordeur openzwaait, blijven je ogen steken op de terazzovloer in de hal. „Ieder een die hier binnenstapt, be gint meteen over die vloer", vertelt Yvonne de Kok die samen met haar man Frans en hun twee dochters dit huis bewoont. HUIZENMARKT 7 Je houdt hier altijd veel vrijheid Duke Ellingtonstraat 6 door Anita janse Het gaat haar wel aan het hart dat ze al weer gaat verhuizen. „We hebben hier voor jaren in Souburg gewoond en stonden er al een hele tijd ingeschreven voor bouwgrond. Omdat de plannen voor Souburg Noord maar niet van de grond leken te komen, zijn we uiteinde lijk in de Mortiere begonnen. We woonden hier net, toen we bericht kre gen dat we alsnog waren ingeloot voor grond in Souburg. Daarbij hadden we ook nog eens de eerste keus." Voor een bouwproject draaien Frans en Yvonne hun hand niet om, dit is in middels hun tweede nieuwbouwwo ning. Toch moest het stel zich even ach ter de oren krabben. „Dit huis is helemaal naar onze zin." De stijl van deze notariswoning zal veel mensen aanspreken en natuurlijk is de prijs daar ook naar. De bewoners heb ben veel aandacht besteed aan de afwer king, getuige de sierlijsten langs deuren en plafonds. De woonkamer beslaat veertig vierkan te meter en heeft aan de achterzijde tuindeuren, daardoor heb je onbelem merd zicht op het nieuwe golfterrein dat nu nog wordt aangelegd. „Het wordt hier aan de achterkant nooit vol gebouwd, dus je houdt altijd veel vrij heid", vertelt Frans. De schilder brengt een laatste lik verf aan op de tuindeuren. „En dan zijn we rond. We hebben geen klusjes uitge steld, zelfs de tuin is helemaal aange legd." Het huis aan Duke Ellingtonstraat num- Plus: - Uitzicht - Vrijheid rondom - Ruimte in huis mer 6 biedt een zee van ruimte, niet al leen buiten maar ook binnen. Dat zie je goed wanneer je vanaf de tweede eta ge door het trappenhuis naar beneden kijkt. Op de zolder kunnen toekomstige be woners met gemak nog twee extra slaapkamers creëren. Op de eerste ver dieping liggen drie ruime slaapkamers, waarvan de grootste beschikt over een inloopkast. Ook vind je hier een twee de toilet en een badkamer met dubbele wasbak, inloopdouche en een ligbad. Frans denkt hardop: „Dit huis is heel geschikt voor mensen die snel woon ruimte nodig hebben. Ze hoeven er niets meer aan te doen." Inderdaad. Ei gen spullen er in en klaar. Min: - De vele ramen zijn uitgevoerd met houten kozijnen, die vergen onderhoud Middelburg Het is genieten in dit huis. Niet alleen van de luxe en de ruimte, maar vooral ook van de sfeer. Deze woning in stijl van de jaren dertig is lang niet voor ie dereen weggelegd. Toch is het leuk even een kijkje te nemen. Je weet ten slotte maar nooit Soort woning: vrijstaand Perceeloppervlakte: 860 m2 Woonoppervlakte: 250 m2 Aantal kamers: 6 Ligging: aan rand van de Mortiere, met uitzicht op golfbaan, tuin rondom Vraagprijs: 649.000 euro Informatie: www.bertdingemanse.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 87