Precies 'dat kleine café aan de haven' PZC airco-garage.nl Schutters Wemeldinge kunnen weer schieten Expositie in babybos Dorp viert polderfeest BOSCH I tube Di Stilo VAN DER SLOOT Verkeershinder 's-Heerenhoek for boys and girls B PZC Vrijdag 21 september 2007 31 Louis Verheezen alias De Kleine achter de bar van zijn café aan de haven van Stavenisse. foto Willem Mieras SCHÓENMODE Lange Delft 48, Middelburg De Kleine in Stavenisse is het droomcafé van Louis Verheezen. door Mieke van der Jagt stavenisse - Het refrein van 'Dat Kleine Café aan de Haven' vol staat, als het aan Louis Verheezen ligt, als omschrijving voor zijn nieuwe etablissement. Want 'daar zijn de mensen gelijk en tevree'. Bovendien 'telt je geld, of wie je bent, niet meer mee.' Zo moet het aan de jachthaven in Stavenisse ook zijn. „Dit cafeetje is buitenge woon klein en het staat ook aan de haven. En echt ieder mens is welkom, elke dag van tien uur tot wanneer iedereen besloten heeft te vertrekken." Het pandje, tussen restaurant 't Packhuys en het voormalige café van Koos Smits, is altijd een woon huis geweest. Het was van een ken nis van Louis Verheezen uit Ber gen op Zoom, en die ging het ver kopen. Verheezen: „Ik heb vroeger een druk café gerund in Lepel straat, maar dit zag ik vanaf het be gin meer als een hobby. Ik zag er meteen een kroegje in, zoals ik zelf altijd graag heb bezocht: onge compliceerd, niet te groot, genoeg licht en geen akelige herrie als hou se of hiphop. We hebben het ge kocht omdat de plek fantastisch is en omdat er een horecabestem- ming op rustte. Behalve in de hore ca, heb ik jaren in de bouw en in de interieurbouw gezeten, dus ik kon alles zelf" Verheezen had eigenlijk graag met de braderie van Stavenisse open willen gaan, maar een week nadat de koopacte passeerde, overleed zijn vrouw Mimi. „Dat was een grote klap. Ze had het zo graag wil len meemaken, heeft enthousiast plannen zitten maken. Daarna ben ik met mijn maten en mijn zoon Richard nog een week op va kantie gegaan. Dat heeft de uitvoe ring een beetje vertraagd, maar vo rige week zijn we dan toch open gegaan: drie dagen hartstikke druk!" 'De Kleine' heet de nieuwe kroeg en met verbazing vernemen we dat dat Louis Verheezens eigen bij naam is. Met bijna twee meter en bepaald geen tenger postuur, moet hij daar iets over uitleggen. „Wij woonden vroeger met mijn groot ouders in één huis en mijn vader en grootvader heetten ook allebei Louis. Ie had de ouwe, de jonge en de kleine, dat was ik." Of de gemeenschap van Stavenisse met de zomerse aanloop voldoen de draagkracht geeft voor drie ca- fé's - behalve de buurman is er nog een ondernemer die binne- kort een café opent in de Voor straat - interesseert Louis Verhee zen eigenlijk niet zo veel. „ik ben aan geen enkele brouwerij of leve rancier gebonden, dus ik bepaal zelf mijn prijzen: 1,50 voor alles, behalve buitenlands gedestilleerd en aparte biertjes. En elke zondag is het hier vanaf drie uur Ierse live muziek met Ierse dansen. Dat vind ik namelijk zelf leuk." Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 -0231231. goes - In het Arboretum Neona- tarum, het bos dat bij het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes groeit met elke pasgeborene, exposeert kunstenares Hendrike Huijsmans uit Wolphaartsdijk tot en met de cember. Huijsmans maakt meer dan levensgrote objecten in hout en betongaas. In enkele kunstwer ken heeft ze levend hout gevangen in het stalen stramien, waardoor een strijd ontstaat tussen natuur en cultuur, die pas veel later zal worden beslecht. Kooiwippen moeten voorkomen dat pijlen te ver afzwaaien. door Willem van Dam wemeldinge - De 45 leden van de Wemeldingse boogschuttersvereni ging St. Andries halen opgelucht adem. Volgend jaar kunnen zij hun geliefde sport weer beoefe nen, zonder dat de buren bang hoeven te zijn dat afzwaaiende pij len de dakpannen van hun huizen doorboren. In de zomer van dit jaar moesten de schutters op last van de gemeente hun activiteiten staken, nadat omwonenden had den geklaagd over verdwaalde pij- wilhelminadorp - Alles en ieder een doet mee tijdens het eerste polderfeest in Wilhelminadorp dat zaterdag wordt gehouden. Het feest begint om 14.00 uur met muziek van De Echo uit Wilhelmi nadorp en Oefening en Uitspan ning uit Kattendijke. Achter het Wilhelminahuis is een rommel markt. Publiek kan ook terecht in het pand van Het Zeeuwse Land schap, op het sportveld, in de stra ten en in het pand van de Konink lijke Maatschap De Wilhelmina- polder. Daar is een tentoonstelling van oude en nieuwe landbouw voertuigen, met onder meer de modernste computergestuurde Combine. Verder is er een brade rie, tentoonstellingen, een vrij markt, demonstraties en rijden op een boerenkar. De dag wordt afge sloten met een poldermaaltijd. Technologie voor het leven 's-heerenhoek - Aan de doorgaan de weg van 's-Heerenhoek naar de Sloeweg wordt vanaf dinsdag 25 september tot en met vrijdag 5 ok tober gewerkt. De fietsstroken aan de zijkant van de weg worden uit gevoerd in rood asfalt. In de ber men komt een strook grasbetonte- gels. Het karwei kost al met al ne gen werkdagen. Het verkeer wordt omgeleid via Heinkenszand. len die om de haverklap in hun tuinen terecht kwamen. Voor het probleem is een oplos sing gevonden: de vereniging schaft twee 'kooiwippen' (29 me ter hoog) aan. Daarmee wordt voorkomen dat de pijlen te ver uit de koers raken. De kosten bedra gen 40.000 euro. Dat geld kan de vereniging niet opbrengen, maar volgens secretaris A. Tissink heeft de gemeente Kapelle een subsidie van 60 procent toegezegd. Wethou der J. Herselman bevestigde giste ren dat het college van B en W daar positief tegenover staat. De ge meenteraad moet de definitieve beslissing nemen. „Maar ik denk dat het wel goed komt." mt 140 t/m 176 0 protest oo'neill obillabong orip-curl oquiksilver 1 Grote Kade 40/42 Segeersstraat 66/68 111 GOES MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 75