Goes hoopt op steun bij aanpak armoede ROOT BUITEN SPEELGOED Positieve posters op Souburgse hangplekken 's-Heer Abtskerke wil veilig naar Goes I o¥^ 30 Vrijdag 21 september 2007 PZC B love 0o«-So»W ko\eo,ti. i ppf\ Positieve posters in het fietstunneltje bij Souburg. De posters zijn opgehan gen door de Blijbrigade. foto Ruben Oreel 'Blijbrigade' zet Souburgse jeugd in een positief daglicht. door Forra de Jong oost-souburg - De 'Blijbrigade Oost-Souburg', bestaande uit Mar tina van Zalen, Els van der Maas, Monique Poortvliet en Arina de Kraa, wilde wat doen tegen de ne gatieve berichten over de Souburg se jeugd. Zij maakten samen met Souburgse tieners positieve pos ters die ze door het dorp verspreid hebben. Drie jaar geleden kwam de briga de tot stand nadat de vrouwen over Blijbrigades, vrijwilligers van het Blijbedrijf, hadden gehoord. In mei werd de eerste grote blijma- kende actie ondernomen. Op de Karolingenmarkt in Oost-Souburg werden compli mentjes uitgedeeld aan voorbijgan gers. De positieve posters kwamen ter sprake na negatieve berichtgeving in de media over Souburgse jonge ren en vervelende reacties die de kinderen soms hierover krijgen. De blijbrigade wilde 'op een posi tieve manier tegengas geven', al dus blijbrigadier Arina de Kraa. „De meeste kinderen in Oost-Sou burg doen geen vlieg kwaad." De posters zijn afgelopen zaterdag gemaakt in het 'Guus-Huus', het jeugdhonk van de protestantse ge meente in Oost-Souburg. Tieners vanaf twaalf jaar komen daar eens per maand samen. Op de posters staan veertien verschil lende teksten die de jongeren zelf bedacht hebben. Zo kunnen ze ui ten wat zij van het negatieve ima go van de Souburgse jeugd vin den. Elena (13) schreef 'Souburgse jeugd deugt!' op haar poster. „Wij voelden ons aangesproken door de negatieve berichten. Niet iedereen in Souburg doet foute dingen." Af gelopen woensdagavond werden de posters in Souburg opgehan gen. Vooral bij 'hangplekken' zoals de brug, het station en de winkel straat van Oost-Souburg, de Ka naalstraat, werden de posters opge plakt. Het Blijbedrijf is een initiatief van Wonder, een stichting die nuttige en plezierige projecten opzet. Blijbrigades zijn groepen mensen die acties uitvoeren om blijdschap te produceren. Op dit moment zijn er twintig bri gades actief en zijn er veertien in oprichting waaronder één in Mid delburg. Bij het Blijbedrijf kunnen ze inspi ratie opdoen, om tips vragen en er varingen delen met andere briga des. Elk kwartaal is er namelijk een lan delijke actie. Voor meer informatie kunnen belangstellenden terecht op de website www.blijbedrijf.nl W* De zogenaamde Blijbrigade heeft in Oost-Souburg posters met een positieve boodschap opge hangen als reactie op de negatie ve berichten over het dorp. Gemeente houdt na afwijzing nogmaals hand op bij provincie. door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes wil nog maals de hand ophouden bij de provincie om het project 'Kijken achter de voordeur' te bekostigen. Goes vraagt een bijdrage van 40.000 euro, de helft van de kos ten van het project dat bedoeld is om verborgen armoede en een zaamheid op te sporen. De provincie wees een eerdere sub sidieaanvraag af omdat het haar onvoldoende duidelijk is wat Goes nu precies met 'Kijken achter de voordeur' beoogt. Ook heeft Goes niet goed duidelijk gemaakt welke partijen nu precies zullen samen werken. Verder miste 'Middelburg' informatie over de kosten van het project. De afwijzing heeft de gemeente Goes enigszins verbaasd omdat Lezing Arnold Heertje in De Koperen Tuin goes - De bekendste econoom van Nederland, Arnold Heertje, houdt dinsdagavond 25 september een le zing in boekhandel De Koperen Tuin in Goes over zijn nieuwste boek: Echte Economie. Heertje bekritiseert daarin de al te financiële benadering van de eco nomie, die volgens hem in feite een vraagstuk is van schaarste en welvaart. De lezing begint om 19.30 uur. Zeezeiler Piet Smet naar Colijnsplaat coujnsplaat - Zeezeiler Piet Smet, deelnemer aan de Volvo Ocean Race, houdt woensdaga vond 26 september een lezing voor de Stichting Promotie Colijns plaat Kats. Het onderwerp is wed strijdzeilen. De lezing, in het eetca fé van de vismijn in Colijnsplaat, begint om 20.00 uur. Daaraan voorafgaand is er een vis maaltij d. het project inmiddels is begonnen (per 1 september) en de partners bekend zijn. Daarmee heeft Goes een convenant getekend. Het gaat om 75 organisaties, varië rend van kerken, ouderenbonden, wijkorganisaties, vrijwilligersorga nisaties, allochtonenorganisaties, zorgcentra, Emergis, maatschappe lijk werk, woningcorporatie RWS, Voedselbank Goes, Mee Zeeland, Vluchtelingenwerk Nederland, de Cliëntenraad bijstand en minima en Klaverblad. De instellingen instrueren hun me dewerkers en vrijwilligers. Zij die nen als ze bij iemand op bezoek zijn hun ogen goed open te hou den. „Het gaat erom dat ze verborgen problemen signaleren", zegt wet- De gemeente Goes vraagt de pro vincie 40.000 euro bij te dragen aan het project 'Kijken achter de voordeur'. De provincie wees een eerdere aanvraag af. Kader Abdola op literaire dag in Goes goes - De auteur Kader Abdola is gast op een literaire dag van de christelijke vrouwenbeweging Pas sage, dinsdag 25 september in de Oosterkerk in Goes. Abdola vertelt er over zijn boek 'Het huis van de moskee'. Tineke de Jonge-Vos spreekt over de tien geboden als inspiratiebron voor schrijvers. De bijeenkomst be gint om 10.00 uur en duurt tot 15.15 uur. Lezing over De Ruyter plattelandsvrouwen goes - De afdeling Goes van de Ne derlandse Bond van Plattelands vrouwen, Vrouwen van Nu, begint dinsdag 25 september met een reeks van maandelijkse bijeenkom sten in het gebouw van het Leger des Heils in Goes. V. Frenks van het Zeeuws mari tiem Muzeeum komt vertellen over Michiel de Ruyter. De bijeen komsten beginnen om 13.45 uur. houder J. Adriaanse (SGP/ Christenunie, sociale zaken). „Wij vermoeden namelijk dat veel men sen die hulp nodig hebben, niet de juiste weg weten." Hij noemt bijvoorbeeld armoede, maar ook eenzaamheid, hulpmid delen om langer thuis te kunnen wonen of verslavingsproblemen. „Of een complex van problemen." Vrijwilligers die schrijnende situa ties tegenkomen, kunnen die mel den bij twee coördinatoren die Goes daarvoor aanstelt. Dat duo legt een huisbezoek af en regelt vervolgens hulp voor de persoon of het gezin in kwestie. De coördinatoren slokken het grootste deel van de benodigde 80.000 euro op. Adriaanse ver wacht echter dat het project veel el lende kan opsporen en oplossen. De gemeente Noord-Beveland denkt het ook en is inmiddels aan gehaakt. De Goese wethouder hoopt dan ook dat de provincie toch met geld over de brug komt. Kledingbeurs Tholen voor zieke kinderen tholen - De najaars- en winterkle- dingbeurs in Tholen wordt woens dag 26 september gehouden in de Timpahal aan de Walstraat, die dan vol ligt met dames-, kinder en babykleding, schoeisel en speel goed. De opbrengst is voor kinder- hospice de Glind bij Amersfoort, waar ernstig zieke kinderen inten sieve zorg krijgen. De kledingbeurs is open van 9.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 16.00 uur. Discussie aanpassing Goesestraatweg 's-gravenpolder - Omwonenden mogen volgende week donderdag hun zegje doen over mogelijke aan passingen aan de Goesestraatweg in 's-Gravenpolder. De gemeente Borsele wil in samenspraak met bewoners en dorpsraad tot een fraaiere entree van 's-Gravenpol der komen. De bijeenkomst is in dorpshuis Ons Dorpsleven en be gint om 19.30 uur. Ook dorpsraad vreest gevolgen aanleg nieuwe rondweg Goes-Zuid. door Harmen van der Werf 'S-heer abtskerke - De dorpsraad 's-Heer Abtskerke maakt zich ook ongerust over toenemend autover keer door de aanleg van de verleng de Nansenbaan in Goes-Zuid. Aan- wonenden van polderwegen aan de zuidkant van rijksweg A58 tus sen Goes en Kapelle spraken eer der hun zorgen daarover uit. Zij vrezen meer sluipverkeer. De dorpsraad 's-Heer Abtskerke voorziet twee andere problemen. Het eerste knelpunt is dat het drukker wordt op de doorgaande weg tussen Goes en 's-Gravenpol- der. Verkeer uit 's-Heer Abtskerke (en Nisse) moet iets ten zuiden van de A58 op die weg zien te ko men. Dat wordt gevaarlijker, als de kruising er niet wordt aangepast, denkt dorpsraadvoorzitter C. van der Maas. Er zou een rotonde ko men, maar die is van de baan. Aan een andere opzet van de kruising wordt getekend. In 2008 zou dit werk uitgevoerd kunnen worden. Het tweede knelpunt is lastiger: fietsers op de drukker wordende Kloetingseweg van en naar 's-Heer Abtskerke. De dorpsraad pleit voor een fietspad. Het waterschap, wil daar (nog) niet aan. HOUTEN SPEELTOESTELLEN CÉ ZWEMBADEN, TRAMPOLINES, LU OPENBAAR SPEELGOED, RIJDEND SPEELGOED, ETC er

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 74