Zeeland Woningisolatie moet eerst PZCI29 BEVELANDEN-THOLEN 40 en 41 38 Eis vier en vijf jaar cel voor serie inbraken Orange ADSL Telefonie voor maar €14,95 per maand •SS" Orange shop Brede school is op tijd gereed Schone man? Meatless is bijna niet van echt vlees te onderscheiden Vrijdag 21 september 2007 Film van Leonardo DiCaprio zet aan tot reddingsactie aarde Tip? redgoes@pzc.nl In Nieuwdorp en Borssele (op de foto) onder de rook van Vlissingen-Oost moet een groot aantal woningen extra geïsoleerd worden. foto Willem Mieras Dorpsraad Nieuwdorp wil keiharde toezegging bij komst Sea Invest. door Harmen van der Werf NIEUWDORP - Voordat containerbe- drijf Sea Invest in Vlissingen-Oost gaat draaien, moeten alle betrok ken woningen in Nieuwdorp zijn geïsoleerd tegen geluidhinder. De dorpsraad Nieuwdorp stelt die eis. Secretaris H. van Dam: „In het ver leden hebben we al te vaak achter het net gevist." Sea Invest dat zich in de Scaldiaha- ven wil vestigen, heeft recent een milieuvergunning aangevraagd om ook 's nachts te kunnen werken. Op zich hoeft dat geen probleem te zijn. Vorig jaar is vastgelegd dat de bedrijven in het Sloegebied sa men meer geluid mogen produce ren. Ter compensatie is toegezegd dat ruim honderd zwaarder belas te huizen in Nieuwdorp en Borsse le worden geïsoleerd. Die toezegging trok de dorpsraad Nieuwdorp over de streep. De be wonersorganisatie die de ontwik kelingen in Vlissingen-Oost altijd op de voet volgt, stemde in met uitbreiding van de geluidbelasting van het Sloegebied. „Maar dan moet die belofte over de isolatie van woningen ook netjes worden nagekomen", oordeelt dorpsraad- lid Van Dam. De milieuvergunning voor Sea In- vest kan volgens Van Dam pas wor den verleend, als alle isolatiemaat regelen zijn getroffen. „En dat is op dit moment nog niet gebeurd." De dorpsraad Nieuwdorp heeft, al dus Van Dam, het recht aan zijn zijde. „De volgorde die wij aange ven, eerst isoleren en dan pas meer geluid mogen produceren, is vastgelegd in de wet milieubeheer. Ook de gemeente Borsele zal zich daaraan moeten houden als verle ner van de vergunning." Directeur van der Hart van ha venschap Zeeland Seaports wijst Containerbedrijf Sea Invest dat zich in Vlissingen-Oost wil vesti gen, heeft volgens dorpsraad Nieuwdorp nog geen recht op een vergunning voor de nacht. de kritiek van de hand. „Sea Invest is nog niet operationeel. Dat duurt nog zeker achttien maanden. Als het zover is, zijn absoluut alle be trokken huizen in Nieuwdorp en Borssele aangepakt." Het isolatie project kost Zeeland Seaports r,5 miljoen euro. Van Dam van de dorpsraad Nieuw dorp is nog niet overtuigd. „Ik wil de directeur van Seaports best gelo ven, maar wij willen druk op de ketel houden, dat de belofte wordt nagekomen, ook alst Sea Invest die milieuvergunning heeft." Zijn op stelling verklaart Van Dam uit het verleden. „We zouden een geluids wal langs de weg naar Middelburg krijgen. Die is er gekomen na tien jaar ellende." LMsch, geen vast telefoonabonnement meer nodig Kom naar de Orange shop in: Goes, Lange Kerkstraat 23-25. Vraag naar de voorwaarden in de winkel. middelburg - Tegen twee Braban ders is gisteren voor de rechtbank in Middelburg respectievelijk vier en vijfjaar celstraf geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk. Het duo wordt ervan verdacht in Zee land en ook in Brabant meer dan zestig inbraken in bedrijven te heb ben gepleegd. De politie wist het duo begin mei dit jaar in te rekenen na een tip van beveiligingsmedewerkers van een Middelburgs bedrijf. De bevei ligingsmedewerkers noteerden het kenteken van een verdachte auto, waarna één van de twee hoofdver dachten, een 37-jarige man uit Roo sendaal, kon worden gearresteerd. Een 29-jarige inwoner van Roo sendaal werd als tweede hoofdver dachte aangehouden. De twee hoofdverdachten zouden met drie medeverdachten - ook uit Brabant - in totaal 62 bedrijfsin- braken hebben gepleegd, waarvan 21 in Zeeland (Goes, Middelburg en Rilland) en de andere in West- Brabant. Ze gingen steeds op de zelfde manier te werk en bezoch ten verschillende bedrijven meer dere keren. De inbrekers hadden het met name voorzien op compu terapparatuur. Van de buit is niets teruggevonden. goes - De Holtkampschool en 't Noorderlicht kunnen in de herfst vakantie (20 tot en met 28 okto ber) verhuizen naar de brede school in de Goese Polder. Ook an dere gebruikers trekken dan naar het nieuwe complex in De Spinne. Beide scholen zaten na een brand jarenlang op tijdelijke locaties. Dat gold ook voor het wijkcentrum. De brede school is nu op tijd klaar voor alle gebruikers. Dat zijn on der meer het jeugdhonk, het con sultatiebureau, de speel-o-theek, de dagopvang voor gehandicapten en de wijkinfowinkel. ZEEUWSE ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Nu het toeristenseizoen voorbij is, moeten organisatoren extra hun best doen om bezoekers te trekken voor hun activiteiten. De wijze waarop de initiatiefnemers van een vleermuizenexcursie bij Haamstede dat doen, roept ech ter wel vragen op. Want vertoont de gids nu gelijke nissen met een bekende filmheld of is het een man die zich vaak wast? En het apparaat dat hij bij zich draagt, spoort dat de zwarte diertjes op of gaat het piepen als het een wasgelegenheid ontdekt? Wat moet je er nu van denken als je in een persbericht leest dat een echte badman vandaag het bos intrekt en daarbij gebruik maakt van een baddetector...? I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73