Vlissingen wacht op impuls toerisme bk: Positieve posters op Souburgse hangplekken 3 rrfVb VANAVOND EEN SPECIALE JERSEY'S CLUBNIGHT iseren? www.amadore.nl i 1 iaf S PZC Vrijdag 21 september 2007 33 Ontwikkelingsbedrijf heeft na vijf jaar nog geen resultaten geboekt. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Het is vijf voor twaalf voor het Toeristisch Ontwikke- lingsbedrijfVlissingen (TOV). „We zijn nu vijf jaar bezig en hebben nul-komma-nul bereikt. Als er bin nen twaalf maanden nog geen dui delijkheid komt over onze plan nen, moeten we ons afvragen of we moeten blijven bestaan", zegt J. Ventevogel. Het ontwikkelingsbedrijf wil het toerisme in Vlissingen vooruit hel pen. Het bedrijf maakt daarvoor zelf plannen, maar het onder steunt ook andere ondernemers bij hun initiatieven. De afgelopen jaren zijn op die manier voorstel len gepresenteerd voor een con gresgebouw in Vlissingen, een vier- of vijfsterrenhotel met 120 ka mers aan de boulevard, een jacht haven in de Binnenhavens en een beeldentuin. Het zijn plannen die volgens Ventevogel kant en klaar zijn. De gemeente kan er zó mee aan de slag. Maar dat is tot nu toe niet gebeurd. „Toen we begonnen, dachten we dat er binnen drie jaar al iets gerea liseerd kon zijn en dat we binnen vijf jaar een groot project in uitvoe ring zouden hebben. Dat de komst van een congresgebouw stil ligt omdat uit onderzoek bleek dat het beter tot zijn recht zou komen op het Scheldekwartier, snap ik. Maar van de jachthaven begrijp ik dat niet. Die hoeft niet per se gekop peld te worden aan het project Scheldekwartier of Kenniswerf', zegt Ventevogel. „Vorig jaar was duidelijk dat de prioriteit van de wethouder niet bij het toerisme lag. Ze had finan- Het Toeristisch Ontwikkelingsbe- drijf Vlissingen vindt dat de ge meente nu echt aan de slag moet om het toerisme op een ho ger plan te brengen. 'Blijbrigade' zet Souburgse jeugd in positief daglicht. door Forra de Jong OOST-SOUBURG - De 'Blijbrigade Oost-Souburg', bestaande uit Mar tina van Zalen, Els van der Maas, Monique Poortvliet en Arina de Kraa, wilde wat doen tegen de ne gatieve berichten over de Souburg- se jeugd. Zij maakten samen met 1 Souburgse tieners positieve pos- ters die ze door het dorp verspreid hebben. Drie jaar geleden kwam de briga de tot stand nadat de vrouwen over Blijbrigades, vrijwilligers van het Blijbedrijf, hadden gehoord. In mei werd de eerste grote blijma- kende actie ondernomen. Op de Karolingenmarkt in Oost-Souburg werden complimentjes uitgedeeld aan voorbijgangers. De positieve posters kwamen ter sprake na negatieve berichtgeving in de media over Souburgse jonge ren en vervelende reacties die de kinderen soms hierover krijgen. De blijbrigade wilde 'op een posi tieve manier tegengas geven', al dus blijbrigadier Arina de Kraa. „De meeste kinderen in Oost-Sou burg doen geen vlieg kwaad." De posters zijn afgelopen zaterdag gemaakt in het 'Guus-Huus', het jeugdhonk van de protestantse ge meente in Oost-Souburg. Op de posters staan veertien verschillen de teksten die de jongeren zelfbe dacht hebben. Zo kunnen ze uiten wat zij van het negatieve imago van de Souburgse jeugd vinden. Elena (13) schreef 'Souburgse jeugd deugt!' op haar poster. „Wij voelden ons aangesproken door de negatieve berichten. Niet iedereen in Souburg doet foute dingen." Woensdagavond werden de pos ters in Souburg opgehangen. Voor al bij 'hangplekken' zoals de brug, het station en de Kanaalstraat. Het Blijbedrijf is een initiatief van Wonder, een stichting die nuttige en plezierige projecten opzet. Na veel negatieve berichten over de Souburgse jeugd hebben de jongeren besloten positieve pos ters te maken. Ze hebben ze op gehangen in het dorp. V.O.f. Van Beveren-morks Havenplein 3 4301 JD ZIERIKZEE TELEFOON Oil 1-415951 WWW.DEERLOOZtERIKZEE.XL WEEKEND Zaterdag 22 en zondag 23 september Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee. tel. 0900-1585 (open ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland: Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, tel. (0111) 412906, za. 9.00-12.30 en 17 - 18 uur. Zondag 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Wijkverpleging Allévo Schouwen-Duiveland (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land, spoedgevallen via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdie ren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelin- genstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. (0111)406111. ciële problemen op te lossen. Maar nu moet er toch echt op toeris tisch gebied iets gebeuren. De stad heeft een impuls nodig. De wet houder heeft gezegd eerst de eva luatie van het toeristisch beleid van Vlissingen af te willen wach ten. Daar staat of valt alles mee. Verder zijn we afhankelijk van de attitude van de gemeente." MISS NEDERLAND De Zeeuwse Miss Nederland verkiezing wordt dit jaar gehouden in Grand Café - Hotel Jersey. De mooiste vrouwen zullen vanavond strijden om deze felbegeerde titel. Vanaf 18.00 uur kunt u uw tafel reserveren en vanaf 20.00 uur za! het feest beginnen! Aansluitend een optreden van DJ Michael Man! Kom op lijd, einde 02:00 uur. Reserveer nu uw tafel: 0113 - 23 23 23 leder donderdag, vrijdag en zaterdag ClubNight! Kijk op www.grandcafejersey.nl voor het programma. Landingsvaartuig komt later naar Westkapelle WESTKAPELLE - Een grote domper voor het Polderhuis Museum in Westkapelle. Het transport van de jongste aanwinst, een landingsvaar tuig uit de jaren zestig, werd giste ren op het laatste nippertje afgebla zen. De dieplader waarop het mari nevaartuig van Den Helder naar Walcheren zou worden vervoerd, bleek te hoog. Daardoor kon het konvooi niet onder bruggen door. Het transport is nu één tot twee weken uitgesteld. De officiële over dracht staat voor 16 oktober ge pland. Arnold Heertje geeft lezing in Koperen Tuin GOES - De bekendste econoom van Nederland, Arnold Heertje, geeft dinsdagavond een lezing in boek handel de Koperen Tuin in Goes over zijn nieuwste boek: Echte Eco nomie. Heertje bekritiseert daarin de al te financiële benadering van de eco nomie, die in feite een vraagstuk is van schaarste en welvaart. Heertje werd 73 jaar geleden gebo ren in Breda en is de vader van ca baretier Raoul Heertje. De lezing begint om 19.30 uur. Dit weekend kunt u weer lekker genieten van ons nieuwe maandmenu bij Grand Café Stefano's aan de Vlissingse Boulevard. Dineren bij Stefano's is een echte culinaire belevenis. Voor een welverdiende 'break' na urenlang flaneren langs strand, boulevard en zee strijkt u neer op het gezellige terras van Stefano's om te "kletsen, proeven, drinken, lachen en eten'. RESERVEER NU 0118 - 418 019 U zoekt een unieke lokatie voor uw bruiloft, spetterend feest, personeelsfeest, evenement of exclusief gala7 Amadore heeft de ervaring in huis! Wij willen u graag nader informeren over de mogelijkheden op de verschillende locaties en maken een Corinne Slotboom scherpe offerte voor u op maat. Meer info? 06-53 696 974 3-gangen 23,50 Vooraf: Gemengde salade met gebakken geitenkaas omwikkeld met spek en gegarneerd met rode port siroop Hoofdgerecht: Varkenshaasmedaillons met tricolore rijst, ananas-kerriesaus en roerbakgroenten Nagerecht: Flensjes gevuld met warme kersen en vanille-ijs Brasserie Arion tel.: 0118 - 410 502 Grand Café Stefano's Grand Café Raymondo Vlissingen Grand Café Raymondo Goes Grand Café - Hotel Jersey Restaurant Hotel Arneville tel.: tel.: tel.: tel.: tel.: 0118 - 418 019 0118 - 441 441 0113 - 230 066 0113 - 232 323 0118 - 638 456 Tel: 0118 - - 410 502 Fax: 0118 - 416 362 E-mail: info@amadore.nl kletser i F >roeve n drinkei slapen achen E J. Ventevogel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71