drijfveer achter Rondje Kunst Di stüo Taallessen nu ook in Haamstede BOSCH airco-garage.nl Laatste keer fietsen Wij geven u de helft cadeau! S pzc Vrijdag 21 september 2007 31 Beeldhouwer Joop van Nugteren (r) en Corry van Rees (I) stonden vijfjaar geleden aan de wieg van het Rondje Kunst. Willie Kort verzorgt de publiciteit voor de maandelijkse kunstroute door Burgh-Haamstede en omstreken. foto Marijke Folkertsma Volksuniversiteit komt met gevarieerd aanbod aan cursussen. door Martijn de Koning BURGH-HAAMSTEDE - De Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU) houdt ko mende maand voor het eerst een taalcursus in Burgh-Haamstede. Het gaat om lessen Italiaans. Ver der geeft de instelling voor volwas senenonderwijs een aantal taalcur sussen in Zierikzee Het taaiseizoen op Schouwen-Dui- veland begint volgende week. De komende tijd kunnen in het Regio naal Opleidingscentrum aan het Jannewekken lessen op meerdere niveau's in Duits, Engels, Frans, Italiaans, Russisch, Spaans en Tsje chisch gevolgd worden. De cursus Italiaans in Burgh-Haamstede wordt gegeven in dorpshuis De Schutse en begint komende woensdag. Bijna alle cursussen vinden plaats in de avonduren. De meeste ervan beginnen met een vrijblijvende in formatiebijeenkomst. Naast taalonderwijs geeft de ZVU dit najaar nog twee cursussen op Schouwen-Duiveland. Het gaat om Bridge voor halfgevorderden (vanaf komende maandag in Zie rikzee) en Natuur en fotografie in zierikzee - Weer of geen weer, de fietstochten van Natuurmonumen ten gaan altijd door. Voor de zeker heid houdt de organisatie echter geen ritten in de winter, waardoor zaterdag 29 september de laatste editie van dit seizoen van de excur sie langs de zuidkust van Schou wen op het programma staat. Burgh-Haamstede. Die is al een paar weken bezig. Begin 2008 beginnen in Zierikzee nieuwe reeksen. Er is dan aan dacht voor Duits, Italiaans, Slo- waaks, Spaans, Binnenhuisarchi tectuur, Bridge voor gevorderden en Hoe organiseer ik mijn huis houden. Bij restaurant Boa-Tarde is op rr maart een workshop tapa's maken. www.zeeuwsevolksuniversiteit.nl De tocht begint om 13.30 uur en vertrekt vanaf parkeerplaats Le vensstrijd in Zierikzee. Een gids vertelt over de Oosterschelde, inla gen, karrenvelden en plan Ture luur. Aanmelden en meer informa tie op www.natuurmonumen- ten.nl of bij beheereenheid Schel de via ori3 - 644044. Ook fietsoplaadpunt bij restaurant Mi Casa burgh-haamstede - In het artikel van afgelopen woensdag over de stijging van oplaadpunten voor fietsen met elektrische traponder- steuning is één plek vergeten. Ook restaurant Mi Casa in Burgh- Haamstede biedt die mogelijkheid. De genoemde negen op Schou wen-Duiveland zijn van iohots- pots.nl, die bij Mi Casa is de enige in de regio van fabrikant Sparta. Nieuwe vestiging reden om bank weg te geven zierikzee - Wethouder Ad Verse- put neemt vandaag om 15.00 uur namens de gemeente een zitbank in ontvangst van Accoutants- en Adviesgroep Rijkse. Die opent een nieuwe vestiging en gaf om dat te vieren duizend euro aan de ge meente voor een doel in Zierikzee. Die koos voor de monumentale bank op de rand van het Haven park en het Kraanplein, in de buurt van de brulboei. Technologie voor het leven Zeezeiler Piet Smet naar Colijnsplaat colijnsplaat - Zeezeiler Piet Smet, deelnemer aan de Volvo Ocean Race, houdt woensdaga vond 26 september een lezing voor de Stichting Promotie Colijns plaat Kats. Het onderwerp is wed strijdzeilen. De lezing, in het eetca fé van de vismijn in Colijnsplaat, begint om 20.00 uur. Daaraan voorafgaand is er een vismaaltijd. Grote Kade 40/42 GOES Segeersstraat 66/68 MIDDELBURG Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69