Oppepper voor dorpshart PZC 29 Buurt wil sloop van restaurant Vé Waarschuwing tegen malafide verkopers PRIJZEN f CIRCUS 40 en 41 38 Celstraf geëist voor inbraken Schone man? tif ffc.LA Meatless is bijna niet van echt vlees te onderscheiden Vrijdag 21 september 2007 Afgeslankt bouwplan Scharendijke eindelijk in zicht. door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - Er zit schot in de plannen voor herstructurering van het Bethlehemplein in Scharendij ke. Er is een vergunning aange vraagd voor de bouw van acht le- vensloopbestendige appartemen ten en vier starterswoningen. De gemeente Schouwen-Duive- land wil vrijstelling verlenen voor de bouwplannen, die een afge slankte versie zijn van eerdere plannen. Met de uitvoering van de ze bouwplannen krijgt het dorps- hart van Scharendijke een flinke oppepper. Dat is geen overbodige luxe, want het Bethlehemplein en omgeving liggen er nu wat deso laat bij. Waar ooit het Midden- schouwse gemeentehuis stond, prijkt een gapend gat. Daar wil de aan woningbouwcorporatie Zeeuwland gelieerde regionale pro jectontwikkelingsmaatschappij Marsaki een acht appartementen tellend gebouwencomplex neerzet ten. Het gaat om een gebouw met een nokhoogte van 9,5 meter. Fors, maar het is wel mogelijk vol gens de gemeente. „Het bestem mingsplan laat op deze locatie gro tere en hogere gebouwen toe, tot dichter op de perceelsgrens dan het onderhavige gebouw." De vier starterswoningen komen op de plaats waar een aantal gara geboxen staat. De woningen krij gen een nokhoogte van 8,5 meter en de woningen komen erg dicht bij bestaande bebouwing. Zo dicht bij dat het voor één woning een behoorlijk verlies van privacy en uitzicht betekent. In dit geval weegt het algemeen belang in de visie van de gemeente zwaarder dan individuele belangen. „De hui dige garageboxen doen afbreuk aan het gewenste beeld voor dit centrumgebied. Het belang om dit soort woningen te bouwen met dit volume, op deze locatie, weegt zwaarder dan de belangen van de 1^ Op Schouwen-Duiveiand wordt al jaren gepraat over herstructu rering van het Bethlehemplein in Scharendijke. Er komt nu schot in de zaak. Film van Leonardo DiCaprio zet aan tot reddingsactie aarde Tip? redzzee@pzc.nl omwonenden om gevrijwaard te blijven van deze bebouwing", mo tiveert de gemeente haar voorne men tot het verlenen van vrijstel ling voor de bouwplannen. Daar voegt zij aan toe, dat bij het ont werp van de woningen het aantal ramen en deuren zoveel mogelijk beperkt is. Het uitzicht blijft daar door binnen de perken, hetgeen ten goede komt aan de privacy van de bewoners van achterliggen de bebouwing. De plannen zijn door de wel standscommissie tegen het licht ge houden en die gaat akkoord. Het ontwerpbesluit van de gemeente ligt ter inzage. Als er geen bezwa ren tegen worden gemaakt, kan de finitief vrijstelling verleend wor den voor de eerste fase. DEN HAAG - De Raad van State hielp inwoners van Scharendijke die zich verzetten tegen het nieu we restaurant op de hoek van de Dorpstraat en de Platteweg giste ren meteen uit de droom. „Ik kan niet bepalen dat het gebouw moet worden gesloopt. Ik kan hooguit beslissen dat de bouwvergunning niet verleend had mogen wor den", zei bestuursrechter D. Slump van de Raad van State te gen de bezwaarmakers. Buurtbewoners voerden gisteren een hoger beroepszaak tegen de bouwvergunning die de gemeente Schouwen-Duiveiand heeft ver leend aan Bouwbedrijf Boogert uit Oosterland voor een restaurant. Het gebouw staat er inmiddels maar is nog niet in gebruik. Het steekt de omwonenden dat de gemeente op het terrein van het restaurant geen ruimte heeft gere geld voor parkeren en laden en los sen. De buurt is bang voor parkeer problemen. Verder bestaan er grote bezwaren tegen het lossen in de Plattestraat. De vrachtauto's zullen de door gaande route blokkeren. Uitspraak binnen zes weken. MIDDELBURG - Tegen twee Braban ders is gisteren voor de rechtbank in Middelburg respectievelijk vier en vijfjaar celstraf geëist, waarvan een halfjaar voorwaardelijk. De twee hoofdverdachten zouden met drie medeverdachten - ook uit Brabant - in totaal 62 bedrijfsin- braken hebben gepleegd, waarvan 21 in Zeeland (Goes, Middelburg en Rilland) en de andere in West- Brabant. De inbrekers hadden het met name voorzien op computer apparatuur. Van de buit is niets te ruggevonden. Start 22 september om 08.00 uur Zondag 23 september geopend van 12.00 tot 18.00 uur Het grootste voordeelspektakel van Nederland! V&D Goes www.vd.nl door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveiand waarschuwt bedrij ven en instellingen voor een onbe kende aanbieder van advertentie ruimte uit de Randstad. Die kan de indruk wekken mede namens de gemeente te bellen. Afgelopen dagen is minstens één bedrijf voor een paar duizend euro gedupeerd. Een woordvoerder van de gemeen te spreekt van 'een zeer ernstige zaak'. „We hebben dit in het verle den vaker meegemaakt. Als ge meente worden we zelf soms ook op zo'n manier benaderd. Die figu ren gebruiken slinkse methoden. Als je er eenmaal inzit, kom je er heel moeilijk weer uit." De gemeente roept op niet in zee te gaan met onbekenden. Bij twijfel wordt aangeraden te bel len met de afdeling communicatie: 0111 - 452167. Tip? redactie@pzc.nl Nu het toeristenseizoen voorbij is, moeten organisatoren extra hun best doen om bezoekers te trekken voor hun activiteiten. De wijze waarop de initiatiefnemers van een vleermuizenexcursie bij Haamstede dat doen, roept ech ter wel vragen op. Want vertoont de gids nu gelijke nissen met een bekende filmheld of is het een man die zich vaak wastEn het apparaat dat hij bij zich draagt, spoort dat de zwarte diertjes op of gaat het piepen als het een wasgelegenheid ontdekt? Wat moet je er nu van denken als je in een persbericht leest dat een echte badman vandaag het bos intrekt en daarbij gebruik maakt van een baddetector...? Waar vroeger het gemeentehuis stond, is nu een gapend gat. Marsaki wil er een appartementengebouw neerzetten. foto Marijke Foikertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67