Leerlingen vestigen de Bouw wijk Sint-Jansteen volgend jaar Betaalbaar slaapcomfort Schone man? Raadslid wil lezen op school en bij naschoolse opvang bevorderen 30 Vrijdag 21 september 2007 PZC Z Bedrijfsverplaatsingen en verhuizing van verenigingen geregeld. door Sheila van Doorsselaer SINT-JANSTEEN - De bouw van de langverwachte nieuwe wijk nabij de Aïda in Sint-Jansteen begint me dio september volgend jaar. In ver schillende fases bouwt ontwikke laar AM Wonen achter de Tragel zo'n zeventig woningen. Het plan kent geen vrije kavels en de grondprijs bedraagt ongeveer tweehonderd euro per vierkante meter. De Hulster wethouder Paul Weemaes (Ruimtelijke Ordening) vergelijkt de de nieuwe wijk met Othene in Terneuzen. De wonin gen worden in clusters verkocht. Zodra één cluster in de wijk ver kocht is, begint een nieuwe bouw fase. Enkele jaren na de lancering van de plannen voor de nieuwe wijk durft: Weemaes een verwachte startdatum voor de bouw aan te geven. De onderhandelingen voor twee bedrijfsverplaatsingen en het regelen van een geschikte nieuwe accommodatie voor de fanfare en de schuttersvereniging namen heel wat tijd in beslag. Ook gesteg gel over de speeltuin in de wijk was een hobbel die moest worden genomen. Volgens het oorspronkelijke schets- plan moest ook de speeltuin wij ken. Onder druk van de proteste rende buurtbewoners heeft Hulst besloten dat de speeltuin, welis waar iets kleiner, er toch kan blij ven. Weemaes kan nu melden dat ook Na jaren soebatten is het papierwerk rondom de bouw van de nieuwe wijk tussen Aïda en Tragel in Sint-Jansteen rond. De bouw start in september 2008. de rest nagenoeg rond is. Loonbe drijf Inghels heeft zijn vergunnin gen inmiddels binnen en kan naar believen starten met de bedrijfsver- plaatsing naar de rand van het Hulster bedrijventerrein Hogeweg. Het vergunningentraject voor gara gebedrijf Van Putten is nog niet he lemaal doorlopen, maar Van Put ten kan ook weldra beginnen met nieuwbouw op het bedrijventer rein. De schutters en de muzikanten van omnivereniging Sint lan moe ten hun clubhuis aan de Tragel ver laten en krijgen een nieuw onder komen aan de Wilhelminastraat in het dorp. Het pand grenst aan tennisclub Smash. De gemeente heeft ongeveer 300.000 euro uitgetrokken voor dit nieuwe onderkomen dat de schutters en de fanfare met elkaar delen. Sint Jan is tevreden over het ge bouw, maar volgens waarnemend voorzitter Jo Verschelden moeten met de gemeente nog wel wat de tails over het gebouw worden doorgesproken. „Wat er op de vloer komt, van welk materiaal de buitenwanden worden opgetrok ken en hoe de geluidsisolatie wordt aangepakt bijvoorbeeld. Dat laatste is voor de fanfare natuurlijk heel belangrijk. We zullen nog een paar keer met de gemeente rond de tafel moeten voor alles hele maal rond is." Verschelden is in elk geval in hoofdlijnen tevreden over het toe komstige onderkomen en gaat er vanuit dat de leden van Sint Jan er volgend jaar zomer hun intrek kunnen nemen. Behalve het clubhuis van Sint Jan is op het perceel aan de Wilhelmi nastraat ruimte voor nog een pand. De combinatie wonen en werken wordt hier niet uitgeslo ten. Scholieren wijzen overheden op onveilige situaties. door René Hoonhorst OOSTBURG - Alle scholieren en leer krachten van de Oostburgse chris telijke nationale basisschool De Drieklank staan donderdagmor gen op het kruispunt Orion/ Melk weg. Met kartonnen verkeerslich ten, spandoeken, toeters en pan- nendeksels brengen ze de gevaarlij ke oversteekplaats onder de aan dacht van passerende automobilis ten. De Drieklank laat de jaarlijkse ver- keersdag traditioneel samenvallen met de landelijke dag van Veilig Verkeer Nederland (WN). Het thema is 'Op voeten en fietsen naar school' en moet ouders ertoe aanzetten kinderen eerder ver trouwd te maken met het te voet of per fiets naar school gaan. Basis scholieren worden nog vaak naar school gebracht, omdat ouders de afstand te ver vinden en/of de rou te te onveilig. Op zich goede argumenten, maar het gevolg is wel dat kinderen te weinig ervaring opdoen in het complexe verkeer en de eerste ja ren op de middelbare school vaak betrokken zijn bij ongelukken. Vanaf twaalf jaar is er een verdub beling van het aantal kinderen dat verkeersslachtoffer wordt. Lande lijk is in de leeftijd tot veertien jaar wekelijks een verkeersdode te betreuren, terwijl er wekelijks een buslading kinderen (tweeduizend per jaar) moet worden opgeno men in het ziekenhuis na een ver keersongeluk. Om kinderen, leerkrachten én ouders bewuster te maken van de gevaren die scholieren tussen huis en school bedreigen, wil WN de 'Ga eens door je knieën en kijk hoe een kind het ziet' onveiligheid op schoolroutes in beeld brengen onder het motto 'Kiek een knelpunt'. Basisscholieren in heel het land fo tografeerden gevaarlijke verkeerssi tuaties die zij onderweg naar school tegenkomen. Het kruispunt Orion/Melkweg wordt gevormd door een rem mend verkeersplateau en ziet er op het eerste gezicht overzichtelijk uit, erkent directeur Adrie de Groote van De Drieklank. „Voor een volwassene dan. Het perspec tief van een kind is heel anders. Dit voorjaar werd bijvoorbeeld nog een leerling van onze school op dit kruispunt aangereden door een auto. Het kind kwam van rechts, maar werd door de automo bilist over het hoofd gezien." Kla gen bij de gemeente hielp niet, maar De Drieklank brengt het kruispunt via WN toch nog maar eens onder de aandacht. Verkeersdeskundigen zouden va ker door de knieën moeten gaan, weet ook directeur Oude Kempers van de Axelse Antoniusschool. De leerlingen van zijn school kiekten ook knelpunten. Behalve een voor de hand liggen de - en tijdelijke - onoverzichtelij ke situaties bij de bouwplaats van de nieuwe woonflat Het Bastion, fotografeerden ze ook situaties waar op het eerste gezicht geen ge vaar te duchten is. Rotondes bij voorbeeld, waar fietsers wel voor rang hebben, maar het vaak niet krijgen van automobilisten. Of een schrikhek voor meubelhandel Pot. w r WON Hennequinstraat 1, 4501 AT Oostburg Telefoon 0117-455150 E-mai!: creatiefwonen@planet.nl ZEEUWSE Nu het toeristenseizoen voorbij is, moeten organisatoren extra hun best doen om bezoekers te trekken voor hun activiteiten. De wijze waarop de initiatiefnemers van een vleermuizenexcursie bij Haam stede dat doen, roept echter wel vragen op. Want vertoont de gids nu gelijke nissen met een bekende filmheld of Tip? redactie@pzc.nl is het een man die zich vaak wast? En het apparaat dat hij bij zich draagt, spoort dat de zwarte dier tjes op of gaat het piepen als het een wasgelegenheid ontdekt? Wat moet je er nu van denken als je in een persbericht leest dat een echte badman vandaag het bos in trekt en daarbij gebruik maakt van een baddetector...? Th. Van der Veeken Tabaksspeciaalzaak Gentsestraat 52 4561 EK Hulst Telefoon 0114-312882 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen moet bekijken of er mogelijk heden zijn om op de basisscholen en de voor- en naschoolse opvang het lezen te bevorderen. Ook moe ten er meer boeken beschikbaar komen voor kinderen. Daarvoor pleit gemeenteraadslid Gijs van den Berg (PvdA) in schriftelijke vragen aan burgemeester en wet houders. Het gaat met name om leesbevor dering voor jonge kinderen uit ar me gezinnen. Van den Berg wijst op de resultaten van een enquête van Scoop onder ouders van jonge kinderen. Het blijkt dat negen pro cent van de gezinnen met jonge kinderen in Zeeland in de laagste inkomenscategorie van minder dan 1.250 euro per maand valt. Het percentage is in Terneuzen met dertien procent het hoogst. Vol gens het onderzoek hebben kinde ren uit gezinnen met een laag inko men een ander activiteitenpatroon dan kinderen uit de rijkere gezin nen. Kinderen uit armere gezin nen lezen minder vaak zelf een boek. Ouders met lagere inkomens lezen ook minder vaak voor. „Het niet voldoende beheersen van de Nederlandse taal geeft kinderen een enorme achterstand in het vol gen van onderwijs", betoogt Van den Berg. Hij wil weten of het col lege mogelijkheden ziet het voorle zen voor jonge kinderen te bevor deren. „Bijvoorbeeld door meer ouders enthousiast te maken om als voorleesouder op te treden." Leerlingen van De Drieklank delen pamfletten uit. foto's Camile Scheistraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 62