Zeeland PZCI29 Groede Podium uit het slop Van Heukelom: 'fusie' uit Zeeland verbannen ZEEUWS-VLAANDEREN 40 en 41 38 Boertjes en boerinnetjes vieren 'juffendag' Stilte rond tasjesroof Hulst Politie neemt kilo's softdrugs in beslag Meatless is bijna niet van echt vlees te onderscheiden Vrijdag 21 september 2007 Film van Leonardo DiCaprio zet aan tot reddingsactie aarde Tip? redtern@pzc.nl Sluis moet ruim 6,5 ton investeren om herten parkje op te tuigen. door René Hoonhorst groede - Een echt podium, een openluchttheater, zit er niet meer in. Maar het lijkt er op dat het toch nog goed komt met Groede Podium, het ambitieuze project dat het voormalige hertenkamp moet transformeren tot een na tuurlijke verbinding tussen Groe- de-Bad en Groede-Dorp. Burgemeester en wethouders stel len de gemeenteraad voor 653.130 euro beschikbaar te stellen om de aanleg van een natuur- en cultuur park in en om het hertenpark vlot te trekken. Een echte keus hebben de raadsleden niet. Als ze het be drag niet voor de aankleding van het 'bunkerdorp' willen uittrek ken, moet Sluis begin volgend jaar minstens 1,2 miljoen euro terugbe talen aan eerder van andere over heden (Europa en de provincies) ontvangen subsidies. Wethouder Henk Luijendijk vindt echter niet dat de raad voor het blok wordt gezet. Hij wil niet ver doezelen dat er in het verleden fouten zijn gemaakt. „Ik ken de verhalen over geld- en tijdverspil ling, maar het heeft geen zin daar nog meer energie aan te verspil len. Het staat als een paal boven water dat er mogelijkheden liggen om rondom het voormalige her tenkamp en de zes bunkers in dat bosje een prachtig park aan te leg- NN Sluis kijkt niet terug, maar pakt zaken voortvarend aan, waar door er begin volgend jaar een prachtig park ligt, voorspelt wethouder Luijendijk. gen. Als we het nu voortvarend aanpakken en de raad volgende week het startsein geeft, ligt het er begin volgend jaar gewoon." Het openluchttheater viel al eer der af en ook de uitvoering van het park wordt wat soberder dan eerder gedacht. Maar volgens Luijendijk is er straks tussen strand en dorp genoeg te beleven. Niet alleen in het op te richten doe- en informatiecentrum, maar ook in de speeltuin en de bunkers. De voormalige oorlogsbouwwer ken worden niet alleen volière of stal, maar ook water, info- of zin tuigenkamer. Vanaf een tribuneter ras is er zicht op het vlonderbos en met een beetje geluk kan vanaf die plek ook een uitweg worden gevonden in het aan te leggen laby rint. Een hotel van exploitant 't Groese Park, eigenaar van Cam ping Groede, geeft het park tezij- nertijd nog meer uitstraling. On der strakke uitvoeringsregie van voormalig hoofd openbare werken Wim van der Houwen is Groede Podium volgend voorjaar ook een prachtige schakel in de ecologische hoofdstructuur van West-Zeeuws- Vlaanderen, voorspelt Luijendijk. iljMIt Pfltill I I MO—Mi If MMl III I ir^Ém—Ati'mMm—l, HULST - Sinds de verscherpte aan dacht van de politie, zijn er in Hulst en omgeving geen vrouwen meer slachtoffer geworden van tas jesroof. Het zou kunnen dat de dader(s) zich door alle aandacht stil hou den, zegt woordvoerster van de po litie M. Vis. „Maar je kunt dat na tuurlijk niet echt staven. Het is maar een theorie." Het voorbije jaar werden meer dan twintig vrouwen in de ge meente Hulst het slachtoffer van tasjesdieven. De politie zette een zwaar offensief in op zoek naar de dader(s). Aandacht voor de bero vingen via televisie, het uitdelen van flyers en school- en buurtbe- zoeken leverden echter geen bruik bare informatie op die zou kun nen leiden tot een aanhouding. KOEWACHT - De politie heeft gister middag in een growshop in Koe wacht tien kilo softdrugs en een groot geldbedrag in beslaggeno men. 1\vee mannen, een 41-jarige Belg uit Moerbeke en een 33-jarige uit de gemeente Terneuzen zijn aangehouden. De politie hield de growshop al langer in de gaten. Over de hoogte van het geldbe drag wil een woordvoerster niets kwijt. Duidelijk is dat het om een 'zeer aanzienlijk bedrag' gaat. TERNEUZEN - Gisteren was het de 'Dag van de Leidster'. Bedoeld om de medewerkers in de kin deropvang eens in het zonnetje te zetten. Bij kin dercentrum Juultje in Terneuzen kregen alle me dewerkers taart. Meteen werd gisterochtend ook gezamenlijk de verjaardag van alle ongeveer der tig leidsters gevierd. Dat gebeurde in de stijl van het boerenleven. Alle kinderen waren verkleed als boertjes en boerinnetjes naar het feest geko men. In de recreatieruimte van het hoofdgebouw waren er voor de kinderen allerlei spelletjes geor ganiseerd. De feestelijke 'juffendag' werd afgeslo ten met een 'boerenmaaltijd', waarbij uiteraard de echte Zeeuwse bolussen niet ontbraken. foto Camile Schelstraete door Raymond de Frel TERNEUZEN - Gedeputeerde G. van Heukelom vindt dat in de Zeeuw se zorgsector het woord 'fusie' moet verdwijnen. Samenwerken, dat werpt volgens Van Heukelom veel meer vruchten af De provinciebestuurder zei dit gis termiddag op een symposium van het Zeeuws-Vlaams Zorg Overleg in Terneuzen. „Al dat gezeur, van jullie zien ons niet staan", richtte Van Heukelom zich tot de Zeeuws-Vlamingen. „Jullie staan aan de top, omdat jullie zo goed sa menwerken. Aan de andere kant van de Westerschelde wachten ze op u, want hier wordt over de ei gen zorginstelling heen gekeken. In deze sector moet je soms wat burgerlijk ongehoorzaam zijn. Dat komt voort uit bezieling en dat ver dedig ik met u. Hier begint de vic torie, jullie zijn innovatief" Mazda 6 1.8 i touring Bouwjaar jan. 2004, 61.500 km Hatchbak, 5-drs., benzine, blauw. Vraagprijs 17.950,- Autobedrijf Vertinde u.v. Oudelandseweg 31, Terneuzen Telefoon 0115 - 61 85 00 Internet: www.mazda.nl/verlinde GET IN - BE MOVED

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61