Mourinho weg via achterdeur Sastre valt aan, Mentsjov profiteert Engelse media tippen Hiddink als opvolger pzc Vrijdag 21 september 2007 51 Persconferenties, interviews, zijn aanwezigheid in de dug-out, bekvechten met collega-trainers en zijn ongezouten mening over zijn eigen spelers; met Mourinho was het nooit saai. foto Andy Rain/EPA José's successen José Mourinho was Chelsea's succesvolste trainer, met twee keer de titel in de Premier League en drie gewonnen cups op zak. Succespercentage van de laatste 7 Chelsea-trainers in de Premier League Mourinho 120 wedstrijden 70.8 Ranieri 146 Vialli 94 Gullit 63 Hoddle 122 31.1 Webb 13 38.5 Porterfield 29 36.0 Mourinho's cijfers Premier League 120 85 25 10 Champions League 33 16 9 8 FA Cup 16 12 2 2 League Cup 13 10 3 0 Graphic News Portugees en Chelsea zetten na ruim drie jaar punt achter huwelijk. door Barry van der Hooft DEN HAAG - Voor wie zich drie jaar lang profileert als flamboyant en eigenzinnig, is het haast onmoge lijk geruisloos de deur uit te lopen. Zeker wanneer je José Mourinho heet. Het is woensdagavond als de Portugees met een deel van zijn se lectie de voorpremière van de do cumentaire 'Blue Revolution' heeft bekeken. De man die nooit verlegen zit om een scherpe uit spraak stapt met een doffe blik de bioscoop uit en negeert de aanwe zige pers. Een paar uur later wordt bekendgemaakt dat de Portugees per direct vertrekt bij Chelsea. Een aantal dragende spelers is 's nachts al door Mourinho zelf per sms op de hoogte gebracht van het nieuws, dat een schok teweeg den haag - De taken van de bij Chelsea ontslagen coach )osé Mou rinho worden overgenomen door directeur voetbalzaken Avram Grant. De 52-jarige Israëliër is een vriend van Abramovitsj en werkte eerder bij Maccabi Tel Aviv, Macca- bi Haifa en als bondscoach van Is raël. Afgelopen seizoen was hij technisch directeur bij Portsmouth en Mourinho was te gen de komst van Grant naar Chel sea. Engelse media zijn ervan over tuigd dat Guus Hiddink de nieuwe coach van Chelsea zal worden. Het salaris dat Hiddink ontvangt voor het bondscoachschap in Rusland, komt voor een groot deel uit de zakken van Abramovitsj. brengt in Groot-Brittannië en ver daarbuiten. Misschien kan het ver trek van de trainer nog worden toegevoegd aan 'Blue Revolution', de documentaire die een beeld schetst van Chelsea sinds de intre de van Roman Abramovitsj. In de documentaire speelt Mourinho vanzelfsprekend een voorname rol, al is die anders dan de steenrij ke Rus zou willen. Beelden van Mourinho als winnaar van de Champions League met Chelsea, ontbreken namelijk. Die hoofdprijs heeft José Mario dos Santos Mourinho Félix (44) wel met FC Porto gewonnen, in mei 2004. Een jaar eerder is al de Uefa Cup veroverd. Niet slecht, voor iemand die in t992 als tolk van Bobby Robson in dienst treedt bij Sporting Lissabon. Mou rinho volgt de oude meester daar na naar FC Porto en Barcelona en ontwikkelt zich steeds verder. In 1997 scheiden de wegen van Mou- Evans neemt tweede plaats over van Efïmkin in Ronde van Spanje. avila - Denis Mentsjov leek op zijn gemak op zijn tweede eindze ge in de Ronde van Spanje af te stevenen. De Rus uit de Raèo-wie- lerploeg moest gisteren in de acht tiende etappe toch even diep gaan om de Spanjaard Carlos Sastre in toom te houden. In de door de 33-jarige Spaanse routinier Luis Perez Rodriguez ge wonnen etappe was het echter de klassementsleider die de beste za ken deed. Mentsjov zag zijn land genoot Vladimir Efïmkin de slag missen en van de tweede naar de vijfde plaats in het algemeen klas sement duikelen. rinho en Robson. De Portugees wordt assistent van Louis van Gaal en Benfica stelt hem in 2001 aan als hoofdtrainer. Het wordt geen onverdeeld succes en hetzelfde geldt voor zijn periode bij Uniao Leiria. De echte doorbraak volgt bij FC Porto, waar Mourinho zijn naam als toptrainer vestigt. Abramovitsj wil hem maar wat graag binnenha len om zijn speeltje Chelsea aan prijzen te helpen. „Noem me alstu blieft niet arrogant", zegt Mourin ho bij zijn presentatie in Londen. „Ik ben Europees kampioen gewor den en niet zomaar iemand. I'm a special one." Die woorden maakt hij in de jaren die volgen meer dan waar. Mourinho bezorgt Chel ny Ruim 24 uur na het 1-1-gelijk- spei in de Champions League te gen Rosenborg scheiden de we gen van trainer José Mourinho en Cheisea. Mentsjov hield de Vuelta in zijn greep. Gesteund door het Ra- bo-collectief kwam de gouden lei derstrui de afgelopen week niet in gevaar. In de bergritten heerste de Rus, in de vlakke etappes gebeur de nauwelijks iets. Carlos Sastre legde zich er gisteren niet bij neer. De kopman van CSC stuurde eerst drie teamgenoten mee in een gro te ontsnapping en gaf vervolgens zelf gas op de eerste van twee se rieuze cols. Mentsjov zat alleen, net als nummer drie Cadel Evans. De twee slaagden er echter in het contact met de Spanjaard te her stellen, iets dat nummer twee Efïmkin niet lukte. „Ik wist dat het een lastige etappe zou gaan worden", keek Mentsjov terug op de rit. „Vooral tactisch, met een heel moeilijke eerste klim sea twee landstitels, een FA Cup, twee League Cups en een Commu nity Shield, maar maakt vooral in druk met zijn onnavolgbare karak ter. Persconferenties, interviews, zijn aanwezigheid in de dug-out, bekvechten met collega-trainers en zijn ongezouten mening over zijn eigen spelers; met Mourinho is het nooit saai. Succes in de Champions League, de vurige wens van Abramovitsj, blijft echter uit en de start van dit seizoen is eveneens niet naar beho ren. Door het gelijkspel op eigen veld tegen Rosenborg (1-1), afgelo pen dinsdag voor amper 25.000 toeschouwers, ontstaat er een nieuw haarscheurtje in de relatie tussen de suikeroom en Mourin ho. Ruim 24 uur later wordt een punt achter het huwelijk tussen Chelsea en Mourinho gezet. De Portugees vertrekt via de achter deur en Iaat 'The Blues' achter zich. op het programma." Verontrust door de aanval van Sastre was hij niet. „Ik moest mee. Sastre is in mijn ogen de gevaarlijkste concur rent. Ik vermoedde al dat Carlos iets zou ondernemen, had me daar ook op ingesteld." Evans schoof gisteren op naar plaats twee op 2.27 van Mentsjov, Sastre staat op de derde plaats op iets meer dan 3 minuten van de lei dende Rus. Met nog een zware ber grit (vandaag) en een tijdrit (mor gen) op het programma, lijkt de positie van Mentsjov zo goed als zeker. Denis Mentsjov verstevigt zijn !ei- dende positie in de Ronde van Spanje. Nummer twee Efimkin valt ver terug en Evans is de eer ste belager van Mentsjov. Sluiter speelt openingsduel rotterdam - Raemon Sluiter speelt vandaag, tijdens de Davis- cup-ontmoeting met Portugal, in* het eerste duel tegen Frederico Gil. Dat is gisteren tijdens de loting be paald. Robin Haase stuit in de tweede wedstrijd op Gastao Elis. De Nederlandse tennissers moe ten het duel winnen om in de eer ste groep van de Europees/ Afri kaanse zone te blijven. Morgen staat het oranje-dubbel Jesse Huta Galung/Peter Wessels tegenover Gil en Leonardo Tavares. Zondag staan de 'returns' van de enkelpar tijen op het programma. Tom Boonen meldt zich af voor WK brussel - Tom Boonen heeft zich afgemeld voor de WK wielrennen in Stuttgart. De Belgische ex-we reldkampioen is niet voldoende hersteld van zijn valpartij in de Vuelta. In de Belgische selectie wordt hij vervangen door Frederik Willems. Boonen heeft last van zijn knie en rug. Na een training gisteren werd het de coureur van Quick-Step dui delijk dat hij niet fit zou geraken voor de titelstrijd. Hij besloot met een een streep onder het seizoen te zetten. Thomas Dekker slaat dubbelslag lollar - Thomas Dekker heeft gis teren de tweede etappe van de Drei-Lander-Tour in Duitsland ge wonnen. De Rabo-renner versloeg na een rit over i4t,3 kilometer met start en finish in Lollar de Oosten rijker Christian Pfannberger en ploeggenoot Michael Boogerd in de eindsprint. Door zijn zege nam Dekker ook de gele leiderstrui* over van Gerald Ciolek, die in het peloton op grote achterstand werd gereden. In de algemene rangschik king heeft Dekker acht tellen voor sprong op de Duitser Jens Voigt. Afonso Alves is weer terug in Heerenveen heerenveen - Afonso Alves is ein- delijk teruggekeerd in Heerenveen. De Braziliaanse aanvaller leeft al enige tijd in onmin met de Friese club en verzuimde na twee inter lands van het Braziliaanse elftal in de Verenigde Staten direct naar Ne derland te reizen. Met veel vertraging kwam de spits gisteren alsnog in Heerenveen. Vandaag is er een gesprek tussen de clubleiding en Afonso Alves ge pland, meldde de Friese club, die verder geen mededelingen wilde doen. Dopingcontroles ook in golfsport den haag - De golfsport krijgt ein delijk een antidopingreglementr Met ingang van volgend jaar wor den spelers van de grootste profor ganisaties gecontroleerd op een be perkt aantal stimulerende midde len. Het golf sluit zich niet aan bij het wereldantidopingbureau Wa- da, omdat die een té uitgebreide lijst van verboden spullen han-4- teert, zegt Tim Finchen van de PGA Tour. „Dat zou een te grote administratieve last opleveren en we zien veel producten niet als prestatiebevorderend."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53