Sport Heerenveen heeft Alves niet nodig Nieuw wapen redt volleybalsters Twente schlemielig onderuit bij Getafe Mededeling van het waterschap 48 Vrijdag 21 september 2007 PZC Ibrahim Afellay staat weken aan de kant EINDHOVEN - Ibrahim Afellay kan vier tot zes weken niet spelen. Zo als woensdagavond al werd ver moed, heeft de middenvelder van PSV in het Champions-League- duel met CSKA Moskou een teen gebroken. De revalidatie duurt zeker een maand, waardoor hij in ieder geval vier competitieduels, één beker wedstrijd en de Champions Lea gue-ontmoeting met Inter mist. Door de blessure viel Afellay woensdag al na een halfuur uit. PSV moet het zondag tegen Feye- noord vrijwel zeker ook stellen zonder Otman Bakkal. De Eindho- venaar kampt met een verrekking van de mediale band in zijn knie. Bayern München is onwennig in Uefa Cup RIJSWIJK - Bayern München voelt zich bepaald onwennig in het toer nooi om de Uefa Cup. Na elf jaar Champions League moet de Zuid-Duitse club het nu in Europa een etage lager proberen. Dat was gisteren tegen Belenenses geen on verdeeld succes. Bayern won voor 64.000 trouwe supporters slechts met 1-0. Alleen Luca Toni scoorde tegen de stugge Portugese ploeg. Mark van Bommel bracht de Itali aan na ruim een half uur in stel ling. „Een erg lastige tegenstan der", vond Van Bommel. „Als je de weinige kansen die je creëert niet benut, dan moet je tevreden zijn met 1-0." Trainer Verbeek vindt 5-3-overwinning 'een lastige uitslag'. door Alexander van Eenennaam HEERENVEEN - Vooraf was men er bij SC Heerenveen niet gerust op. Zonder topschutter Afonso Alves moest de club het Europees voet balseizoen openen. Maar hoewel de tegenstander spits Henke Lars- son kon inzetten, bleek Helsing- borgs IF ronduit zwak. Het werd 5-3- Uitgerekend gisteren verscheen Al ves weer in Friesland. Hij was al voor de tweede keer dit seizoen zonder opgaaf van redenen ver dwenen. Alves probeerde een transfer te forceren, maar Heeren veen en AZ kwamen er niet uit. Voor Alves was op het ereterras nog net een stoeltje vrij, maar op meer hartelijkheid hoefde de Brazi liaan niet te rekenen. Gesterkt door een soepel scorend thuisteam leefden de fanatieke supporters zich uit met spreekkoren tegen hun voormalige favoriet. Nadat de lange aanvaller Gerald Sibon zijn tweede van de avond had gemaakt (de 2-0 en 3-0), werd hij toegezon gen. „Who the fuck is Alves", zon gen de fans er direct achteraan. Michael Bradley brak de wedstrijd open door in de 20e minuut de openingstreffer te maken. Een kwartier later was het al 3-0, te vens de ruststand. „Gatenkaas", zei Larsson over de eigen defensie. Dat Larsson en Razak Omotoyossi zeven minuten na rust tegenscoor- den, had alles te maken met verre gaande knulligheid in het Friese verdedigen. De twee goals werden zo simpel weggegeven, dat de Zwe den nauwelijks konden geloven dat het 3-2 stond. „Heerenveen dacht blijkbaar dat de wedstrijd al afgelopen was", zei Larsson. De Zweden konden het evenmin bevatten dat het vier minuten la ter alweer 5-2 was, dankzij treffers van Kristian Bak Nielsen en Brad ley. „We toonden veerkracht", zei trainer Gertjan Verbeek. „Ik had in de rust gezegd niet te gaan ver dedigen; want dat kunnen we niet. Onze verdediging was niet goed bij die goals." Larsson maakte 20 minuten voor tijd de derde Zweedse treffer uit een strafschop. Voor de statistie ken, want met 5-3 kwamen de zwakke Zweden nog goed weg. „Toch is het een lastige uitslag", In een doelpuntrijke wedstrijd wint SC Heerenveen op eigen veld van het Zweedse Helsing- borgs IF. De Friezen scoren vijf keer, de Zweden drie keer. vond Verbeek. „Met 2-0 zijn zij door. Aan de andere kant, als wij hier vijf keer kunnen scoren, moe ten we er daar ook twee of drie kunnen maken. Maar we zijn er nog niet." SC Heerenveen (Ned) - Helsingborgs IF (Zwe) 5-3 (3-0). 20. Bradley 1-0, 30. Si- bon 2-0, 35. Sibon 3-0, 52. Larsson 3-1, 57. Omotoyossi 3-2, 59. Bak Nielsen 4-2, 60. Bradley 5-2, 70. Larsson 5-3 (straf schop). Scheidsrechter: Panic (Bos). Gele kaart: Prager, Bradley (SC Heerenveen), Tamboura, Omotoyossi, Christoffer An- dersson, Skulason (Helsingborgs IF). Aan tal toeschouwers: 14.000. door René Banierink HASSELT - Niet zonder moeite, maar uiteindelijk koel en degelijk zijn de Nederlandse volleybalsters gisteravond begonnen aan het Eu ropees kampioenschap. Gastland België, de volgestroomde tribunes in sporthal Alverberg en een blaas kapel werden in Hasselt - met de nodige moeite - het zwijgen opge legd: 3-1 (25-19,18-25, 25-23, 25-12). Oranje kwam de eerste officiële wedstrijd sinds het winnen van de World Grand Prix in China dus zonder kleerscheuren door. Onge twijfeld tot opluchting van bonds coach Avital Selinger, wiens team na de zegetocht door Azië alom tot toernooifavoriet werd uitgeroe pen. Een compleet nieuwe erva ring voor de ploeg die zich tot een maand geleden behaaglijk wentel de in de rol van outsider. Zelf zegt Selinger het louter als een compli ment te zien dat Nederland nu zo hoog wordt aangeslagen, om er vervolgens aan toe te voegen dat „je zo goed bent als je volgende wedstrijd." In die wedstrijd trof Oranje giste ren het piepjonge, maar wel zeer getalenteerde team van coach Jan de Brandt. Van de sterke en erva ren ploeg die in 2005 Nederland bijna op de knieën dwong in de WK-kwalificatie, zijn alleen spel- verdeelster Dirickx en libero Szczy- gielska nog over. De rest van de routiniers had geen trek of vond zoals sterspeelster Virginie de Car- ne dat ze te weinig betaald kreeg door de Belgische bond. De Brandt zette daarom in op de vele, jonge talenten die België rijk is. Die ploeg had tegen Oranje een setje nodig om de kriebels uit de onderbuik weg te werken, maar be zorgde daarna de ploeg van Selin ger een hete avond. Selinger kon echter teruggrijpen op een nieuw, in de Grand Prix verworven wa pen: een tweede spelverdeelster waarmee het team aanvallend niet veel minder wordt, maar blokke rend wel aan kracht wint. Kim Staelens kwam er tegen haar voor malige landgenotes in en lang zaam maar zeker verloor het jeug dige elan bij België haar glans en haar effectiviteit. Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Landmetingen omgeving Borssele In de omgeving Borssele worden in de periode vanaf 17 september tot en met 31 oktober verschillende landmetingen uitgevoerd op en langs waterlopen. Het doel van deze metingen is het in kaart brengen van de waterhuishoudkundige infra structuur en het streven naar een optimaal waterbeheer. Het kan voorkomen dat in de bovenstaande periode een of meer landmeters tijdelijk uw perceel moeten betreden, indien het zich aan een waterloop bevindt. Het waterschap doet er alles aan om u zo min mogelijk overlastte bezorgen, maar helemaal uitsluiten dat u toch hinder ondervindt, kunnen we niet. De eigenaren van de percelen die het betreft, ontvangen hierover ook een brief. Wilt u meer informatie, dan kun u contact opnemen met Willem Rijn. Hij is bereikbaar via telefoonnummer 0118-621000. Soms onzichtbaar, Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118-621000 Fax 0118-621990 info@wze.nl www.wze.nl Ploeg van Rutten incasseert in blessuretijd goal. MADRID - FC Twente heeft on danks een schlemielige nederlaag (o-i) tegen Getafe nog volop kans om de groepsronde in de Uefa Cup te bereiken. De ploeg van trai ner Fred Rutten ging gisteravond in Madrid in blessuretijd onderuit door een doelpunt van Ikechukwu Uche. Want FC Twente toonde in het Coliseum Alfonso Perez wel degelijk aan dat het op Europees niveau op resultaat kan spelen. De prestatie van de nummer vijf in Nederland was ruim voldoende omdat de ploeg het laatste half uur ook nog eens met tien man moest spelen. Verdediger Edson Braaf heid kon er in de 62e minuut af na zijn tweede gele kaart. Getafe, als verliezend bekerfinalist naar de Uefa Cup, viel tegen. De Spaanse formatie drong alleen in de slotfase van de eerste helft aan, maar dat offensiefje leverde geen kansen op. Aan de andere kant kon ook FC TXvente aanvallend weinig uitrichten, ook omdat op de vleugels Romano Denneboom en Stein Huysegems veel verdedi gend werk moesten opknappen. In de tweede helft nam de druk van Getafe toe. Toen verdediger Braafheid er af moest met rood dreigde een nederlaag. Die kwam er ook door een late treffer van Uche. Toch had FC Twente in Ma drid kunnen stunten toen Stein Huysegems een kwartier voor tijd alleen voor doelman Roberto Pato verscheen maar niet koelbloedig bleek. Getafe (Spa) - FC Twente 1-0 (0-0). 90. Uche 1-0. Scheidsrechter: Richmond (Sch). Rode kaart: 62. Braafheid (FC Twente/2x geel). Gele kaart: Hernandez (Getafe), Denneboom, (FC Twente). Aan tal toeschouwers: 12.000. Uefa Cup, eerste ronde, heenwedstrijden Sp. Moskou - BK Hacken 5 - 0, Larisa - Blackburn 2 - 0, Leverkusen - Leiria 3-1, Groclin Gr - Rode Ster 0-1, Tampere Un - Bordeaux 2 - 3, AEK - FC Salzbur 3 - 0, Zenit St. - Standard L 3 - 0, Mlada Bole - Palermo 0 -1, Za greb - Ajax 0-1, Sochaux - Panionios 0 - 2, Hammarby - Braga 2 - 1, SK Brann - Brugge 0-1, Bayern M. - Belenenses 1 - 0, Lokomotiv - Rennes 1 - 3, Boekarest - Elfsborg 1 - 2, Midtjyllan - L. Moskou 1 - 3, FK Rabotni - Bolton 1-1, Sarajevo - Basel 1 - 2, FC Sion - Galatasaray 3 - 2, Artmedia P - Panathin. 1 - 2, Sp. Praag - Odense BK 0 - 0, Toulouse - CSKA Sofia 0 - 0, Aris - Zaragoza 1 - 0, Groningen - Fiorentina 1 -1, At. Madrid - Erciyes- spo 4 - 0, Anderlecht - Rapid Wien 1-1, Sampdoria - Aalborg BK 2 - 2, Austria Wien - Valerenga 2 - 0, Heerenveen - Helsingbor 5 - 3, Nurnberg - Rapid Boek 0 - 0, Hapoel Tel - AIK Solna 0 - 0, Empoli - FC Zurich 2-1, Getafe - FC Twente 1 - 0, Tottenham - Anorthosis 6-1, Everton - Metalist K 1-1, Aberdeen - Dnipro D. 0-0, Villarreal - Bate Boris 4-1. iÉtiliU Gerald Sibon scoorde gisteren twee keer voor SC Heerenveen. Beide goals maakte hij in een tijdsbestek van vijf mi nuten. foto Toussaint Kluiters/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 50