Binnenland Slowakije biedt hulp bij missie Uruzgan Prinsjesdag: valt het nou mee of tegen? Stoereboerenkalender 'Vader Sara en Ammar uit ouderlijke macht' 1 De tijd is nu rijp... 4 CREDION l glEGON Bank 'Koenders meest vriendelijk jegens vrouw' Hond bevrijd uit bagagekluis CNV komt mogelijk met hogere looneis 4 Vrijdag 21 september 2007 pzc Hoe? Bel (0113) 25 3311 \w Ondernemend in krediet voor ondernemers Credion, Piet Heinstraat 2 b, 4461 GL Goes, www.credion.nl e-mail zeeland@credion.nl den haag - De twaalf stoerste boe ren van Nederland worden vereeu wigd op een speciale kalender. Het ludieke initiatief voor de Stoere boerenkalender 2008 komt van de site www.boerderij.nl. De bedoe ling van het project is om het boe renbedrijf op een goede en positie ve manier te promoten. Van de tientallen enthousiaste Doe de persoonlijke begrotingscheck op aegonbank.nl of bel 088 - 344 03 44 peter mmmi agrariërs die zich hadden aange meld voor de competitie zijn er in middels nog vijftien over. Het pu bliek kan op de site de komende weken nog stemmen welke boe ren uiteindelijk op de kalender be landen. De Stoereboerenkalender 2008 wordt begin november uitge bracht. Ministerie is bereid helpende hand te bieden in Afghanistan. den haag - Vertegenwoordigers van de Nederlandse en de Slowaak se ministeries van Defensie bespre ken in november hoe Slowakije be trokken wordt bij de Nederlandse militaire missie in de Zuid-Af- ghaanse provincie Uruzgan. Dat maakte het Slowaakse ministerie van Buitenlandse Zaken gisteren bekend. Hoge militaire functionarissen van het Nederlandse ministerie van Defensie overleggen in november met hun Slowaakse collega's over de vorm van samenwerking, aldus de Slowaakse Defensiewoordvoer der Jan Skoda. Ze zullen ervarin gen uitwisselen en details uitwer ken. „Veel zal afhangen van de mi litaire experts, maar de politieke wil is er om Nederland te helpen", den haag - Minister Bert Koen- ders (Ontwikkelingssamenwer king) is 'de Robbie Williams van het Binnenhof en de meest vrouwvriendelijke bewindsper soon van Den Haag. De tweede prijs gaat naar oud-mi nister van Bestuurlijke Vernieu wing Atzo Nicolaï (VVD). Dat mel de gisteren de de emancipatieorga nisatie Women on Top. Koenders verdient de eerste plaats omdat hij vrouwenrechten tot een van de vier prioriteiten van zijn be leid benoemde en daar meteen een fonds voor lanceerde. Nicolaï krijgt de prijs omdat hij een zwangerschapsverlof voor vrouwelijke parlementariërs moge lijk maakte. zei hij. De Slowaakse minister van Buitenlandse Zaken Kubis zou die toezegging ook hebben gedaan tij dens gesprekken met zijn Neder landse ambtgenoot Verhagen. Skoda sloot niet uit dat Slowakije naast militaire experts ook ge vechtstroepen stuurt. „Ik kan nog geen details geven. Daarover moet eerst op nationaal niveau en in het parlement worden gesproken." Nederland stelt de missie alleen te verlengen met hulp van een ander land. Slowakije is zeker het tweede Oost-Europese land door minister Verhagen deze maand is benaderd om Nederland bij de missie te hel pen. Vorige week probeerde hij het tevergeefs in Hongarije. Premier Balkenende weigert de Tussen de ministeries van Defen sie van Nederland en Slowakije wordt overleg over de missie in Afghanistan. Slowakije wil Neder land de helpende hand bieden. Tweede Kamer een brief te sturen, waarin bevestigd wordt dat de Na- vo voor opvolging van de Neder landers zou zorgen. „Die brief krijgt u niet", zei hij gisteren tegen Kamerlid Pechthold (D66). Daar na verklaarde hij niet eens te we ten of zo'n brief bestaat. Aanleiding is een uitlating van oud-Defensieminister Kamp, die op zijn weblog schreef: „de belang rijkste voorwaarde was dat de Na- vo accepteerde dat de Nederlandse bijdrage in Uruzgan twee jaar zou duren en dat de opvolging niet een Nederlandse, maar een Na- vo-verantwoordelijkheid was. De toen gemaakte afspraken zijn ten overvloede nog eens schriftelijk be vestigd." De oppositiepartijen in de Kamer vinden dat het kabinet zich in een onmogelijke positie werkt en de verantwoordelijkheid voor de zoektocht naar opvolgers te veel naar zich toe trekt. SCHIPHOL - De Koninklijke Marechaussee op Schiphol heeft gisteren dit jon ge witte keeshondje bevrijd uit een bagagekluis, nadat een medewerker van Schiphol een vreemd geluid hoorde. De viervoeter zat al 36 uur opge sloten. Het - nog onbekende - baasje had wel een bakje water en wat koek jes en brokjes in de kluis achtergelaten. foto ANP Goh.. .pfir viEf reuze mee Moeder wil eind aan omgangsregeling van Syrische vader. groningen - Janneke Schoonho ven, de moeder van de eerder naar Syrië ontvoerde kinderen Sara en Ammar, heeft gisteren voor de rechtbank in Groningen geëist dat de vader van de kinderen uit de ouderlijke macht wordt ontzet. Dat maakte haar advocaat bekend. Volgens raadsman Hans Klopstra is ook geëist dat de omgangsrege ling die de vader, Hisham Hafez, met de kinderen heeft, wordt ge staakt. „Het is het beste voor de kinderen als het gezag alleen bij Janneke ligt", aldus de advocaat. „Later als ze ouder zijn, kunnen ze misschien weer contact opnemen met hun vader." Hafez was gisteren niet aanwezig in Groningen. Wel beriep hij zich in een brief aan de rechter op een afspraak die de ouders in 2005 maakten over de omgangsregeling. Als hij vrijwillig met de kinderen naar Nederland zou komen, zou de regeling worden gehandhaafd. Hij heeft zich daar niet aan gehou den, dus geldt de afspraak ook niet meer, zegt Klopstra. „Hij beroept zich op een afspraak die de ouders in Syrië maakten." De vader be roept zich ook op afspraken met de Nederlandse autoriteiten over een omgangsregeling. De uitspraak van de rechtbank wordt binnen vier weken verwacht. De Syriër ontvoerde zijn kinderen drie jaar geleden naar zijn thuis land. In juni vorig jaar vluchtten Ammar en Sara naar de Neder landse ambassade in Damascus. Na langdurige onderhandelingen tussen de Nederlandse en Syrische overheid konden ze in december terug naar Oude Pekela. utrecht - Het CNV sluit niet uit dat het zijn gisteren gepresenteer de looneis de komende maanden naar boven toe bijstelt. De vakcen trale constateert dat er veel onrust is over de koopkracht, aldus een woordvoerder. De discussie in de TWeede Kamer voedt volgens hem het beeld dat mensen er meer op achteruitgaan dan naar voren kwam uit de cijfers die het kabinet op Prinsjesdag pre senteerde. „Het mag niet zo zijn dat mensen er fors op achteruit gaan", zei de woordvoerder don derdag. Eerder op de dag had het CNV bekendgemaakt dat het ko mend jaar bij de cao-onderhande lingen tussen de 2 en 3,5 procent meer zal eisen. De vakcentrale kreeg veel telefoon tjes van mensen die zich zorgen maken. Blijft de onrust aanhou den, dan is een bijstelling van de looneis niet uitgesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4