PZC 47 Overlevingsdrang houdt Ajax overeind FC Groningen lief voor 'Ollie B. Bommel-dub' Floyd Landis houdt zijn onschuld vol 51 49 Wegen van Chelsea en zijn flamboyante trainer scheiden zich Tip? sport@pzc.nl Vrijdag 21 september 2007 Ajacied Dennis Rommedahl baant zich struikelend een weg door de defensie van Dinamo Zagreb en maakt het enige doelpunt van de wedstrijd. foto Vincent Jannink/ANP Dennis Rommedahl maakt in Zagreb het enige doelpunt. door Jop van Kempen zacreb - Fraai was het niet, maar wel effectief Het behoudende rea lisme van Ajax leverde gisteravond tegen Dinamo Zagreb een i-o-over- winning op. Dennis Rommedahl scoorde en hij verschafte de Am sterdammers goede vooruitzichten op de poulefase van de Uefa Cup. De veroveringsdrang die Ajax nor maal gesproken tentoon wil sprei den, werd in het Maksimir stadion ingeruild voor overlevingsdrang. En door een fout in de verdedi ging van Dinamo Zagreb kregen de Amsterdammers eigenlijk meer dan waarop ze hadden gehoopt. In plaats van met een bloedeloze o-o mochten de Amsterdammers te vreden zijn met een bloedeloze o-i. „Ik ben dolblij", aldus trainer Henk ten Cate. „In Europa gaat het om overleven." Waar zaterdagavond in Almelo de individuele klasse van Klaas-Ian Huntelaar de overwinning veilig stelde, werd Ajax in Zagreb op het paard getild door Dinamo Zagreb. Het centrale verdedigingsduo van de Kroaten verdedigde vlakbij het strafschopgebied slordig uit en Door een doelpunt van Dennis Rommedahl wint Ajax de eerste wedstrijd in de Uefa Cup. Bij Di namo Zagreb wordt het 0-1. De return is over twee weken. Dennis Rommedahl profiteerde: 1-0. In de slotfase hadden de inval lers Suarez en Luque hun ploeg met iets meer vernuft en precisie nog naar 2-0 kunnen counteren. Bij het doelpunt lanceerde Rom medahl als het ware zichzelf Hij joeg in z'n eentje door op de uit verdedigende Kroaten, onderschep te de bal en snelde vervolgens naar het doel van Georg Koch. Huntelaar gaf hem de bal terug, waarna Rommedahl eenvoudig rechtdoor liep langs Koch en scoor de. Bij momenten was ook Dinamo gevaarlijk. Nadat George Ogararu bij een corner vergat uit te lopen en zodoende de buitenspelval op hief mocht Ognjen Vukojevic in de eerste helft van dichtbij aanleg gen. Doelman Maarten Stekelen burg, tegen Heracles ook al beslis send, redde. Vlak na rust had Ste kelenburg geluk dat Sammir na een schaarse goede aanval net naast schoot. Net als Ajax, speelde ook Dinamo behoudend. De ploeg van Branko Ivankovic wilde best aanvallen, maar pas na de 1-0-achterstand de den ze dat met verve. Daardoor smaakte het grootste deel van de wedstrijd in de eerste ronde van de Uefa Cup als een melige appel. Over twee weken is de return in Amsterdam. Dinamo Zagreb (Kro) - Ajax (Ned) 0-1 (0-0). 62. Rommedahl 0-1. Scheidsrech ter: Lannoy (Fra). Gele kaart: Vukojevic (Dinamo Zagreb), Maduro (Ajax). Aantal toeschouwers: 38.000. Fiorentina met minimale inspanning naar 1-1-gelijkspel. GRONINGEN - FC Groningen heeft zichzelf gisteravond tekortgedaan in de thuiswedstrijd tegen Fiorenti na. De ploeg van trainer Ron jans speelde in de eerste ronde van de Uefa Cup een puike partij, maar moest tegen het veel hoger aange slagen Italiaanse team genoegen nemen met 1-1. Dat maakt de re turn over twee weken in Florence tot een uiterst lastig karwei voor de noorderlingen. Jans hoopte stilletjes op een beetje onderschatting bij Fiorentina, dat hij een echte 'Ollie B. Bom mel-club' noemde. Oftewel: een club van stand, die min of meer verplicht is om tenminste de groepsfase van de Uefa Cup te ha len. Met spelers als de Roemeense international Adrian Mutu, De Tsjechische international Tomas Ujfalusi, de Franse international Sebastien Frey, de Italiaanse inter national Alessandro Gamberini en oud-international Christian Vieri in het basisteam mocht er in de Euroborg ook wel iets van de paar se ploeg worden verwacht. In de Serie A staat Fiorentina na drie duels ongeslagen op de zesde plaats. Fiorentina leek het karwei in Gro ningen inderdaad te licht op te ne men. In de zevende minuut kopte Stefan Nijland in een riante posi tie nog pijnlijk mis, maar die fout maakte hij in de 26e minuut meer dan goed. De negentienjarige spits zette prima voor waarna Goran Amerikaan heeft nog één mogelijkheid om in beroep te gaan. DEN HAAG - Floyd Landis moet zijn Tour de France-titel van 2006 inle veren en wordt voor twee jaar ge schorst. Dat is de uitkomst van de dopingzaak tegen de wielrenner, ruim een jaar na de Tour en vier maanden na een turbulente hoor zitting. De uitspraak van het Ame rikaanse antidopingagentschap Usada lekte gisteravond uit via het Amerikaanse persbureau AP. Landis rest nog één beroepsmoge lijkheid: het internationale sportar- bitragehof in Lausanne. Als hij niet naar het CAS stapt en zijn - straf aanvaardt, is de Amerikaan de eerste renner in de 105-jarige historie van de Tour de France die zijn titel verliest vanwege doping- gebruik. De Spaanse nummer twee van 2006, Oscar Pereiro Sio, is dan de zesde Spaanse Tour-win naar, na Bahamontes, Ocana, Del- gado, indurain en Contador. De 31-jarige Landis krijgt wel deels gelijk in zijn kritiek op de betrouw baarheid van de dopingtests. De eerste controle op het testosteron gehalte in het lichaam van de wiel renner is inderdaad niet gedaan volgens de regels van het wereldan- tidopingbureau Wada, aldus de ar bitragecommissie. Maar de daaropvolgende, nauw keurigere test was ook positief en die voldeed wél aan alle eisen. En daarmee is volgens de commissie vastgesteld dat Landis de dopingre- gels heeft overtreden. De schor sing van twee jaar gaat met terug werkende kracht in op 30 januari 2007. Landis noemde het vonnis 'een klap in het gezicht van alle wielrenners'. „Ik ben onschuldig en dat heb ik bewezen." De gele-truidrager werd vorig jaar na de zeventiende etappe van de Tour betrapt op dopinggebruik. Er werden al meteen vraagtekens ge zet bij zijn opmerkelijke prestatie, omdat hij de dag ervoor volledig was ingestort. Lovre raakte kopte: 1-0. Van het slordige Fiorentina ging amper dreiging uit. Ook na de rust kwam het geconcentreerde FC Gronin gen nauwelijks in de problemen. Een messcherpe counter van Fio rentina vergalde evenwel de fraaie uitgangspositie. Franco Semioli scoorde. FC Groningen (Ned) - Fiorentina (Ita) 1-1 (1-0). 26. Lovre 1-0, 66. Semioli 1-1. Scheidsrechter: Cortez Batista (Por). Gele kaart: Lindgren (FC Groningen), Mutu, Frey (Fiorentina). Aantal toeschouwers: 19.700. Floyd Landis Ramon Kuipers enige Nederlander bij WK karten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49