Chinees Staatscircus brengt show met jumpende piraten PZC Vrijdag 21 september 2007 39 AGENDA OP PAD Bijeenkomst over platteland Congres over veranderingen op het plat teland. Goes, Groen College, 9.30 uur. Jump for Warchiid Dansmarathon op initiatief van de Schou- wen-Duivelandse Wereldmeiden in het ka der van de Dag van de Vrede. Zierikzee, Sportcentrum Onderdak, 19.00 uur. Buitenfilm Vertoning film Zwartboek. Terneuzen, buurthuis De Hoeve, 20.30 Jumpstylefeest 's-Heer Hendrikskinderen, Heer Hendrik huis, van 19.00 tot 21.00 uur voor kinde ren tot 12 jaar, vanaf 21.00 uur de oude re jeugd. Kinderkledingbeurs Tweedehands kinderkleding en speelgoed te koop. Heinkenszand, scoutingebouw 't Dijkje, 9.30-11.30 uur. y Vleermuisexcursie Met een gids vleermuizen ontdekken in en rond de bunkers van het Slotbos en de Zeepeduinen. Aanmelden bij de VW Schouwen-Duiveland. Burgh-Haamstede, toegangshek van Slot Haamstede aan de Noordstraat, 20.00 Feestdag Een rommelmarkt, een waarzegster, een sneltekenaar en een ijs- en kaasverkoper zijn de attracties van een feestdag om het einde van de zomer te vieren. Vlisisngen, Zorgcentrrum Scheldehof, Stadhuisplein, 10.30-15.00 uur. MUZIEK K4 Week-End Vrouwenkoor Cadans en pianiste Na- tascha Pavlova bieden een repertoire dat FILM WÊÊÊÊÊÊÊitÊÊÊÊÊÊÊL BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Hairspray: 18.45 en 21.15 uur; The Bourne Ultimatum: 18.45 uiteenloopt van operamuziek tot musical songs. Entree: 5 euro. 's-Heer Abtskerke, kerk, 20.00 uur. Delta Quintet Burgh-Haamstede, Grote kerk, 20.00 uur. Kinderkoren Vier Walcherse kinderkoren zingen beken de psalmen en geestelijke liederen. Ook is er een cd-presentatie. Middelburg, Oostkerk, 19.30 uur. The Watchman Optreden van Arjan Korteweg. Bijzondere muzikale verhalen met als onderwerp jaloezie, jeugd en liefde, van een dromer die tegelijkertijd 'down to earth' is. Nieuw en St. Joosland, theater De Weg wijzer, 20.30 uur. Gomer Pyle Cd-presentatie van deze groep. Bergen op Zoom, De Waterput, 19.00 uur. JT-Allstars Concert ter gelegenheid van tien jaar Hart van Middelburg. Met special guest Alvin Manahuwa drummer van Massada. Middelburg, Hart van Middelburg, 21.00 uur. THEATER Stadscoyotes Stadscoyotes van Pulitzerprijswinnaar Sam Shepard zit vol zwarte humor en explosieve emoties. Twee broers gaan na jaren zonder contact de confrontatie aan. Vlissingen, theater Vestzak 99, 20.15 uur. meer agendanieuws op www.pzc.nl Het optreden van de South Austin Jug Band in Razzmatazz in Oost-Souburg is niet morgen, zoals per abuis in de weekagenda (PZC, 20/09) is gemeld, maar zaterdag 29 septem ber. Het concert begint om 21.00 uur. Merral, 1408: 21.30 uur; Disturbia: 22.00 uur; Hairspray: 19.15 en 21.45 uur; en 21.15 uur; 1408: 21.30 uur; Harry Pot- No Reservations: 19.30 uur; The Bourne ter: 18.45 uur; No Reservations: 18.45 en Ultimatum: 19.30 en 22.00 uur; The 21.15 uur; GOES 't Beest, Interview: 20.30 uur; MIDDELBURG Schuttershof, An imaginary portrait of Diane Arbus: 22.00 uur; Still life: 19.30 uur; OOSTBURG Ledeltheater, Harry Potter: 20.00 uur; Simpsons (ov): 16.15 en 19.30 uur; The Simpsons (nl): 16.00 uur; Ratatouille: 16.00 uur; Zoop in Zuid-Amerika: 16.15 uur; VLISSINGEN CineCity, t/m 23 september Film by the Sea. Voor programmering zie www.film- bythesea.nl of PZC-bijlage Film by the Sea. ZIERIKZEE FiZi, Venus: 20.30 uur. UITGAANSTIP -. i m /.v.- Zwarte humor en explosieve emoties. Het toneelstuk Stadscoyo tes draait om de toenemende individualisering binnen de samen leving. En het heeft ook wel iets weg van het Bijbelse verhaal Kaïn en Abel, zegt De Vlissingse regisseur Edo Douma. Het originele script is van Sam Shephard die met True West een verwijzing maakte naar de Amerikaanse filmindustrie. En dus pakt Douma de vertolking filmisch aan, met een uitvergrote speelstijl. Het stuk gaat over twee broers. Een intellectueel schrijver van filmscenarios - hij is de jongste - en een zwerver die zich op het criminele pad waagt. Jaren hebben ze geen contact met elkaar gehad, maar nu komt het tot een confrontatie tussen de twee. In het huis van hun oude moeder lopen de emoties hoog op als het zwarte schaap van de familie de filmproducent van zijn jon gere broer weet in te palmen. Douma speelt zelf de rol van de oudste broer in dit stuk. De an dere acteurs zijn Tom Roovers, Bert van Hoepen en Marijke Reu- ser. Voor Hoepen betekent Stadscoyotes zijn debuut. De voorstelling is morgen in theater Vestzak '99 in Vlissingen te zien om 20.15 uur. foto Ruben Oreel De cirusartiesten van het Chinees Staatscircus zorgen in deze voorstelling voor veel spektakel, maar er is ook ruim te voor een romantische verhaallijn. foto Danny van Kolck Diane Arbus met Ty Burrell in An Imaginary Portrait of foto Abbot Genser/GPD Voorstelling met actie en spanning, maar ook liefde en romantiek. ANTWERPEN - Vele tientallen pira ten enteren de Stadsschouwburg van Antwerpen met de internatio nale circusshow Pirates Pirates. De show is alleen in Antwerpen te zien. Deze week ging de show in première, op 7 oktober is de laatste voorstelling. Het stuk is een avontuurlijke ken nismaking met de onheilspellende, ruige piratenwereld. Hoog in de nok van de Stadsschouwburg en in de piste zorgen de zeerovers voor bloedstollende momenten. Circusartiesten van onder meer het Groot Chinees Staatscircus en het Russisch Staatscircus vertolken de rollen van de onverschrokken piraten. Actie, spanning, en sensa tie worden daarbij afgewisseld met liefde en romantiek. In Pirates Pirates! neemt de nieuw ste rage van vandaag - het jumpen - een belangrijke plaats in. Want de tientallen artiesten brengen hun - aan de piratenwereld aange paste - vertrouwde acts, maar een rode draad is de jumprage van nu die ook Nederland verovert. Schrijver/regisseur Frank van Lae- cke regisseert de voorstelling. Het is voor het eerst dat de schrijver, bekend van de televisieserie FC De Kampioenen, maar ook van thea ter, opera en musical, samenwerkt met het Groot Chinees Staatscir cus. Bij het Koninklijk Ballet van Vlaanderen regisseerde hij onder meer Jesus Christ Superstar en Dra- cula De Musical. Als artistiek direc teur van Music Hall was hij verant woordelijk voor producties zoals Nabucco, Carmen en de internatio naal met superlatieven onthaalde musical Kuifje en de Zonnetempel. In Nederland voerde hij de regie van Rembrandt de Musical in 2006, het vierhonderdste geboortejaar van de wereldberoemde schilder. Martin Michel, de regisseur van de Nederlandse Grease-versie en de choreograaf van de met vijf Musi cal Awards bekroonde show Doe Maar verblijft nu in China om ar tiesten van het Groot Chinees Staatscircus voor het programma Pirates Pirates in te wijden in de ge heimen van de jumpstyle.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41