Meningen Meer dan een ander woord voor quattro 35» (de nieuwe Impreza met Symmetrical AWD) Make a Statement. Drive Subaru. SUBARU 12 Vrijdag 21 september 2007 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Strandcross 2 Zaterdag 15 september een halve pagina over Casper Ovaa. Dat hij bij de top van de Zeeuwse crossers behoort. Hij hoopt bij de top vijf te rijden; maar hij redt het meestal niet tegen de Brabanders. Die heb ben meer lef; met uitzondering van R. van de Ven en M. Boot. Die knokken er voor. Zondag de strandcross. Casper Ovaa rijdt géén van de manches uit. Rinus van de Ven weet beide manches niet uit te rijden. Dan de re- gio-ldasse, waarin zo'n honderd rij ders voorkomen. Met veel Zeeuw en. Velen rijden beide manches uit. Maandag, halve pagina gewijd aan Van de Ven, die veel vertelt, maar niets heeft klaargemaakt. Ik lees de namen van tweehonderd deelnemers door in het program mablad en kom een meisjesnaam tegen (regio). Daniëlle van Kem pen. Zij heeft beide manches uitge reden én goed. Kijk, dat noem ik lef hebben. Besteed eens aandacht aan deze crossers. T. Cornelisse Molenweg 27, Nw. en St. Joosland WCT In de PZC van 20 september geeft de heer Van Dijke zijn mening over de dringende noodzaak van WCT-aanleg. Hij geeft nauwelijks aan waarom: het talmen van de provincie moet maar eens over zijn. Wat een drogreden voor zo iets ingrijpends. Zijn partij (CU) heeft met Groenlinks bij de Staten verkiezingen een duidelijk anti— WCT geluid laten horen. Ik be grijp dat via een recente vergade ring veel CU-leden andersden kend zijn geworden. Wat een vreemde ommezwaai. Eerst kie zers lokken met een duidelijke me ning en daarna terugkrabbelen. Voor mij was er bij die verkiezing keus uit twee partijen. Dat is CU geworden. De andere christelijke partijen (CDA en SGP) zijn reeds lang een onbegrijpelijk voorstan der van de WCT. Zij waren het be grip 'rentmeesterschap' over de schepping reeds lang vergeten. Zul ke partijen zijn mijn stem niet waard. Voor het eerst van mijn le ven koos ik nu voor Christenunie. Het zou zeer bedroevend zijn als ook die partij voorrang zou geven aan vernietiging van een uniek fos- sielenstrand en natuurgebied met uitzonderlijke waarden. Veelge hoorde argumenten als aanleg van vervangende natuur zijn je reinste onzin. Natuur laat zich niet vervan gen, zeker niet de gespecialiseerde organismen die juist die plek no dig hebben. De verpesting van het overige milieu en woongebied door lawaai, verkeersoverlast en uitbreiding van wegen wordt op de koop toe genomen. Het is te ho pen dat de CU-gedeputeerde en -statenleden hun poot stijf hou den en niet doen aan kiezersbe drog. A. de Wilde Ter Poorteweg 2, Koudekerke WCT 2 Heeft men tien jaar nodig gehad om te weten te komen dat vijf mil joen containers te veel zijn om te transporteren? De adviesbureaus zijn er rijk van geworden, de pro vincie armer. Nu nog de VCT in de ijskast. Ook hier te veel contai ners te vervoeren. U hoeft niet naar Antwerpen om containers te bekijken. Het bestaat al in het Sloe. K. Bartusek Pr. Margrietstraat 103, Nieuwdorp Minicampings Ik wil reageren op het artikel van 13 september over de minicam pings in de gemeente Veere. Ik sta al vele jaren op een minicamping in Domburg. Nog toen het de ge meente Domburg was. Er is wei nig veranderd in opstelling tegen over de minicampings. Nu heeft de gemeente ook weer een voor stel gemaakt. In heel Nederland mogen minicampings vanaf 2008 uitbreiden van 15 naar 25 plaatsen, maar niet allemaal in Veere. Ik krijg het idee dat de gemeente zich laat leiden door grote cam pings, zoals in De Bongerd, De Pe- kelinge, Westhove, Ons Buiten. De gemeente moet eens denken dat zij gastheer zijn en niet iets beden ken om deze eigenaren van mini- anniversary campings te dwarsbomen. Zij heb ben veel geïnvesteerd in hygiëne, service en bieden gemoedelijk heid, gezelligheid en rust. E. van Lienden Ceintuurbaan 252 Bussum C ardio-chirurgie Ik vermoed dat de keuzes voor doorverwijzing voor een (su per) specialisme worden gedaan op basis van medische kwaliteit, waar bij ook de geografische haalbaar heid wordt meegenomen. Noord-Zeeland zal zich bij voor keur richten op Rotterdam, Mid den-Zeeland op Noord-Brabant en Zuid-Zeeland op het Vlaamse ach terland (PZC, 19 september). Bob Smalhout beschreef vijftien jaar ge leden al de toenemende bureaucra tisering binnen de ziekenhuiswe reld, waar de beslissingsbevoegdhe den soms helaas liggen bij uitvoe renden, die inhoudelijk te ver ge distantieerd zijn. Mega-onderne- mingen worden mogelijk onbe stuurbaar. Was er niet onlangs een onderzoek waarin de voordelen van kleinschalige ziekenhuizen werden genoemd, maar zoals bij al le fusies, als 'the point of no re turn' voorbij is, is er geen weg meer terug. Centralisaties terug draaien is een ondoenlijke zaak, men zou misschien wat gereser veerder moeten zijn in het aan gaan van fusies en de oplossing meer zoeken in samenwerking. Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje Scheldekraan Veel Vlissingers vinden het betreu renswaardig dat de Scheldekraan aan de Koningsweg verroest en wegkwijnt (PZC, 19 september). Niet afbreken, maar behouden. Be ter kan de gemeente Vlissingen de ze karakteristieke kraan toeganke lijk maken voor het toerisme. De toeristisch-recreatieve sector is van groot belang voor Vlissingen. Er ligt nu een kans om dat verder uit te breiden. Daar kan deze Schelde kraan een rol in spelen: via een gla zen lift toegankelijk maken, ge schikt voor toeristische arrange menten, creatief ingericht als ho tel. Regel een joystickbediening, zestig graden rond. Vanuit de im posante hoogte kan de toerist ge nieten van de robuuste maritieme geschiedenis van scheepsbouw, ha vens en kades en de scheepvaart op de Westerschelde, met adembe nemende panorama's. Met zo'n magnifieke blikvanger heeft Vlis singen er een unieke attractie bij. W. Murre Irislaan 16, Vlissingen Troonrede Ik hoop dat het artikel van de heer Olivier (PZC, 19 september) enigs zins sarcastisch bedoeld is. Daar aan twijfel ik. Een van de tips om geld te besparen is om de vakantie te schrappen, iets waar veel men sen een jaar naar uitkijken. Min der of helemaal niet roken. Dat is gezond en goed voor de portemon nee. En zou er aan de laatste op roep gehoord worden geven, ko men ze in Den Haag miljoenen te kort die weer ergens anders van daan gehaald moeten worden. Dan weet ik nog wel een paar tips voor de kleine beurs. Ga liftend op vakantie, vergeet de hotelrekening te betalen. Ga proletarisch winke len en rijd zwart met het open baar vervoer. Speel alleen nog mee in illegale loterijen, dus geen kans spelbelasting. John Deguelle Paul Krugerstraat 326, Vlissingen De één noemt het 4matic, de ander noemt het quattro. Wij noemen het Symmetrical All Wheel Drive, Subaru's eigen, unieke vierwielaandrijvingsconcept. En natuurlijk is ook onze compleet nieuwe 5-deurs Impreza daarmee standaard uitgerust. In combinatie met z'n laag geplaatste boxermotor zorgt dat voor een superieure wegligging en extra veiligheid onder de meest barre weersomstandigheden. En dat al vanaf 19.995,-*. Kijk op subaru.nl voor meer informatie. Think. Feel. Drive. Vraag naar de voorwaarden bij de dealer Prijs hel. BTW/BPM, excl kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Gem. verbuik en CO, alh. van type: 7,5-8,4 l/100km, 13,3 -11,9 km/1, C0_, 176 -199 g/km. Wijzigingen voorbehouden.lmporteur Subaru Benelux, tel (023) 751 91 00, info@subaru.nl Auto Vermeulen - Pearyweg 6, Goes - (0113) 56 18 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 12