Bungalows aan oever Veerse Meer Bietencampagne begint vroeg Cruyff Court in Vlissingen Bunker bij Sloelijn is niet nodig Toertocht voor scootmobielers B PZC Donderdag 20 september 2007 29 Plan voor honderd luxe vakantiehuizen op Zilveren Schor. door Joeri Wisse ARNEMUIDEN - Als het aan eigenaar Libéma ligt, staan er binnen pak weg drie jaar honderd luxe vakan tiebungalows op het terrein van het Zilveren Schor, aan het Veerse Meer bij Arnemuiden. De groepsaccommodatie kan vol gens de plannen blijven bestaan. De bouw van de vakantiewonin gen gaat ten koste van de kampeer terreinen en groenstroken. „Zo'n kampeerveld levert maar een paar maanden per jaar geld op. Bunga lows zijn het hele jaar te verhu ren", zegt M. Nieuwland van Libé ma. De vakantiehuizen zijn over het hele terrein gepland. „Bij het ha ventje, maar ook verderop, rich ting het parkeerterrein." Zeven jaar geleden nam exploitant Libéma uit Rosmalen het terrein over van Jeugdfonds Jantje Beton. Dat organiseerde vakantiekampen voor achtergestelde jeugd op het terrein, maar kon het financieel niet opbrengen om de gebouwen en het terrein te onderhouden. Het Zilveren Schor was in 1964 een geschenk van koningin Juliana en prins Bernhard aan het volk, ter gelegenheid van hun 25-jarig huwelijksjubileum. Het complex draaide jarenlang als vormingsinsti tuut voor de jeugd. Eenmaal in het bezit van Libéma passeerden er onder meer plan nen voor een camping met 200 plaatsen en een overdekt zwem bad (1999) en een hotel met con grescentrum (eind 2000). Die idee ën werden door de provincie naar de prullenbak verwezen. Begin dit jaar stuitte een nieuw plan van Libéma op verzet bij de gemeente Middelburg. Daarop werden de plannen aange past tot het voorstel dat nu op het Eigenaar Libéma van groepsac- commodatie het Zilveren Schor bij Arnemuiden wil op het ter rein aan het Veerse Meer hon derd luxe bungalows realiseren. provinciehuis en het stadskantoor in Middelburg ligt. Wethouder F. Streng (WD, Veer se Meer) wil zich nog niet uitspre ken over het nieuwste voorstel. „Ambtenaren zullen op basis van de aanvraag een collegevoorstel maken." Libéma heeft er vertrou wen in dat de plannen ditmaal wel op goedkeuring kunnen reke nen van provincie en gemeente. „De eerste reacties op dit plan zijn, vooral van de kant van de provin cie, enthousiast te noemen", zegt Nieuwland. Fabrieken draaien vanaf vandaag, campagne duurt tot begin januari. door Peter Oggel terneuzen - Weggebruikers opge past: slik op de weg! In Zeeland zijn de afgelopen week de eerste suikerbieten al gerooid. En dat be tekent een vroege start van de cam pagne. De bietentijd houdt in dat er de komende maanden vanuit deze re gio dagelijks transporten naar Sui ker Unie in Dinteloord gaan. Deze fabriek verwerkt de komende maanden zo'n twee miljoen bie ten. Directeur agrarische zaken Gert Sikken verwacht een bovenge middelde opbrengst. De campag ne duurt tot en met de eerste week van januari. Vandaag begint in Dinteloord de verwerking van de suikerbieten. Een proces dat tot begin januari onafgebroken doorgaat. De bieten komen niet alleen uit Zeeland en Brabant, maar ook uit Limburg, Zuid-Holland en een deel van Gel derland. „Ze komen echt uit alle windstreken", zegt Sikken aan de vooravond van de campagne. Volgens Sikken zit er in de aange voerde kwaliteit van de bieten veel verschil. „Het maakt nogal uit of je m Suiker Unie Dinteloord verwerkt de komende twee maanden on geveer twee miljoen bieten. De opbrengst zal naar verwachting bovengemiddeld zijn. vroeg hebt kunnen zaaien en op de losse grond zit, of dat je bieten teelt op zware klei waar veel wa teroverlast is geweest", legt Sikken uit. In het eerste geval heeft de biet goed kunnen groeien. Op de door water dichtgeslagen klei zal dat minder het geval zijn. Toch is zijn verwachting dat 2007 een goed sui kerjaar is. „We praten dan over de totale opbrengst aan suiker per hectare. Die zal bovengemiddeld zijn." Rothuizen van Doorn 't Hooft Architecten Stedenbouwkundige! In verband met onze jaarlijkse studiereis zijn op vrijdag 21 september onze kantoren in Goes, Middelburg, Breda en Terneuzen de gehele dag gesloten. ARNEMUIDEN - Toen Prorail aan het graven was onder de noordbaan van de A58 bij Arnemuiden, moest een muur van containers voorkomen dat onontplofte grana ten uit de oorlog schade aan zou den richten. Nu voor de aanleg van de Sloelijn gewerkt wordt aan de zuidbaan, is zo'n bunker niet nodig. Daar is ooit een laag aarde gestort, waardoor Prorail niet zo ver de grond in gaat, verklaart een woordvoerster. Bij de zuidbaan, waar het graafwerk bijna klaar is, zijn duizenden lichte granaten, pa tronen en mijnen gevonden, maar geen zware vliegtuigbommen, zo als bij de noordbaan. Modern trapveldje komt waarschijnlijk in het Middengebied. vlissingen - Vlissingen krijgt mo gelijk een Cruyff Court, een mo dern trapveldje met als doel jonge ren samen te laten sporten in hun wijk. Het Cruyff Court in Vlissingen zou het eerste zijn in Zeeland. De gemeente Vlissingen heeft een in ventarisatie gemaakt van plaatsen waar dit veld zou kunnen komen. De voorkeur gaat uit naar het Mid dengebied, omdat hier een gebrek aan speelruimte is. De stichting Cruyff Courts KNVB Velden werkt samen met de ge meente Vlissingen en lokale sport verenigingen om het veld aan te leggen. Zowel de gemeente als de stich ting betaalt een gedeelte van de aanlegkosten. Wanneer het veld er precies komt, is nog niet duidelijk. Op een Cruyff Court leren jonge ren sociale verantwoordelijkheid en normen en waarden in het spel te krijgen. Naast de courts in Nederland zijn er ook velden op de Nederlandse Antillen en in Zuid-Afrika. kapelle - Vanuit zorgcentrum Ce derhof in Kapelle begint zaterdag om 14.00 uur een toertocht voor scootmobielrijders. De rit gaat over ongeveer negentien kilome ter. De toertocht maakt deel uit van een project voor scootmobiel rijders in Kapelle. Vandaag is er een opfriscursus rij vaardigheid bij Cederhof De cur sus die om 10.00 uur begint, be staat uit een theorie- en praktijk deel. De Kapelse cliëntenraad ge handicapten en de werkgroep mo biliteit van de seniorenraad teke nen voor de organisatie. De bieten gaan weer op transport en dat betekent dat ook de bietencampagne weer begint. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69