Verbazing over vele klachten Regiotaxi Heerlijke verse mosselen zo Nieuwe straatnamen voor Spaakstede Goes Dronken gedeputeerde botst frontaal op auto ;rbh R6H is dé uuinterbandenspeciolist CcrepuZeefané Dorpsstraat 208 445IBC Heinkenszand 0113-568372 www.corapizeeiend.ni Linksys draadloze router Inel. aflevering, plaatsing en beveiliging' £99 95 De rijsimulator was gisteravond populair bij de Krabbendijkse jeugd. foto Willem Mieras 26 Donderdag 20 september 2007 PZC Alcoholproject in Reimerswaal gaat met simulator van start. door Luc Oggel KRABBENDIJKE - Gedeputeerde Ge orges van Heukelom heeft gistera vond in Krabbendijke een hert doodgereden en een frontale bot sing met een tegenligger veroor zaakt. Gelukkig voor hem niet in een echte auto, maar in een rijsi mulator. Die stond in dorpshuis De Meiboom, waar het Reimers- waalse project 'Alcohol en jeugd' werd afgetrapt. In het project wer ken onder meer gemeente, jeugd verenigingen, kerken en scholen sa men in een platform om alcoholge bruik onder jongeren te beperken. De rijsimulator, die je laat ervaren hoe het is om met te veel alcohol op achter het stuur te zitten, fun geerde ook een beetje als 'trekker' voor de inloopavond waar ook het BOB-team, Stichting Voorkom!, Emergis en Stichting De Hoop aan wezig waren. Ook werden er alco holvrije cocktails uitgedeeld. Van Heukelom ziet met name voor ouders en mensen in het on derwijs een grote rol weggelegd door Luc Oggel goes - Bewoners van De Spaakste de in de Goese Polder kunnen bin nenkort adreswijzigingen verstu ren. Per december verandert de straatnaam en ook de dubbele huisnummers verdwijnen. Het gaat in totaal om 107 adressen. Spaakstede 3501 tot en met 3540 en 3714-3720 wordt straks Spaak straat 1, 2, 3 enzovoort. Bewoners van nummers 3701 tot en met 3713 en 3643-3648 wonen per 1 decem- om vroegtijdig alcoholmisbruik te voorkomen. Krabbendijkenaren Christian, )ac- ky, Gerald, Johanan, Sander en Rien vonden de opkomst wat te genvallen. „Er wonen hier veel meer jongeren." Ja, ze kennen er 'genoeg' die zich regelmatig een stuk in de kraag drinken, maar zelf doen ze dat niet, zeggen ze. „Een biertje moet kunnen, maar jezelf klem zuipen, daar heb je niks aan", aldus Jacky. „Bovendien kost het veel geld", vulde Johanan hem aan. Verstandige jongens dus, en 'Een biertje moet kunnen, maar jezelf klem zuipen is niet nodig' daar zit hem misschien ook de moeilijkheid. De echte 'probleem drinkers' lieten zich gisteravond niet zien. En hoewel de jonge dorpsbewoners het project 'best goed' vinden, denken ze niet dat het veel zal helpen. „Er zijn al zo veel van dit soort campagnes." Voor de projectgroep staat in elk geval één ding voorop: voorkomen is beter dan genezen. ber in de Van Kleffensstraat en Spaakstede 3615 tot en met 3642 en 3649-3662 wordt Spierenburg straat. De straatnamen verwijzen naar staatslieden. De Spaakstede is, samen met de Adenauerstede, één van de laatste twee straten in de Goese Polder die een opknapbeurt ondergaat. Als het werk eind 2008 klaar is, komt na ruim tien jaar een einde aan de herinrichting van de groot ste wijk van Goes. Weinig rondzingende klachten komen terecht bij kwaliteitsbewaker. door Mieke van der Jagt GOES - Eén kwartiertje om je ei gen verjaardagsfeestje mee te vie ren, net te kort om je taartje op te eten. Het overkwam de oma van C. de Pan uit Goes. De rolstoeltaxi, die ze een dag tevoren had besteld om haar oma naar de plaats van het feestje te brengen, kwam een uur en drie kwartier te laat, maar haalde oma wel een kwartier later, precies op de afgesproken tijd, weer op. Een verontwaardigd telefoontje naar vervoerder Connexxion lever de slechts het advies op om bij de gemeente te klagen. Hetzelfde ad vies kregen de drie Goese dames die enkele uren met hun rollators in de stad zaten te wachten op de bestelde taxi naar huis. Ze gingen uiteindelijk maar lopen, maar dur- Mis voor fruitplukkers in Kwadendamme KWADENDAMME - Pastor Buissen en de Poolse priester Obiedzinsky uit Amsterdam gaan zondag voor in een Pools-Nederlandse viering in de Bonifatiuskerk in Kwaden damme. De Gregoriaans gezongen mis is een gebaar naar de buiten landse, veelal Poolse fruitplukkers die in het najaar op Zuid-Beveland helpen bij de oogst. De mis begint om 10.00 uur en eindigt met kof fie en thee. Automobiliste rijdt in akker langs Deltaweg GOES - Een 48-jarige automobiliste uit de gemeente Borsele is gistera vond de macht over het stuur kwijtgeraakt en in een akkerland terechtgekomen. De vrouw reed over de Deltaweg in de richting van Goes. Ze kwam in de berm te recht, schoot over twee slootjes en kwam tot stilstand in een akker land. Ze raakte niet gewond. Haar auto moest weggetakeld worden. Agrariër test nieuwe methode mosselkweek op het land. door Maartj'e Huijben SINT PHILIPSLAND - Heerlijke verse mosselen zo uit de achtertuin. Het lijkt een utopie, maar akkerbouwer Wim van Nieuwenhuijzen uit Sint Philipsland ziet het er ooit van ko men. Hij beproeft samen met stich ting Zeeschelp uit Kamperland een nieuwe methode om mosse len te kweken. In bassins op de akker achter zijn woning kweekt hij mosselbroed (minuscule mosselen ter grootte van een millimeter) op tot mossel zaad van maximaal twee centime ter. Van Nieuwenhuijzen heeft tus- ven voor een afspraak in het zie kenhuis niet meer op de Regiotaxi Oosterschelde te vertrouwen. P. Verburg van het Samenwer kingsverband Welzijnszorg Ooster- schelderegio (SWVO) is verbaasd over de klachten. SWVO contro leert de kwaliteit van de Regiotaxi voor de gemeenten in de Ooster- schelderegio. „We tellen 140.000 ritten per jaar en we krijgen via de gemeenten ongeveer honderd klachten binnen. Uit een landelijk onderzoek blijkt dat onze regio er heel gunstig uitspringt." Ook Verburg is bezorgd als zou blijken dat de klanten hun vertrou wen in de Regiotaxi verliezen. Het hele systeem is ervoor ontwikkeld dat ouderen en mensen met een beperking mobiel blijven. Met de Ouderen wachten soms uren voor niets op de Regiotaxi. Maar veel klachten blijken SWVO niet te bereiken waardoor de taxi goed lijkt te functioneren. Excelsior treedt op in Manhuistuinconcert GOES - Muziekvereniging Excelsior uit 's-Heer Arendskerke speelt zon dag het wekelijkse concert in de se rie Manhuistuinconcerten. Het optreden duurt van 12.30 tot 13.30 uur. De Goese Manhuistuin is te bereiken langs het poortje naast Zusterstraat 11. Bij slecht weer gaat het concert door in de Grote Maria Magdalena- kerk aan de overkant van de Zus terstraat. Oud-Vossemeer heeft weer een eigen pastor OUD-VOSSEMEER - Tijdens een fees telijke dienst verwelkomt de gere formeerde kerk in Oud-Vossemeer P. Littel-van Dommele uit Willem stad als nieuwe pastor. Sinds het vertrek van dominee D. Knibbe in 1988 is de gemeente voor het pas toraat afhankelijk geweest van emeritus predikanten en een pas toraal werker. De dienst in de Hof straat begint om 10.00 uur. sen de uien zes bassins staan. Drie voor de kweek van algen, twee voor de mosselen en één bak voor het overtollige water. „Het water in deze laatste bak filteren we gron dig en laten we daarna weer in het bassin met algen lopen. Zo krijgen we een kringloop." Elke bak is twee meter diep en be kleed met witte folie. „Door de weerkaatsing wordt het water in de zomer niet te warm. Is het toch te heet, dan koelen we het met zout grondwater. Dat heeft een temperatuur van circa tien gra den." Dat water is afkomstig van een bron 159 meter onder de grond. „Veel dieper dan we aanvan kelijk dachten. Daarboven was het water niet zout genoeg. Wat wel frappant is, tijdens het boren bleek Regiotaxi kunnen pasjeshouders tegen een instaptarief van zestig cent plus vijftien cent per kilome ter, maximaal dertig kilometer rei zen. Boven die afstand wordt het kilometertarief 1,35 euro. De taxi kan een kwartier voor of een kwar tier na de afgesproken tijd komen, dus de klanten moeten rekening houden met maximaal een half uur wachttijd. Als wachttijden of aankomsttijden regelmatig over schreden worden, is het zaak dat de gedupeerden dat bij de gemeen te melden, zodat de opdrachtge ver, SWVO, de vervoerder, Con nexxion, onder de pet kan kijken. Verburg: „Sinds kort hebben alle mensen die gebruik kunnen ma ken van de Regiotaxi een pasje. Van alle ritten worden de gege vens elektronisch vastgelegd. Dat geeft ons de instrumenten in han den om de kwaliteit veel beter te bewaken." Maar klagen blijft ver standig. Bij de gemeente, dus. Die geeft de klachten door aan SWVO. Conferentie over het Zeeuwse platteland GOES - In het Groen College in Goes is morgen een conferentie over de veranderingen op het plat teland. De bijeenkomst is op touw gezet in samenwerking met L. van Nistelrooij, ondervoorzitter van de CDAdelegatie in het Europees Par lement. Er komen onderwerpen aan de orde als innovatie, duurza me energie en regionaal platte landsbeleid. De conferentie begint om 9.30 uur. Educatief schip legt aan in Kamperland KAMPERLAND - De Watervlo, het educatieve schip van de Stichting Reinwater, meert zaterdag aan bij de Loswal in Kamperland. Tussen 11.00 en 17.00 uur kunnen kinde ren en volwassenen aan boord be leven hoe bijzonder en belangrijk water is. In een waterlaboratorium mogen ze onderzoekjes doen en er onder water kijken. De toegang is gratis. dat er tussen 130 en 159 meter diep te een dikke schelpenlaag ligt. Ooit heeft daar dus de bodem van de zee gelegen." Het water is volgens hem perfect. „Beter dan zeewater. Daarin zitten krabben en zeesterren. Dat zijn na- 'Zout grondwater is beter dan zeewater. Daarin zitten krabben en zeesterren' tuurlijke vijanden van mosselen. Met grondwater heb je dat niet. Bo vendien bevat het water veel goe de mineralen." De realisering van de proefopstelling duurde langer dan gedacht. „We hadden eigenlijk allang bezig willen zijn." Herkent u mij nog? fllCDRM H€!NK6NSZflMD 0 V Luujuj.riedam.nl Bezoek ons aan de Schouwersweg 66 in Heinkenszand of bel: 0113 - 56 77 50 ximOCfSTBIK jrreffiMAMATBKS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 66