Zeeland PZC 25 Zorgen over sluipverkeer bij Goes Talent terug in Klomp Visserij mag wellicht extra mosselzaad uit zee halen déDRVKKERY BEVELANDEN-THOLEN 36 en 37 33 WmÊÊÊ a uiiiÉiirlHir™™ Water Liefde voor dahlia is niet te verbloemen Orange ADSL Telefonie voor maar €14,95 per maand Orange shop open Brasseriemenu met Foto's verbeelden de subjectieve werkelijkheid in Kats Plan voor toelaten water in Vlaamse Hedwigepolder is klaar Donderdag 20 september 2007 E&XalMp7redgoes@pzc.nl Vrees voor extra drukte op polderwegen na opening Nansenbaan. door Harmen van der Werf GOES - Op de al drukke polderwe gen aan de zuidkant van rijksweg A58 tussen Goes en Kapelle dreigt het straks helemaal uit de hand te lopen met het sluipverkeer, vrezen bewoners. Dit als gevolg van de aanleg van de verlengde Nansen baan in Goes. De verlengde Nansenbaan wordt de nieuwe zuidelijke ontsluitings- weg van Goes, vanaf ruwweg Mc Donald's tot de 's-Gravenpolderse- weg vlakbij het ziekenhuis. „Vanaf de 's-Gravenpolderseweg", schetst aanwonende R. Koopmans van de Groeweg de situatie, „is de kortste weg naar de A58 door de polder, over de Groeweg en Spaanweg tot het knooppunt Vierwegen bij Ka pelle. Als er niks gebeurt, gaan er zeker meer automobilisten die rou te nemen." Het is al druk op de polderwegen tussen Goes en het A58-knooppunt Vierwegen. Psy chiatrische instelling Emergis is aan de oostkant het gemakkelijkst via de Spaanweg te bereiken. „En vergeet niet", zegt landbouwer P. Buijsrogge, „dat veel bewoners van Goes-Zuid al via de polderwegen van en naar de A58 rijden." Voorzover bekend zijn eind 2002 voor het laatst verkeerstellingen ge daan. De Spaanweg en Groeweg hadden toen al te veel verkeer te verwerken. Koopmans: „Er is daar na een 6o-kilometerbord ge plaatst. Meer niet." Zij pleit nu voor echte maatregelen, zoals al leen bestemmingsverkeer op de Groeweg toestaan. Waterschapsbe stuurder B. van de Hoef wil dat lie ver niet. „Afsluiten werkt niet, is elders gebleken." Van de Hoef Aanwonenden van polderwegen aan de zuidkant van de A58 tussen Goes en Kapelle willen maatregelen tegen sluipverkeer. Het waterschap doet nog niets. denkt aan nieuwe tellingen en zo nodig 'tijdelijke maatregelen'. De gemeenten Goes en Borsele - de Groeweg is Borsels - verwijzen naar een studie naar verkeersstro men in Goes, Kapelle en Borsele. Een tweede As8-aansluiting bij Goes, bij de 's-Gravenpolderse weg, wordt daarin meegenomen. Komt die er, dan is sluipen over de polderwegen niet meer nodig. De studie moet eind dit jaar af zijn. De opening van de Nansenbaan is in februari gepland. HEINKENSZAND - Een dahliahobbykweker legt de laatste hand aan een van de tweehonderd bloem stukken in de hal achter bloemisterij Wisse in Heinkenszand. Circa twintig mensen waren giste ren nog druk in de weer met de opbouw van de grootste dahliatentoonstelling van Zeeland. Orga nisator Frans Sturm werd zelf begin september Nederlands kampioen met de Maxime, ook te zien op de expositie. „Ik kan het eigenlijk nog niet bevatten", zegt Sturm. De show is vandaag en morgen open van 9.00 tot 21.00 uur en zater dag van 9.00 tot 17.00 uur. foto Willem Mieras YERSEKE - De kans is groot dat mosselkwekers dit najaar nog eens kunnen uitvaren om mosselzaad op te vissen. In de Waddenzee, maar ook in de Oosterschelde en Voordelta liggen nog 'interessante' hoeveelheden mosselzaad, zegt se cretaris H. van Geesbergen van de producentenorganisatie mosselcul tuur in Yerseke. Gisteren was de laatste dag van de eerste mosselzaadvisserij dit najaar in de westelijke Waddenzee. De vergunde tien miljoen kilo mossel zaad is opgevist en verzaaid op kweekpercelen in de Waddenzee. Er zit nog meer in het vat, als de voortekenen niet bedriegen. Bij een inventarisatie is her en der in de Waddenzee mosselzaad gevon den op stormgevoelige, instabiele plekken of mosselzaad dat door zeesterren wordt bedreigd. Dat is ook het geval in de Oosterschelde en in de Voordelta. Om hoeveel kilo het gaat en wat daarvan eventueel mag worden op gevist, is nog niet bekend volgens Van Geesbergen. „Er lijkt hier en daar visserij mogelijk", zegt hij voorzichtig. De berekeningen zijn naar verwachting aan het einde van deze week af. OVEZANDE - De talentenjacht voor beginnende bands 2nd InfluenZ keert na een jaartje dorpshuis Kwa- dendamme terug naar de Ovezand- se jeugdsoos De Klomp. Het aan kleden van de zaal in Kwadendam- me kostte veel tijd en de bezoekers vinden De Klomp ook gezelliger. Nadeel is dat in De Klomp 'maar' ruim tweehonderd mensen mo gen. De entree blijft vijf euro. Wie in de zaal al een kaartje koopt voor de volgende keer, is drie euro kwijt. Bussen uit Goes en door Borsele naar Ovezande zijn gratis. De eerste editie is 19 oktober. Markt 511 Middelburg T0118 886 886 ZEEUWSE Tipredactie@pzc.nl De personeelsfeestjes van dat reis bureau waren immer tot in de puntjes verzorgd. Het echtpaar waarvan de man bij de onderne ming werkt, schoof daarom bij de bedrijfsviering vergenoegd aan tafel in het restaurant. Als voorgerecht arriveerde groente soep. Dat viel regen: Een schotel warme maar verder erg heldere vloeistof met daarin een verloren reepje julienne. De man legde zijn eetgerei neer en wenkte de gastheer. Die naderde terstond. „]a meneer?" „Ober, wilt u voor mij het Wil helmus zingen?" „Pardon meneer?", stamelde hij. „Dat klinkt altijd zo mooi over het water." m:.i WBSÊSÊ geen vast telefoonabonnement meer nodig Kom naar de Orange shop in: Goes, Lange Kerkstraat 23-25. Vraag naar de voorwaarden in de winkel. vanavond vanaf 17.30 uur salade geitenkaas, slibtong of wrap met frieten en chocolademousse 15,00 of€ 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 za. 22 september 15.00-16.30 uur Michael Berk gitaar tijdens de verbouwing staan de kranten en tijdschriften op ons binnenplein www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65