Santiago-gangers terug in Renesse leegvÉrkoop PZC Brogum trapt af met avond vol blues Wij blijven up to date -0C 0/ op ALLE >v /O showmodellen Nieuwe straatnamen Spaakstede Wij geven u de helft cadeau! Verkoop Noorderpolder II begint f1ijn4utoBedrijf.ril Garage Kerkwerve S PZC Donderdag 20 september 2007 127 De vijf Santiago-gangers, van links naar rechts: Leo en René (staand) en Henk, Chris en Frans (zittend), feestelijk onthaald op Schiphol. foto José Krijger Dorpsdelegatie onthaalt vijftal fietsers feestelijk op luchthaven Schiphol. door Ali Pankow RENESSE - De vijf Renessenaren zijn gisteren teruggekeerd na hun fietstocht van 2427 kilometer naar het Spaanse bedevaartsoord Santia go de Compostela, die ze 25 augus tus waren begonnen. Familie, vrienden en dorpsbewoners leef den via de website intens mee tij dens hun tocht. De groep thuisblij vers toog gisteren naar Schiphol om de pelgrims, René Korstanje, Leo Lemsom, Henk Krijger, Chris Werij en Frans Dudok, met span doek en gejuich te verwelkomen. Overigens bleek het 'echte pelgri meren' niet eens zo eenvoudig. „Wat we doen is fietsen, bood- ZIERIKZEE - Bij Bijdevaate Makelaar dij aan de Grachtweg in Zierikzee begint zaterdag de verkoop van woningen in de nieuwe Zierikzee- se wijk Noorderpolder II. In eerste instantie komen 106 hui zen in de verkoop. Die lopen uit een van rijtjeshuis tot vrijstaand. schappen, fietsen, koffie, fietsen, communiceren via mobieltje van Chris, camping zoeken, eten, sla pen, ontbijten en dat in willekeuri ge volgorde. Er moet 'meer' zijn", schreef Leo Lemsom op de websi te toen het gezelschap ter hoogte van Tours in Frankrijk zat. „De ene heeft meer behoefte aan communiceren met zichzelf dan de ander", constateert ploegleider René Korstanje terugkijkend op de tocht. Volgens hem heeft ieder zo zijn eigen manier de kilometers weg te trappen tijdens de trajecten die ze in eigen tempo en dus indi vidueel afleggen. „De één denkt aan thuis, de ander gaat in gesprek met zichzelf, de volgende denkt aan niets en fietst alleen maar. En soms werden de gesprekken 's avond wat serieuzer", vertelt Kor stanje, Alle ontwerpen kenmerken zich door 'een vleugje jaren-dertigarchi tectuur'. De prijzen lopen uiteen van 239.900 tot 455.900 euro. De verkoopmanifestatie in Zierikzee duurt van 11.00 tot 16.00 uur. De keukens en badkamers zijn te zien bij Esseiink in Middelharnis. Terwijl de religieuze motivatie voor ieder verschillend was, gold voor alle vijf zeker ook de sportie ve uitdaging. Korstanje prijst zich gelukkig, naast de normale licha melijke uitputting soms aan het einde van de dag, geen bijkomen de fysieke problemen te hebben ondervonden. „Ik heb ook wel extra op de risico's gelet door bij- 'De één denkt aan thuis, de ander denkt aan niets en fietst alleen maar' voorbeeld nooit water uit een dorpspomp te drinken." Hij begon aan deze tocht, nadat hij vijf jaar geleden een hartinfarct kreeg te verwerken. „Het zelfvertrouwen dat ik deze uitdaging aankon, had ik al. Anders was ik er niet aan be gonnen. Dat we de tocht goed heb ben doorstaan, bewijst ook dat de voorbereiding goed is geweest." Ondanks af en toe wat afzien we gens maagpijn, zere knieën en schouders bij de anderen kende de groep geen twijfel over het voort zetten van de tocht. Volgens de ploegleider heeft het uitstekende weer daar zeker ook toe bijgedra gen. Pas in Azura, een dorpje op circa zestig kilometer afstand van Santiago de Compostela, begon het voor het eerst te regenen. „Dat was dus goed twintig minuten re gen op de hele reis", zegt Korstan je. Zondagmiddag rond half vier bereikte het vijftal zijn einddoel. De 2427 kilometer stonden op de teller. Het laatste stempeltje kon op het compostolaat in ontvangst worden genomen. WONEN SLAPEN jacobswonenenslapen.nl/totatsate A-58 afslag Roosendaal-Oost. t»l. 0165-535255 ZIERIKZEE - Poppodium Brogum in Zierikzee trapt zaterdag af voor het nieuwe seizoen. De opening is een avondje afwisselende blues. Freak Friendz trappen het spits af De Zeeuwse oude rotten combi neren verschillende muziekstijlen, met name blues en rock. In de groep spelen Freek den Toom, Al- bert de Vos, Gijs van den Ende, Rob van den Hoek en Rob Vail- lant. Vervolgens komen de fris en swin gend spelende The Kings of Cool op het podium. Die halen inspira tie uit de Amerikaanse jazzwereld. Het Schouwse Catfish sluit de avond af met vooral uitbundige dansmuziek. Ze combineren daar bij cajunmuziek, zydeco en tex-mex. Af en toe raken ze ook een gevoelige snaar. Het eerste optreden begint om 21.30 uur. ■Fi Meer informatie: www.brogum.nl GOES - Bewoners van De Spaakste de in de Goese Polder kunnen bin nenkort adreswijzigingen verstu ren. Per 1 december verandert de straatnaam en ook de dubbele huisnummers verdwijnen. Het gaat in totaal om 107 adressen. Spaakstede 3501 tot en met 3540 en 3714-3720 wordt straks Spaak straat 1, 2, 3 enzovoort. Bewoners van nummers 3701 tot en met 3713 en 3643-3648 wonen per 1 decem ber in de Van Kleffensstraat en Spaakstede 3615 tot en met 3642 en 3649-3662 wordt Spierenburg- straat. De straatnamen verwijzen naar staatslieden. De Spaakstede is, samen met de Adenauerstede, één van de laatste twee straten in de Goese Polder die worden opge knapt, Als het werk eind 2008 klaar is, komt na ruim tien jaar een einde aan de herinrichting van de grootste wijk van Goes. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één.van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 -0231231. Daarom is moderne electronica zoals ABS, Airco en Tiptronic voor ons geen enkel probleem. Je bent beter af bij het onafhankelijke autobedrijf Kerkweg 16 4321 AC Kerkwerve Tel. 0111 - 41 52 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61