op één voor twaalf Het verrassende voordeel van Essent -essenr^0 Houders van biologische kippen zijn afschermgebod meer dan beu Verdachte visfraude Urk bekent PZC Donderdag 20 September 2007 5 GRONINGEN - De provincie Gronin gen krijgt een superboerderij waar plaats is voor duizend koeien. Een agrariër uit Noord-Brabant heeft daarvoor drie boerderijen aangekocht in de gemeente Vlagt- wedde. De nieuwe boerderij wordt de grootste melkveehoude rij in het noorden. Gedeputeerde Staten zijn akkoord gegaan met de bouw op een terrein van zes hecta re; dit op voorwaarde dat de boer in de toekomst niet verder gaat bij bouwen. 'Jonge Marokkanen nieuwe topcriminelen' AMSTERDAM - Een groep jonge Ma rokkanen staat klaar om door te stoten naar de criminele top van Nederland, zei scheidend recher chechef Woelders van de Amster damse politie gisteren in het AD. „Vijfjaar geleden waren het kleine criminelen, begonnen in hun ei gen wijk, nu werken ze landelijk. Ze plegen grote kraken en schu wen geweld niet", aldus Woelders. Woelders wordt plaatsvervangend korpschef van de politie van Utrecht. Boerderij met duizend koeien naar Groningen Automobilist raast utrecht - Twee mannen proberen een massage- stoel uit. In de Jaarbeurs in Utrecht is gisteren de 55 Plus Beurs van start gegaan. Naast veel hulp middelen is er op deze beurs een groot aanbod van luxeartikelen en tweede huizen voor de meer vermogende ouderen. De 50 Plus Beurs richt zich op actieve vijftigplussers en duurt tot 23 septem ber. foto Jeroen Jumelet/GPD voorthuizen - Biologische pluim veehouders vinden het welletjes. Ze willen dat hun kippen, on danks de door minister Gerda Ver burg (Landbouw) ingestelde af- schermplicht, weer naar buiten kunnen. De Biologische Pluimvee houders Vereniging adviseert haar leden om de dieren vandaag ge woon naar buiten te laten. Volgens de vereniging zijn er geen argumenten om de dieren binnen te houden aangezien het vogel griepvirus niet is aangetroffen bij trekvogels. Verburg kondigde be gin juli de afschermplicht af voor commerciële pluimveehouders na dat in Tsjechië, Duitsland en mier Balkenende - kort geleden voor de PvdA nog de vertegen woordiger van kille afbraakpolitiek - is een 'goede leider'. „Balkenen de heeft zijn koers verlegd." De Pv dA verloor weliswaar de parle mentsverkiezingen en verkeert zelfs in een crisis, maar Wouter Bos heeft tot verbazing van velen een groot aantal linkse wensen we ten te realiseren. „Het CDA heeft Bos als onderhandelaar onder schat", klinkt het in de wandelgan gen. Een deel van de CDA-fractie mort over die ruk naar links. Bal kenende weet echter dat Wouter Bos sinds de verkiezingsnederlaag in de eigen partij onder vuur ligt. En dat de uitgesproken linkse Jan Pronk zich warm loopt als PvdA-voorzitter. Om de coalitie stabiel te houden, is Balkenende bereid om Bos tegemoet te ko men. Die linkse signatuur van de kabinetsplannen maakt het voor Frankrijk de ook voor mensen ge vaarlijke H5Nl-variant op bedrij ven was opgedoken. „Er zijn wel lokaal gevallen van vogelgriep ge weest. Maar het virus is niet bij trekvogels gevonden en er is dus geen reden de dieren nog langer binnen te houden", vindt Chris Borren, oprichter van de Biologi sche Pluimveehouders Vereniging. De oproep om de dieren al naar buiten te laten voordat het ministe rie daarvoor groen licht heeft gege ven, moet volgens Borren duide lijk maken dat het om een princi piële kwestie gaat. „Ophokken moet je alleen doen als er werke lijk dreiging is." LEEUWARDEN - De vissers van Urk pleegden jarenlang structureel frau de. Dat zei een verdachte gisteren voor de rechtbank. Sinds 6 september moesten zich al negentien verdachten verantwoor den voor vermeende fraude. Ieder een ontkende de fraude. De twin tigste verdachte gaf echter gisteren volledige opening van zaken. langs werkzaamheden DELFT - Een 46-jarige automobilist uit Bergschenhoek moet zijn rijbe wijs inleveren omdat hij op de A13 met 170 kilometer per uur langs wegwerkzaamheden reed. Hij mocht daar 70 kilometer per uur rijden. Bij zijn aanhouding ver klaarde de bestuurder dat hij verge ten was zijn vrouw en dochter op te halen in Den Haag en de verlo ren tijd probeerde in te halen. Jan Marijnissen moeilijk om doel te raken. De SP-leider, die de groot ste oppositiefractie aanvoert, mop pert dat de minima er niks op vooruit gaan en dat er te weinig aan armoedebestrijding wordt ge daan. Tussen al het gekrakeel over koopkrachtplaatjes, nivellerings programma's en het milieu door weet Geert Wilders telkens de pro blematiek van de haperende inte gratie van moslims in Nederland aan de orde te stellen. En 'Marok kaans tuig' moet de Nederlandse nationaliteit worden ontnomen en op het vliegtuig naar Marokko worden gezet. Zo slaagt iedere spreker er tijdens deze algemene beschouwingen in uit te komen bij de eigen stokpaardjes. „De noodklok staat op één minuut voor twaalf', waarschuwt Marian ne Thieme van de Partij voor de Dieren tegen half zeven 's avonds. Maar de zaal is dan al halfleeg. Essent is echt verrassend. In prijs, doordat we met onze reguliere leveringstarieven andere energiebedrijven als Nuon, Eneco en Oxxio achter ons laten. Door de keuzemogelijkheden die we u bieden voor de energieproducten. En door onze handige diensten, zoals online inzicht in uw verbruik en gratis bespaar- en tarievenadvies. Kortom, u zit verrassend goed bij Essent. Of u nu klant bent of klant wordt. Kijk op www.essent.nl/verrassendvoordeel. helemaal thuis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5