Zeeland Geen geld molen De Zwaan PZCI25 Dag Seniorenraden in teken van weerstand 33 SCHOUWEN-DUIVELAND 36 en 37 Liefde voor dahlia is niet te verbloemen V JxjxJl» A1 T0118886886 Brasseriemenu met Michael Berk gitaar Automobiliste rijdt akker op Water Plan voor toelaten water in Vlaamse Hedwigepolder is klaar Tip? redzzee@pzc.nl Foto's verbeelden de subjectieve werkelijkheid in Kats Donderdag 20 september 2007 heinkenszand - Een dahliahobbykweker legt de laatste hand aan een van de tweehonderd bloemstukken in de hal achter bloemisterij Wisse in Heinkenszand. Circa twintig mensen waren gisteren nog druk in de weer met de opbouw van de grootste dahliatentoonstelling van Zeeland. Organisator Frans Sturm werd begin september Nederlands kampioen met de Maxime, ook te zien op de expositie. De show is vandaag en morgen open van 9.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. foto Willem Mieras Stichting Renesse is niet van plan derde keer geld over te maken. door Ali Pankow renesse - De Stichting Renesse vindt het te veel van het goede voor een derde keer met geld over de brug te komen voor korenmo len De Zwaan bij Moriaanshoofd. Het verzoek van de stichting tot behoud van deze molen om vijf jaar achtereen 3000 euro te ver strekken voor het regulier onder houd is dan ook afgewezen. „De Stichting Renesse stelde voor de grote restauratie van De Zwaan vier jaar geleden een bedrag van ruim 45.000 euro beschikbaar. Ook verstrekte onze stichting aan vullend nog een renteloze lening van 23.000 euro om het laatste gaatje in de begroting voor die res tauratie te dichten", zegt admini strateur D. Kooman van de Stich ting Renesse. Hij verwoordt hier mee de motivatie van het bestuur het verzoek om een bijdrage in het reguliere onderhoud van de koren molen af te wijzen. De Zwaan dateert uit 1886. Het is een van de weinige met riet gedek te molens in Zeeland. De meeste exemplaren in deze provincie heb ben een stenen molenlichaam. A oTï "D 1 TV V V "D V Markt 51 1 Middelburg vanavond vanaf 17.30 uur salade geitenkaas, slibtong of wrap met frieten en chocolademousse 15,00 of€ 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 www.drukkerij za. 22 september 15.00-16.30 uur tijdens de verbouwing staan de kranten en tijdschriften op ons binnenplein middelburg.nl Rietgedekte molens komen vooral voor in Noord- en Zuid-Holland, Groningen en Friesland. Op de vraag of de afwijzing van het subsidieverzoek de Stichting tot Behoud van molen De Zwaan in de problemen brengt, wil het bestuur niet reageren. „We heb ben nog niks vernomen van de Stichting Renesse, dus kunnen we er ook niks over zeggen", aldus een van de bestuursleden. ï^j Stichting Renesse wijst subsidie- verzoek voor onderhoud koren molen af. Wel zijn er bijdragen voor Aemstie Alive en Stichting Paardrijden Gehandicapten. De Stichting Renesse honoreert wel een verzoek om 10.000 euro van de Aemstie Alive, de organisa tie die sinds twee jaar een groot nieuwjaarsfeest in sportcentrum Westerschouwen op poten zet. De bijdrage van de Stichting Renesse is specifiek bedoeld voor vervoer, zodat ouderen naar en van het fes tijn gebracht kunnen worden. Verder kan de Stichting Paardrij den Gehandicapten Schouwen- Duiveland rekenen op een bijdra ge van 5400 euro. Die subsidie is bestemd voor hulpmiddelen (til- lift, rolstoel en dergelijke) in het Logeerhuis van manege Stal Ba lans in Dreischor. ZIERIKZEE - Bezit een seniorenraad voldoende weerstand? Die vraag staat centraal tijdens de Dag voor Zeeuwse Seniorenraden maandag 24 september in dorpshuis Zuu- dende in Kerkwerve. De bijeenkomst wordt om 10.00 uur geopend door voorzitter J. de Graaf van de Seniorenraad Schou- wen-Duiveland en door wethou der G. Houtekamer. Vervolgens wordt er gediscussieerd over de ad goes - Een 48-jarige automobiliste uit de gemeente Borsele is gistera vond de macht over het stuur kwijtgeraakt en in een akkerland terechtgekomen. De vrouw reed over de Deltaweg in de richting van Goes. Ze kwam in de berm terecht, schoot over twee slootjes en kwam tot stil stand in een akkerland. Ze raakte niet gewond. Haar auto moest weggetakeld worden. visering aan het gemeentebestuur en de belangenbehartiging voor ouderen. De Zeeuwse weerman Jos Broeke houdt een inleiding over 'de stand van het weer' in de ze provincie. Andere onderwer pen die aan de orde komen, zijn: uitwisseling van informatie tussen seniorenraden onderling, het berei ken van de doelgroep, communice ren met en naar de samenleving en methoden om te netwerken. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl De personeelsfeestjes van dat reis bureau waren immer tot in de puntjes verzorgd. Het echtpaar waarvan de man bij de onderne ming werkt, schoof daarom bij de bedrijfsviering vergenoegd aan tafel in het restaurant. Als voorgerecht arriveerde groente soep. Dat viel tegen: Een schotel warme maar verder erg heldere vloeistof met daarin een verloren reepje julienne. De man legde zijn eetgerei neer en wenkte de gastheer. Die naderde terstond, „ja meneer?" „Ober, wilt u voor mij het Wil helmus zingen?" „Pardon meneer?", stamelde hij. „Dat klinkt altijd zo mooi over het water."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59