blinden en slechtzienden Theaterplein C PZC Verkeer bij ongeval wel door Westdorpe Wij blijven up to date Oostkolkgarage zaterdag dicht Draaginsigne voor F. Vonck m J1ijn4utoBedrijf.nl Garage Bogaert Z PZC Donderdag 20 september 2007 27 TERNEUZEN - Drie kerken uit Ter- neuzen houden zondag 30 septem ber een 'relipleinconcert' op het Theaterplein in Terneuzen. Gospelkoor Music Art brengt vanaf 15.30 uur eigentijdse gospel songs. Streetdance-act Gods Sol- diers laat tussen de bedrijven door acrobatische kunsten zien. Bij slecht weer wordt het concert ver plaatst naar het gebouw van het Leger des Heils, vlakbij het Thea terplein. ze sinds vorig jaar niet meer mee. Haar eigen tandem staat momen teel werkeloos in haar schuurtje in Sluis, in de stille hoop dat hij in de toekomst toch nog eens gebruikt kan worden. Maar ze stopt nu wel met het organiseren van de tan- demtochten. Oorspronkelijk komt Frijman uit Draaibrug. „Ik ben met mijn oogaf wijking geboren. Die heet retini- tus pigmentosa. Dan kijk je door als het ware door een 'kokertje'. Maar wat ik vroeger door dat ko kertje zag, zag ik helder. Sinds mijn vijftigste is dat teruggelopen en alsmaar troebeler en troebeler geworden, zodat ik nu eigenlijk al leen maar schaduwen zie, licht en donker." Ondanks haar handicap heeft ze al die jaren flink wat afge- peddeld in de streek. Honderden kilometers genoten, dankzij be hulpzame voorfietsers. Met de tandem door de polder De tandemtochten voor mensen met een visuele beperking zijn in 1980 gestart door de werkgroep Zeeuws-Vlaanderen van de ZOBES, de Zeeuw se Organisatie voor Blinden en Slechtzienden. De praktische organisatie van de tochten is op zaterdag in handen van de werkgroep en sinds 1990 op zondag in die van de Rotarydub Oostburg. Beide routes starten in Nieuwvliet. Die van zaterdag is 59 kilometer lang. De rit op zondag is 42 kilometer. Er doen twaalf tandems mee, uit Zeeuws-Vlaanderen, Midden-Zeeland en Noord-Brabant. TERNEUZEN - De ondergrondse par keergarage Oostkolk in Terneuzen is zaterdagochtend van 6.00 tot 10.00 uur buiten gebruik. Dat ge beurt vanwege noodzakelijke on derhoudswerkzaamheden. Automobilisten die hun auto in het centrum willen parkeren, wor den verwezen naar de gewone be taald parkeerplaatsen op straat of naar de ondergrondse parkeergara ge Theaterplein, nabij het Schelde- theater. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. WESTDORPE - In geval van een on geval op de Tractaatweg hebben de hulpdiensten vaak geen andere mogelijkheid dan het verkeer om te leiden door Westdorpe. Wet houder Co van Schaik antwoordt dat op vragen van Michel Calon (CDA) in de commissie Omge ving. Tijdens een recent ongeval op de Tractaatweg fungeerde Graafjansdijk als tijdelijke omlei dingsroute en dat gaf veel overlast voor de bewoners. Calon pleitte daarom voor een andere omlei dingsroute. Maar daarvoor zijn dus vaak niet zo snel alternatieven voorhanden. Bij werkzaanheden is er wel voldoende tijd om een volle dige omleidingsroute te plaatsen bijvoorbeeld via Sas van Gent. HULST - Als pleister op de psychi sche wonden die zijn diensttijd in Nieuw-Guinea hebben geslagen, is F. Vonck uit Sint-Jansteen gisteren na 45 jaar alsnog met een onder scheiding geëerd. Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst speld de in de trouwzaal van het Hulster stadhuis de versierselen van het draaginsigne gewonden op. Fami lieleden van de inwoner van Sint-Jansteen waren daar bij aan wezig. Het insigne is Vonck toegekend door het Veteraneninstituut. Tien jaar geleden is het ingesteld door het ministerie van Defensie voor militairen die tijdens hun dienst vervulling gewond zijn geraakt. Vonck diende bij het zesde infante- riebataljon van de landmacht. Als gevolg van zware oorlogsomstan digheden tijdens zijn diensttijd in 1961 en 1962 in voormalig Nieuw-Guinea, raakte hij psy chisch gewond. Hij ondervindt daar nog dagelijks hinder van. Daarom is moderne electronica zoals ABS, Airco en Tiptronic voor ons geen enkei probleem. Je bent beter af bij hst onafhankelijke autobedrijf Tiberghienweg 14, 4567 BR Clinge Tel. 0114-312190, www.garagebogaert.nl Slechtzienden rijden op de tandem door het Zeeuws-Vlaamse land. foto Camile Schelstraete WONEN SLAPEN Jacobswone.nenslaper» nL'tataisale A-38 afstag RüosendaaS-Oos*. tot. 0165-53521

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55