Een tandje bij voor Zeeland Hulst trekt extra geld uit voor toerist Familie exposeert in Stelle Berkhout schoenmodes Water FOOTNOTES: RBH is dé uuinterbandenspecialist RBH Vervuiling Zaamslag opgeruimd 26 Donderdag 20 september 2007 PZCZ Beleidsnota toerisme moet voor eind dit jaar herschreven zijn. door Harold de Puysseleijr HULST - Het college van burgemees ter en wethouders van de gemeen te Hulst wil meer geld uit gaan trekken voor toeristische ontwik keling. Het college volgt daarmee het ad vies van de gemeenteraad op. Op verzoek van diezelfde raad is de nieuwe toeristische nota trou wens geschrapt van de agenda van de gemeenteraadsvergadering. Die vindt vanavond plaats in het stad huis. In de commissie Samenleving ga ven de meeste raadsleden eerder deze maand het advies het huis werk over te doen. Ze vonden niets terug van de aanbevelingen die ze in juni dit jaar hadden gege ven tijdens de bespreking van de concept-nota. Toen al adviseerden de raadsfrac ties aan het college om de komen de jaren meer geld uit te trekken voor de uitvoering van nieuwe toe ristische plannen. De fractie van het CDA gaf in dat verband onder meer ook nog de De gemeente Hulst wil de ko mende jaren meer geld uitgeven voor toeristische ontwikkeling dan de 135.000 euro die daar nu voor in de begroting staat. GROEDE - Atelier Creatief op Zol der aan de Scherpbierseweg 9 in Groede houdt zaterdag en zondag open dagen. Jan van Huisstede en enkele kunstenaars presenteren op de zolder van een boerenschuur ZEEUWSE De personeelsfeestjes van dat reis bureau waren immer tot in de puntjes verzorgd. Het echtpaar waarvan de man bij de onderne ming werkt, schoof daarom bij de bedrijfsviering vergenoegd aan ta fel in het restaurant. Als voorge recht arriveerde groentesoep. Dat viel tegen: Een schotel warme maar verder erg heldere vloeistof suggestie mee om meer aandacht te schenken aan het uitbuiten van de toeristische potenties van Plan Perkpolder. De beleidsambtenaar die de nota moet herschrijven, is volgens wet houder T. Maas op dit moment op vakantie. Wel is het de verwachting dat er voor het eind van dit jaar een nieu we beleidsnota Toerisme door de raad is vast gesteld. In de nota zo als die aan de raad is aangeboden, stond weinig nieuws, beaamt wet houder Maas de kritiek van de ge meenteraad. „De argumentatie van de ambte naar die de nota heeft geschreven, was dat er toch geen geld was om allerlei nieuwe plannen uit te voe ren. Voor een deel heeft hij daar gelijk in. Je kunt in zo'n beleids plan wel opnemen dat er een stoomtrein van Hulst naar Sint-Ni- klaas moet gaan rijden, maar zo veel geld hebben we momenteel natuurlijk toch niet beschikbaar." Desalniettemin wil het college meer geld uitgeven aan toeris tische ontwikkeling dan de 135.000 euro die daarvoor nu in de begroting is opgenomen, aldus de wethouder. „Dat extra geld nemen we niet op in de begroting, maar op het mo ment dat zich zaken op het gebied van toeristische ontwikkeling aan dienen, zullen wij op een creatieve manier op zoek gaan naar de beno digde middelen." het cursusaanbod voor de komen de winter en laten zien welke hob bymogelijkheden Creatief op Zol der biedt. Op zaterdag duurt de open dag van tien tot vijf uur, een dag later van elf tot vier uur. Tip? redactie@pzc.nl met daarin een verloren reepje julienne. De man legde zijn eetge rei neer en wenkte de gastheer. Die naderde terstond. Ja meneer?" „Ober, wilt u voor mij het Wilhel mus zingen?" „Pardon meneer?", stamelde hij. „Dat klinkt altijd zo mooi over het water." Tandemtochten voor mensen met visuele beperking zijn succes. door Ronald Verstraten SLUIS - Als iemand wordt gehin derd door slechtziendheid of blind heid, kun je in het dagelijks leven nog wel eens een praktisch steun tje geven. Maar de handicap blijft genoegens in de weg staan die an deren zich wel kunnen veroorlo ven. Een eindje fietsen door de omge ving lukt niet, tenzij een ander voor je uitkijkt en vertelt. En dat is nu precies wat ze doen bij de fiets en tandemtochten voor visueel ge handicapten in West-Zeeuws- Vlaanderen. Dit weekend worden ze weer ge houden. Er doen twaalf tandems aan mee en zowel op zaterdag als op zondag wordt er een route gere den. De eerste wordt begeleid door particuliere vrijwilligers, die van zondag door leden van de Ro- taryclub Oostburg. De particuliere tocht is, net als Janneke Frijman met haar tandem. ZAAMSLAG - De gemeente Terneu- zen begint dit najaar met het op ruimen van de vervuiling op de lo catie Koepoortstraat 13-15 in Zaam- slag. De bodem is daar ernstig verontrei nigd door bestrijdingsmiddelen. Na de grondsanering vindt aanslui- voorgaande keren uitgezet door Al- bert Galle uit Aardenburg. „De eer ste was zevenentwintig jaar gele den. Die vertrok toen uit Draai brug. Maar deze keer is de start in Nieuwvliet", vertelt Galle. Hij werd destijds benaderd door Jan neke Frijman van de ZOBES (Zeeuwse organisatie voor blinden en slechtzienden): „Wij hadden ie mand nodig die in geval van nood iets kon repareren. Dat kwam al snel van pas, want al na de twee honderd meter had iemand een lekke band." Als lid van het plaat selijk wielercomité bleek Albert de juiste keus en hij zou jarenlang voorop rijden met een fluitje om te waarschuwen bij gevaar. Toenmalig burgemeester Locke- feer was ook meteen voor de fiets tochten te porren. De tandems moesten worden gehuurd van ver schillende fietsenmakers uit de streek en ze werden opgehaald met een wagen van de gemeente. „Later, en ook nu nog, konden we tandems gebruiken van de stich ting Ons Zeeland." Die organisatie voor blinden en slechtzienden foto Camile Schelstraete tend een grondwatersanering plaats. De kosten bedragen 375.000 euro en kunnen op 50 mil le na betaald worden uit het Inves teringsbudget Stedelijke Vernieu wing. Voor het ontbrekende deel put de gemeente uit de reserve. had de tweetrappers te danken aan de televisie-acties voor gehan dicapten van Mies Bouwman. Tal van gehandicaptenorganisaties hebben toen wat gekregen. „Al zijn die tandems intussen natuur lijk wel eens vervangen door nieu were", lacht Galle. Samen met zijn vrouw Marie-Louise begeleidt hij de tocht van zaterdag weer als ver keersregelaar. Met uiterste precisie en zonder ook maar één dijk of polderweg over te slaan, beschrijft: hij de rou te. Die gaat onder meer langs Cad- zand-Bad, Retranchement, Sint Anna ter Muiden en de Belgische dorpen Westkapelle en Ter Moere. Natuurlijk met de nodige koffie- en maaltijdstops onderweg. Polientje Flikweert-De Feijter uit Aardenburg heeft zo'n jaar of twaalf als voorfietser meegereden, samen met haar visueel gehandi capte echtgenoot. Haar vier jaar oudere man is al weer enige tijd Tientallen kilometers genieten, dankzij behulpzame voorfietsers overleden en ze is met het meefiet sen gestopt. „Maar we hebben er altijd heel erg van genoten", zegt de inmiddels 86-jarige en ze zoekt de deelne mende groep nog altijd op bij de jaarlijkse tochten. De ZOBES zette in de eerste tien jaren het evenement op touw en de tochten werden gesponsord door Rotary Oostburg. „Toen kwa men ze op een keer: wij zouden het eigenlijk wel leuk vinden om zélf ook eens met jullie te fietsen." Frijman nam dat aanbod met bei de handen aan: „Op de zondag? En gaan jullie dan die hele dag voor ons verzorgen? Dat zou leuk zijn! En ze lacht: „Ik dacht: dan hoef ik daar in ieder geval niet meer naar om te kijken." Manmoe dig nemen Rotarions sindsdien de zondagse rit voor hun rekening en gaan mee als voorfietser. Frijman (80) is de drijvende kracht geble ven achter de rit op zaterdag. Maar door gezondheidsproblemen fietst OOSTBURG - In het Oostburgse ver pleeghuis De Stelle exposeren de ze en volgende maand vier leden van één familie en een vijfde Zeeuws-Vlaamse kunstenaar. Van hen samen zijn dagelijks tus sen 9.00 en 20.30 uur ruim zeven tig werken aan wanden en in vitri nes te bezichtigen. Lian Moens maakt beelden van diverse steen soorten, van marmer tot spek steen. Johan van Waes maakt schil derijen en grafieken, waarin con trasten tussen licht en donker een hoofdrol spelen. Zijn vrouw Ria de Maat is nog veelzijdiger: ze werkt onder meer met batik, glas, keramiek, acryl en gemengde tech nieken. Dochter Esther van Waes en haar partner Anno Enserink worden vooral geboeid door expe rimentele batik. VERKRIJGBAAR IN ZWART EN'BRIÜIN, J GESCHIKTVOOR LOSSE STEUNZOLEN' TEVENS VOORRADIG IN EXTRA BREDE KUITMAAT Verkrijgbaar bij: Zuidstraat 6, Sas van Gent, Tel. 0115 - 45 15 6ÏÉ Ganzepoortstraat 19, Goes, Tel. 0113 - 22 14 30 Herkent u mij nog? weDftW HÖNKÉNSZflND 8 V. uituuj.riedQm.nl Bezoek ons aan de Schouwersweg 66 in Heinkenszand of bel: 0113 - 56 77 50 (nmafreAft TGVOTmES v?s>esreNS3 JmoeesTone sr Yokohama nres

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54