Sporty De snelle opmars van een kickbokser Mijl van Zierikzee Van den Buys grijpt naast de eindzege Bevelandse biljarters in groten Sterke teams spelen twee getale naar titelstrijd driebanden oefenduels rolstoelbasketbal w pzc Donderdag 20 september 2007 45 Bilkan Coktas: „Vrienden hadden nooit gedacht dat ik ooit zou gaan kick- boksen. foto Camile Schelstraete Terneuzenaar Bilkan Goktas verslaat een Thaisetopper door Peter van Kouteren terneuzen - De zeventienjarige Bilkan Goktas genoot ooit van bas ketbal en zwemmen, maar maakt inmiddels een snelle ontwikkeling door in een spijkerharde vechtsport. De jonge Terneuzenaar legt zich sinds enkele jaren toe op kickbok sen en won onlangs tijdens een ga la op het Thaise eiland Pukhet van een ervaren Thai. Goktas bereidt zich voor op het open Vlaams kampioenschap, dat 13 oktober in Gent wordt gehouden. Die titel strijd stond eigenlijk voor komen de zaterdag op het programma, tij dens een kickboksgala in Sas van Gent. Volgens trainer Michel Aude- naerd heeft de op de affiche aange kondigde Belgische opponent van Goktas zich teruggetrokken. Assistent-trainer Ardy de Maerte- laere: „We hoorden dat het een harde was, een freefighter." Bilkan Goktas: „Hij is Belgisch kampioen, heeft op internet een filmpje van mijn partij in Thailand gezien en denkt dat ik veel te sterk ben voor hem. Dat vind ik laf. Ik zou nooit zeggen dat ik niet durf Ik zou het altijd proberen." De Terneuzense scholier aan het ROC Westerschelde liet zich deze zomer door de vijfvoudig Bel gische wereldkampioen Suat Yildrim overhalen op mee te gaan op trainingsstage naar Thailand. „Ik train elke zaterdag in Gent, waar ik Suat heb leren kennen. Hij vond dat ik mee moest, omdat het een geweldige ervaring voor me zou zijn. We trainden twee keer goes - Komend weekeinde wor den twee biljartfinales in het drie banden tweede klasse verspeeld. Liefst negen plaatsen daarin wor den bezet door Bevelandse biljar ters. Met nog een Walcherse deel nemer komt het contingent uit Midden-Zeeland op tien. In clubhuis De Graanbeurs in Zie rikzee wordt poule noord ge speeld. Daan Weststrate voert het klassement aan en in zijn kielzog Dennis Mesu regelmatigste renner in competitie van TMZ. door Wim de Vos ovezande - Tjitte van den Buys was dit jaar in de TMZ-wedstrij- den de zegekoning bij de amateurs A. Zes maal ging de coureur uit Nieuwdorp als eerste over de fi nishlijn. Toch bleek dit niet vol doende om het TMZ-klassement op zijn naam te schrijven. Dennis Mesu, die tot slechts één overwin ning kwam, was over het hele sei zoen gerekend de meest regelmati ge coureur en zal daarom zaterdag, in Ovezande, als winnaar worden gehuldigd. Weer een seizoen voorbij dus bij per dag drie uur. In Thailand wordt heel anders gevochten. Ik kom in Nederland nog uit in de C-klasse (de gevorderde ama teurs), waar wedstrijden in drie ronden van twee minuten worden beslist. In Thailand wordt vijf ron den van drie minuten gevochten, vergelijkbaar met ons profniveau. Bovendien wordt er met ellebogen gewerkt. Dat is in Nederland niet toegestaan." Tijdens de oefenstage maakte Gok tas indruk op Thaise oefenmees- ters en een promotor. Dat leverde hem een uitnodiging op voor een partij tijdens een boksgala. „Ik heb getwijfeld of ik het moest doen", geeft hij toe. „Maar zo'n kans krijg je natuurlijk niet vaak. Ik was op een goede manier zenuwachtig. Het was geweldig", zegt hij. „Er waren weddenschappen afgeslo ten en het publiek leefde heel fana- strijden, [ohan de Punder en Pier re van den Berg van Carambowl, Ellen Riemens en Wim Zandee van ALM. In Zaal Reseda in Sas van Gent staan Peter de Winter van OBK, Nico Peeters, Ko Franse en Cees Verbeek van BV Kwaden- damme en de Vlissinger Dick van den Berg aan de start. De strijd be gint vrijdag om 19.00 uur, zaterdag om 11.00 en zondag vanaf 12.00 uur. De finale is zondag 15.30 uur. TMZ. Een wielerjaar waar het be stuur met tevredenheid op terug blikt. Voorzitter Leo Bakker weet te vertellen dat er gemiddeld meer dan 125 renners per wedstrijd ver schenen. „Bovendien hadden we dit jaar weer twee nieuwe wedstrij den (Omloop van Tholen en de Ronde van Calfven) op het pro gramma. Die bleken organisato risch en sportief een succes. Hope lijk kunnen we volgend jaar op de zelfde voet voort gaan." Dennis Mesu werd dus eerste in het TMZ-klassement. Dat kwam vooral omdat de Middelburger bij zowat alle wedstrijden aan de start verscheen. Bovendien reed Mesu telkens voorin mee, waardoor hij bijna wekelijks wist te scoren. Zijn enige overwinning was de Zee- tiek mee. Ik schat dat er achthon derd man zat. Na de vierde ronde was duidelijk dat ik aan het win nen was. Mijn trainer waarschuw de me dat hij alleen nog kon win nen door een knock-out. Omdat ik Europeaan was, was vooraf afge sproken dat er geen ellebogen zou den worden gebruikt. Maar in de laatste ronde gebruikte hij juist vooral zijn elleboog. Ik werd ge raakt op mijn hoofd en was ook heel even aangeslagen. Ik won op punten en was verschrikkelijk blij. Die kerel had meer dan veertig par tijen op zijn naam staan. Ik heb di rect na afloop mijn moeder gebeld en moest bijna huilen, toen ik zei Bilhan Goktas verslaat tijdens een trainingsstage in Thailand een sterke kickbokser. Tegenstan ders zijn nu bang voor de jonge Terneuzenaar. goes - In Heinkenszand en Krui- ningen worden zaterdag en zon dag oefenwedstrijden rolstoelbas ketbal gespeeld. Het Eindhovense Achilles Flames treft zaterdag om 16.00 uur in De Stenge in Heinkenszand de Duitse ploeg RSC Köln. Een dag later wordt dezelfde wedstrijd gespeeld in de sporthal Reimerswaal in Kruiningen, aanvang 14.00 uur. Bij Achilles zijn vier sterke Zeeuw- land Classic in Heinkenszand. De zes overwinningen (Goes, Wemel- dinge, Kruiningen, Heinkenszand, Westkapelle en Hansweert) waren voor Tjitte van den Buys dus niet voldoende voor de zege. Hij moest te veel wedstrijden aan zich voor bij laten gaan omdat hij bijvoor beeld voor zijn club aan behoorlijk wat KNWU-wedstrijden deel moest nemen. Bij de amateurs B was Johnny de Bruijne uit Woens- drecht over het gehele jaar geno men de sterkste en Ko de Meul- meester uit Heinkenszand eindig de als eerste bij de amateurs 40+. Zaterdag wordt in Ovezande de slotkoers gereden. Na afloop wor den de klassementsprijzen uitge reikt. De wedstrijd in Ovezande begint zaterdag om 16.15 uur. dat ik gewonnen had." Bilkan Gok tas zegt door die zege opnieuw aan zelfvertrouwen te hebben ge wonnen. „Natuurlijk heb ik een droom", vertelt hij. „Ik weet dat ik nog een jaar of acht geduld moet hebben, maar ik wil in de Ki-MAX uitkomen. Dat is de hoog ste klasse." Ardy de Maertelaere, zelf ooit Zuid-Nederlands kam pioen boksen: „Ik weet zeker dat hij het talent ervoor heeft. Zijn traptechniek is uitstekend en hij is heel gedreven." Michel Audenaerd: „Hij heeft zich in een paar jaar tijd van een baasje dat niet zo veel voorstelde ontwik keld tot één van mijn beste jon gens. Het is een behoorlijk pittig vechtertje. Ik verwacht dat hij vol gend jaar al doorstroomt naar de B-klasse, de semi-profs." Dat is vooral het gevolg van noeste trainingsarbeid. Goktas: „Ik train 's zaterdags in Gent, drie keer in de week in Terneuzen en daar naast drie keer in de week voor mezelf Fitnessen en hardlopen, een kilometer of tien. Het is fysiek één van de zwaarste sporten die er is. Als je de ring instapt en geen conditie hebt, kun je je technieken niet uitvoeren. Ie mag nooit opge ven en moet gecontroleerd vech ten. Nadenken, goed kijken en niet onnodig energie verspillen. Rust is bovendien net zo belang rijk als trainen. Thuis luier ik al tijd." Het moet uiteindelijk leiden tot een profcarrière van een jonge ling, die zich alleraardigst presen teert. „Ik zie er niet echt uit als een vechtersbaas en heb eerder een babyface", lacht hij. „Vrienden hadden nooit gedacht dat ik ooit zou gaan kickboksen. Ik heb op straat nooit ruzie gezocht. Maar in de ring wil ik altijd winnen." en actief Mark Aalders en Edwin Schalkx waren twee weken gele den nog actief voor Nederland op het EK in Duitsland. De andere twee Zeeuwen zijn Leendert van Gilst en Ronald Colpa. Zaterdag komen na afloop van de de rolstoelhockeyers van het Goe- se SGB in actie voor een demon stratie. SGB beschikt over een van de betere teams van Nederland. De entree bedraagt 3 euro. Tjitte van den Buys goes - Voor de 26e keer wordt morgen in Zierikzee de Mijl van Zierikzee gehouden. Het is een estafetteloop voor be drijven, clubs en andere teams en wordt georganiseerd door Sport- huis Zierikzee in samenwerking mat atletiekvereniging Delta Sport. De teams bestaan uit vier deelnemers, iedereen loopt mini maal één rondje van een mijl, on geveer 1,6 kilometer. Start en fi nish zijn aan het Havenplein in de binnenstad. De wedstrijd wordt om 19.30 uur weggeschoten. De jeugdloop begint om 19.00 uur. Koeznetsova trekt zich terug uit Peking peking - De Russische tennisster Svetlana Koeznetsova zal haar titel in het Chinese Open niet verdedi gen. De nummer twee op de we reldranglijst trok zich terug uit het toernooi in Peking met een blessu re aan de buikspieren. „Het wordt erger en erger", zei de 22-jarige Koeznetsova, die juist in goede vorm stak. Ze was eerder de ze maand finalist in de US Open en hielp haar land afgelopen week einde aan de Fed Cup. Koeznets- ova won vorig jaar het Chinese Open. Jonker technisch manager Willem II tilburg - Andries (onker wordt be noemd tot technisch manager van Willem II. De 44-jarige Jonker te kent een contract voor vier seizoe nen. Momenteel is hij assistent van hoofdtrainer Dennis van Wijk. Jonker gaat beide functies combineren. Hij is voormalig jeugdtrainer van de KNVB, maar was ook assistent van Louis van Gaal bij Barcelona en coach/technisch directeur van MW. Kees Zwamborn blijft hoofd scouting en Jan van Loon, blijft hoofd jeugdopleiding. NBA wil uitbreiden naar China new york - De Amerikaanse bas ketbalorganisatie NBA gaat probe ren vaster voet aan de grond te krij gen in China. De topman van soft waregigant Microsoft in China, Tim Chen, gaat de nieuwe dochter- maatschappij van de NBA leiden. De populariteit van het Ameri kaanse profbasketbal in China is de laatste jaren sterk gestegen. Een op de vijf bezoekers van de offi ciële website van de NBA is tegen woordig afkomstig uit China. In het Aziatische land spelen zo'n 300 miljoen mensen basketbal. Waterpoloselectie krijgt extra speelsters nieuwegein - Bondscoach Robin van Galen van de nationale vrou- wenwaterpoloploeg heeft drie speelsters aan zijn selectie toege voegd. Het zijn Nienke Vermeer (Polar Bears), Dagmar Genee (GZC Donk) en Anne Heinis (SG TWZ). De waterpolosters hebben een startbewijs voor de Olympische Spelen. In oktober gaat de selectie op trainingsstage in Frankrijk, in december volgt het toernooi om - de Holiday Cup in de Verenigde Staten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47