bij Barcelona Monument en een eigen straat voor Wim van Est Handbalster Feijen terug bij Oranje Ajax wil de schade beperkt houden in eerste duel met Dinamo Zagreb Dennis en Alonso praten niet meer PZC Donderdag 20 September 2007 43 Robin van Persie schiet Arsenal in duel met Sevilla in veilige haven. rijswijk - Barcelona is de campag ne in de Champions League gister avond begonnen met een zege op Olympique Lyon (3-0). Met een as sist en een doelpunt was de kleine Argentijn Lionel Messi de grote man in de ploeg van Frank Rijk aard. Thierry Henry produceerde in de extra tijd zijn eerste treffer voor de Catalanen. Arsenal opende het kampioenen bal met een 3-0-overwinning op Sevilla, mede dankzij een treffer van Robin van Persie. Manchester United, met doelman Edwin van der Sar in de gelederen, versloeg Sporting Lissabon met 1-0. Barcelona leek op eigen veld op nieuw moeite met scoren te heb ben. In de Spaanse competitie ein digden twee van de drie duels in 0-0. Ook tegen Lyon haperde aan vankelijk de aanval, ondanks grote namen als Ronaldinho, Messi, De- co en Henry. Het ploeterende Barcelona kreeg in de 21e minuut hulp van Fran cois Clerc. De Franse verdediger werkte een voorzet van Lionel Messi achter zijn eigen doelman: 1-0. Daarna bleef het lang stil in Camp Nou. Pas in de 82e minuut besliste Messi het duel. In de extra tijd maakte Henry alsnog zijn eer ste doelpunt voor zijn nieuwe ploeg:3-0. In de andere groepswedstrijd kwam Glasgow Rangers tegen VfB Stuttgart na de rust (0-0) sterk te rug van een achterstand: 1-2. Adam en Darcheville maakten het openingsdoelpunt van Gomez on gedaan. Bij Manchester United maakte Wayne Rooney zijn rentree. De aanvaller raakte anderhalve maand geleden aan zijn voet geblesseerd in de openingswedstrijd van de Premier League tegen Reading. Voor Rooney moest aanwinst Car los Tevez wijken in het basisteam. Voor Ronaldo en Nani was de wedstrijd tegen Sporting speciaal. De twee Portugezen speelden met United tegen hun oude club. Ro naldo veroorzaakte een mineur stemming bij zijn landgenoten op de tribune. Hij scoorde in de 62e minuut het enige doelpunt van de avond. AS Roma was in de andere groeps wedstrijd met 2-0 te sterk voor Di namo Kiev. Perrotta en Totti scoor den voor de Italiaanse ploeg. In groep H maakte Sevilla na vijf tig jaar de rentree in het belangrijk ste EC-toernooi voor clubteams. Na een sterk openingsoffensief kwam Arsenal verdiend op voor sprong dankzij een afstandschot van Cesc Fabregas. Via verdediger Julien Escudé (ex-Ajax) verdween de bal achter doelman Andres Pa- lop (1-0). Na een uur tilde Robin van Persie de stand naar 2-0. De voormalige Feyenoorder tikte de bal van dichtbij in. Eduardo be paalde de eindstand in de extra tijd op 3-0. In de andere groeps wedstrijd was Slavia Praag met 2-1 te sterk voor Steaua Boekarest. pffj Barcelona start een nieuw sei- zoen in de Champions League met een 3-0-zege op Olympique Lyon. Arsenal wint op eigen veld met dezelfde cijfers van Sevilla. Pellè mag hopen op debuut in basis AZ porto - Graziano Pellè maakt van daag in de Uefa Cupwedstrijd te gen het Portugese FC Pacos de Fer- reira vermoedelijk zijn debuut in het basiselftal van AZ. De Italiaan se aanvaller krijgt van trainer Louis van Gaal waarschijnlijk de voorkeur boven Haris Medun- janin. Moussa Dembélé zakt dan terug naar het middenveld. FC Groningen zonder Berg en Matthijs groningen - FC Groningen kan vandaag op bijna volle sterkte in de eigen Euroborg aantreden te gen het Italiaanse Fiorentina. Trai ner Ron Jans mist nog wel de ge blesseerden Paul Matthijs en Mar cus Berg in het Uefa Cupduel. Aan voerder Erik Nevland en Koen van de Laak zullen niet de volle negen tig minuten kunnen spelen. FC Twente op volle sterkte tegen Getafe madrid - FC Twente kent voor het Uefa Cupduel vandaag met Getafe geen personele problemen. Luke Wilkshire, die afgelopen zondag te gen Willem II uitviel, kan in Ma drid spelen. „We moeten tegen Ge tafe een goal maken. Verder moe ten we volwassen spelen, de bal mag ook de tribune in als het no dig is", zei trainer Fred Rutten. Grote Prijs Wallonië is prooi voor De Waele namen - De Belgische wielrenner Bert de Waele heeft gisteren de Grote Prijs van Wallonië op zijn naam geschreven. De coureur van Landbouwkrediet was na 203 kilo meter tussen Chaudfontaine en de top van de Citadel van Namen sneller in de sprint dan Cédric Vas- seur. Thor Hushovd volgde op en kele seconden als nummer drie. zagreb - Henk ten Cate kroop gis teravond in de rol van underdog. „Vanavond is Dinamo Zagreb favo riet", zei de trainer van Ajax over het eerste van twee duels in de eer ste ronde van de Uefa Cup. „We moeten proberen de schade be perkt te houden." Ten Cate voerde het aantal gebles seerden aan voor het defensieve uitgangspunt. Hij mist Davids, Ba- kircioglü, Leonardo, Delorge, Schil der, Colin, Mitea en Manucharyan. Ook Emanuelson en Luque kam pen met lichte kwetsuren, al kun nen zij wel spelen. Ajax is niet in goeden doen, weet Ten Cate. Reden waarom de ploeg waarschijnlijk in een veiliger, ver- dedigender systeem dan normaal aantreedt. „Ik schat Dinamo hoger in dan Slavia Praag." Slavia ver sloeg Ajax in de voorronde van de Champions League. Dinamo verkeert wel in goede vorm. De kampioen van de afgelo pen twee seizoenen won de laat ste 28 competitieduels. Dinamo is nog maar één zege verwijderd van het Europese record van Benfica, dat in de jaren zeventig 29 opeen volgende competitieduels won. sint willebrord - In Sint Wille- brord is gistermiddag een monu ment voor de legendarische wiel renner Wim van Est onthuld. Het monument staat in de naar hem genoemde straat die gisteren even eens officieel werd geopend. Vriend, plaatsgenoot en oud-wiel renner Rini Wagtmans (61) open de de straat samen met burgemees ter Rinus Everaers van de gemeen te Rucphen. Het leistenen monu ment werd onthuld door oud-pre mier en wielerliefhebber Dries van Agt en voormalig UCI-baas en IOC-lid Hein Verbruggen. Wim van Est was op 16 juli 1951 de eerste Nederlandse drager van de gele trui in de Ronde van Frank rijk. Nog beroemder werd Van Est door een dag later met die gele trui aan in de afdaling van de Col d'Aubisque zeventig meter in een ravijn te vallen en vervolgens heel huids naar boven te klimmen. Van Est overleed in 2003. CHAMPIONS LEAGUE Groep E Glasgow Rangers (Sco) - VFB Stuttgart (Dui) 2-1 (0-0). 56. Gomez 0-1, 62. Adam 1-1, 75. Darcheville 2-1 (straf schop). Scheidsrechter: Farina (Ita). Aan tal toeschouwers: 49.795. Gele kaart: Hutton, Thomson, Amdy Faye (Glasgow Rangers), Meira, Pardo (VFB Stuttgart). FC Barcelona (Spa) - Olympique Lyon (Fra) 3-0 (1-0). 21. Clerc 1-0 (eigen doel), 83. Messi 2-0, 90. Henry 3-0. Scheidsrechter: Busacca (Zwi). Aantal toe schouwers: 90.000. Gele kaart: Y Toure, Henry (FC Barcelona). Stand: Barcelona 1 1 0 0 3 3 -0 Rangers 1 1 0 0 3 2 -1 Stuttgart 10 0 10 1-2 Lyon 1 0 0 1 0 0 -3 GROEP F Sporting Portugal (Por) - Manchester United (Eng) 0-1 (0-0). 62. Ronaldo 0-1. Scheidsrechter: Fandel (Dui). Aantal toe schouwers: 39.514. Gele kaart: Romagno- li (Sporting Portugal), Nani, Van der Sar (Manchester United). AS Roma (Ita) - Dinamo Kiev (Oek) 2-0 (1-0). 9. Perrotta 1-0, 70. Totti 2-0. Scheidsrechter: Hamer (Lux). Aantal te- schouwers: 30.000. Gele kaart: Tonetto (AS Roma), Yussuf (Dinamo Kiev). Stand: Roma 1 1 0 0 3 2 -0 Man.United 1 1 0 0 3 1 -0 Sporting 1 0 0 1 0 0 -1 Dyn. Kiev 1 0 0 1 0 0 -2 GROEP G Fenerbahce (Tur) - Inter Milan (Ita) 1-0 (1-0). 43. Deivid 1-0. Scheidsrechter: Me dina (Spa). Aantal toeschouwers: 45.000. Gele kaart: Turaci, Lugano, Deivid (Fener bahce), Ibrahimovic, Samuel, Jimenez (In ter Milan). PSV (Ned) - CSKA Moskou (Rus) 2-1 (0-0). 59. Lazovic 1-0, 81. Perez 2-0, 89. Vagner Love 2-1. Scheidsrechter: Proenca (Por). Aantal toeschouwers: 35.000. Gele kaart: Rahimic, Dudu (CSKA Moskou). Stand: PSV 1 1 0 0 3 2 -1 Fenerbahce 110 0 3 1-0 CSKA Mosko 10 0 10 1-2 Inter 1 0 0 1 0 0 -1 GROEP H Arsenal (Eng) - Sevilla (Spa) 3-0 (1-0). 27. Fabregas 1-0, 59. Van Persie 2-0, 90. Eduardo 3-0. Scheidsrechter: Frojdfeldt (Zwe). Aantal toeschouwers: 60.000. Ge le kaart: Adebayor (Arsenal), Daniel, Keita (Sevilla). Slavia Praag (Tsj) - Steaua Boekarest (Roe) 2-1 (1-1). 13. Senkerik 1-0, 33. Goian 1-1, 63. Belaid 2-1. Scheidsrechter: Benquerenca (Por). Aantal toeschouwers: 18.000. Gele kaart: Volesak (Slavia Praag), Goian, Lovin, Croitoru (Steaua Boekarest). Stand: Arsenal 1 1 0 0 3 3 -0 Slavia Pra 1 1 0 0 3 2 -1 Boekarest 10 0 10 1-2 Sevilla 1 0 0 1 0 0 -3 Houwaart wordt weer trainer op Cyprus limassol - Voetbaltrainer Henk Houwaart gaat aan de slag bij de Cypriotische voetbalclub Aris Li massol. De coach vertrekt bij de Belgische club Knokke. „Cyprus is voor mij toch een beetje thuisko men", zei Houwaart (62) tegen tv-zender Sporza. Houwaart train de eerder op Cyprus de clubs AEL Limassol en Omonia Nicosia. Ciolek wint eerste etappe 3-Lander-Tour gotha - De Duitse wielrenner Ge rald Ciolek vierde gisteren twee feestjes. De renner van T-Mobile werd 21 jaar en won de eerste etap pe van de 3-Lander-Tour. Ciolek was in Gotha na 187 kilometer de sterkste in de massasprint. De finishfoto wees zijn landgenoten Sieberg en Siedler als respectieve lijk tweede en derde aan. oosterbeek - Monique Feijen keert na een afwezigheid van twee jaar terug in het Nederlandse vrou- wenhandbalteam. Bondscoach Sjors Röttger heeft de 31-jarige hoekspeelster opgeroepen voor het Holland Toernooi in oktober in Rotterdam. Feijen is twee jaar uit de roulatie geweest door zware knieblessures. Vlak voor het wereldkampioen schap in 2005 in Sint Petersburg scheurde ze haar kruis- en binnen band en was een operatie noodza kelijk. Op het moment dat ze haar rentree wilde maken, raakte ze op nieuw geblesseerd aan de knie en volgde een tweede operatie. Feijen reageerde verheugd op de uitverkiezing: „Ik heb twee jaar ge mist en een ongelooflijke honger naar de bal". Ze is positief over haar rentree: „Ik heb geen last van de knie en geniet van elke trai ning. Tegelijk weet ik nu als geen ander dat een ongeluk in een klein hoekje zit. De tijd zal moeten uit wijzen of mijn knie het houdt." Feijen droeg al 230 keer het shirt van Oranje en speelde van de hui dige selectie de meeste interlands. parijs - De relatie tussen McLa- ren-baas Ron Dennis en wereld kampioen Fernando Alonso is op een dieptepunt beland. Dat blijkt uit de verslagen van de verhoren rond de spionagezaak bij Ferrari, die McLaren vorige week een boe te van 100 miljoen dollar kostte. Dennis en Alonso hebben sinds de Grote Prijs van Hongarije op 5 augustus geen woord meer met el kaar gewisseld. „De relatie tussen Fernando en mij is extreem koel", verklaarde Dennis. „Volgens Fer nando doet onze bedrijfsstrategie dat beide coureurs dezelfde behan deling krijgen, zijn status van we reldkampioen geweld aan", aldus Dennis. „Hij meent dat hij voor rang moet krijgen gezien zijn ken nis, ervaring en twee titels." %/M VAN EST FHRSifNEüélANDSE CKtt-TRUIDRAGER IN DE TOUR DC FRANCE 1951 Nico, broer van Wim van Est, en twee kleinkinderen kijken naar het onthul de monument. foto Robin Utrecht/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45