Brandweercommandant Veere vertrekt nu al weer mn Van schadevergoeding Wat weet de Zeeuw nu eigenlijk over kinderen? Nieuw-Middelburg krijgt als eerste kunst R8H is dé uuinterbondenspecialist 26 Donderdag 20 september 2007 pzc W Melanie de Ruiter (links) en Charlotte Hoekstra zijn derdejaars student aan de Roosevelt Academy. foto Ruben Oreel Studenten onderzoeken kennis van volwassenen over ontwikkeling kind. door Forra de Jong middelburg - Studenten Psycholo gie aan de Roosevelt Academy doen onderzoek naar wat volwas senen weten en niet weten over de ontwikkeling van kinderen. Een soortgelijk onderzoek is jaren geleden in de VS uitgevoerd. Hier uit bleek dat volwassenen vaak niet goed geïnformeerd waren over belangrijke punten. Uit het onderzoek van de Roosevelt Aca demy moet blijken hoe geïnfor meerd Zeeuwen zijn. De studenten onderzoeken ieder Volwassenen in de VS zijn vaak niet goed geïnformeerd over de ontwikkeling van kinderen. Studenten gaan nu onderzoeken hoe dat in Zeeland is. een aparte groep volwassen Zeeuwen. Zo kijken ze naar wat grootouders, zwangere vrouwen en hun partners, professionals in de kind- en jeugdzorg en ouders met opvoedingsproblemen weten over de ontwikkeling van kinde ren. Derdejaars studentes Melanie de Ruiter en Charlotte Hoekstra zoe ken mensen die willen meewer ken aan het onderzoek. Vooral de groepen 'grootouders van kinde ren van nul tot zes jaar' en 'zwan gere vrouwen en hun partners die hun eerste kind verwachten' wordt gevraagd te reageren. Deel nemers krijgen de uitkomst van hun onderzoek terug. Ook krijgen ze de informatie waarvan zij moge lijk nog niet op de hoogte zijn. CV Geïnteresseerden kunnen bellen naar: 06-46337267 06-23176326 of mailen: m.deruiter@roac.nl of c.hoekstra@roac.nl tot 5 oktober. Baijens gaat scepter zwaaien over korps in Oud-Beijerland. door Henk Postma domburg - Brandweercomman dant Ron Baijens (40) van Veere houdt het na amper twee jaar al weer voor gezien. Hij vertrekt per 1 december naar de veiligheidsre gio Zuid-Holland-zuid, waar hij de scepter gaat zwaaien over de brandweer van Oud-Beijerland. De brandweercommandant wil niet al te diep ingaan op de reden van zijn vertrek. „Het is een per soonlijke keus een andere uitda ging aan te gaan." Het korps in Oud-Beijerland waakt over een woonkern van 24.000 mensen, en vervult daar naast een steunfunctie voor het omliggende gebied. „Je zou het kunnen vergelijken met de brand weer van Goes", verduidelijkt Baijens. Bij zijn aantreden in Veere, januari 2006, benadrukte Baijens dat hij Lastige drieling weg uit Dauwendaele middelburg - De twaalfjarige drie ling die de afgelopen maanden voor overlast zorgde in de Middel burgse wijk Dauwendaele, woont daar niet meer. De jongens verblij ven in een jeugdinstelling. Dat be vestigen bronnen in de buurt. Buurtbewoners eisten vorige maand dat instanties ingrepen toen één van de jongens een an der kind met een schaar in het ge zicht stak. zich sterk wilde maken voor nau were samenwerking tussen de brandweerkorpsen in de Veilig heidsregio Zeeland. „Als je je krachten bundelt in zo'n organisa tie met één bestuur, ben je minder overgeleverd aan de grillen van een gemeente", zei hij toen tegen de PZC. Sindsdien zijn op dat vlak geen grote vorderingen gemaakt. Burge meesters staan niet te trappelen om bevoegdheden uit handen te geven. Maar Baijens ontkent na drukkelijk dat hij het om die re den niet meer ziet zitten in Veere. Integendeel. „Ik heb er aan kun nen bijdragen dat vooruitgang is geboekt." De Veerse brandweer kan niet ga randeren overdag altijd op tijd aan wezig te zijn bij een brand in de verspreid liggende dorpen. Dat Na amper twee jaar verruilt brandweercommandant Baijens Veere voor Oud-Beijerland. In die twee jaar zorgde hij ervoor dat het korps meer oefende. Laatste mode en soul in Abdij Middelburg middelburg - In de kloostergan gen in het Abdijcomplex in Mid delburg is morgen het Fashion Event. Er zijn beauty- en mode shows met dames-, heren- en kin dermode. Na afloop treedt Boaz Black the Soul Patrol op. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij de deelne mende winkels. Fashion Event be gint om 19.00 uur. n Meer informatie is te vinden op L-* www.fashioneventzeeland.nl komt doordat het korps op vrijwil ligers draait die overdag niet altijd meteen inzetbaar zijn. Maar dat is geen specifiek Veers probleem, zegt Baijens. Het speelt overal in landelijke gebieden. Daarom pro beert de brandweer meer vrou wen in de gelederen te krijgen die overdag wel tijd hebben. Volgens Baijens laat hij een goed korps achter dat in alle gevallen professioneel kan optreden: Bij zijn aantreden stelde hij vast dat het korps te weinig oefende. De norm is zeventig uur per jaar. In Veere kwam de brandweer niet verder dan 52 uur. Baijens begon aan een inhaalslag. „We zitten nu op 65 uur en komen volgend jaar op 72." Baijens is afkomstig uit Oost-Sou burg. Voor zijn aanstelling in Veere was hij zes jaar comman dant bij de brandweer in het Bra bantse Woudrichem. Daar woont hij nu nog steeds met zijn gezin. Eerder werkte hij als vrijwilliger bij de korpsen in Nieuwdorp en Borssele. Scheldehof viert einde van zomer met markt VLissiNGEN - Oude spulletjes voor een klein prijsje, een waarzegster, een sneltekenaar en een ijs- en kaasverkoper. Zorgcentrum Schel dehof op het Stadhuisplein in Vlis- singen houdt morgen een feestdag om het einde van de zomer te 'vie ren'. De rommelmarkt en de extra acti viteiten zijn gratis toegankelijk. De feestdag duurt van 10.30 tot 15.00 uur. Gemeente stelt ranglijst op van wijken voor nieuwe kunstwerken. middelburg - Nieuw-Middelburg is de eerste wijk in de gemeente die een kunstwerk krijgt. Dat heeft het college van B en W beslo ten. Daarna volgen de Mortiere, Klarenbeek, de Veerse Poort, de Griffioen en Sint Laurens. In al die wijken moet in 2010 een kunst werk staan. Het is de bedoeling dat bewoners invloed krijgen op het kunstwerk dat in hun wijk komt. De gemeen teraad had daar om gevraagd na de affaire met het kunstwerk in Middelburg -Zuid. Bewoners van die wijk vonden dat ze te weinig te zeggen hadden over het artistiek object dat voor wijkcentrum Palet had moeten ko men. Na de protesten besloot de gemeente om de opdracht aan de Braziliaanse kunstenares Tavares in te trekken. Middelburg-Zuid komt nu pas na 2010 weer aan de beurt, net als de binnenstad, de Stromenwijk, Arne- muiden en Nieuw- en Sint Joos- land. Voor de eerste fase is 110.000 euro beschikbaar. Het college had al eerder een lijstje met wijken gemaakt. Dat is door de raad afgekeurd, omdat wethou der F. Streng (WD) ook het kunst werk op de rotonde aan de Schroe- weg op het lijstje had gezet. Automobiliste rijdt in akker langs Deltaweg goes - Een 48-jarige automobiliste uit de gemeente Borsele is gistera vond de macht over het stuur kwijtgeraakt en in een akkerland terechtgekomen. De vrouw reed over de Deltaweg in de richting van Goes. Ze kwam in de berm te recht, schoot over twee slootjes en kwam tot stilstand in een akker land. Ze raakte niet gewond. Haar auto moest weggetakeld worden. De laatste bewoner van de Koningstraat wordt nu ook gedwongen zijn huis te verla ten. Niet door de bouwput, maar door de gemeente. De ontzetting was groot in Middelburg in maart 2005. Mensen moesten over haast hun huizen verlaten omdat de bouwput op instorten stond. De schade in de omgeving was enorm. De gemeenteraad besloot de ergst getroffen bewoners - die in de Koningstraat - tegemoet te komen. Wie dat wilde, kon zijn huis aan de gemeente verkopen. Creatiefbeurs richt zich nu ook op vrije tijd goes - In de Zeelandhallen in Goes is vrijdag 28, zaterdag 29 en zondag 30 september de negende Zeeland Creatief. De beurs heet nu Zeeland Creatief 8c Vrije Tijd. Naast bloemschikken en beeldhou wen komen nu ook reizen, spor ten, kunst en cultuur en koken aan bod. Openingstijden: vrijdag van 13.00 tot 21.00 uur en zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. ANALYSE door Nadia Berkelder Het was een mooi gebaar van de raad, gemaakt onder zware druk van de publieke opinie. De stad sprak schande van de bouwputaf faire. Middelburg was ineens lan delijk nieuws. Alle schade die door de bouwput is ontstaan aan de woningen in de omgeving, wordt vergoed, beloofde Adrie van 't Westeinde, de toenmalige wethouder van cultuur. Educatief schip legt aan in Kamperland kamperland - De Watervlo, het educatieve schip van de Stichting Reinwater, meert zaterdag aan bij de Loswal in Kamperland. Tussen 11.00 en 17.00 uur kunnen kinde ren en volwassenen aan boord be leven hoe bijzonder en belangrijk water is. In een waterlaboratorium mogen ze onderzoekjes doen en er onder water kijken. De toegang is gratis. Drie maanden later was de helft van de huizen verkocht. Weer drie maanden later besloot de raad om geen theater meer te bouwen aan de Zuidsingel. In november van dat jaar werd voor het eerst hardop nagedacht over woningbouw op en rond de bouwput. Toen waren er nog twee woningen in de Koningstraat niet verkocht. Van een vrijwillige regeling voor vergoeding van schade werd het mooie gebaar van de raad ineens een stok achter de deur. Natuur lijk, de bewoners van de Koning straat hoefden niet te verkopen, maar ze moesten wel snel beslis sen, want het aanbod was eindig. Het kwam de gemeente heel goed Herkent u mij nog? flISDfW, H€lNK€NSZAND B V ujujuj.riedQm.nl Bezoek ons aan de Schouwersweg 66 in Heinkenszand of bel: 0113 - 56 77 50 GOOOfvCAtt f rovOTUtES Juiuccsmne Jtycmohamaiiris

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28