Zeeland Bungalows aan oever Veerse Meer ip PZC 25 9&JI wrXtSf Vlissingen maakt kans op eerste Cruyff Court WALCHEREN 36 en 37 33 Schoolkorfbalkampioenen Brasseriemenu met Michael Berk gitaar Duizenden granaten bij Sloelijn Water Foto's verbeelden de subjectieve werkelijkheid in Kats Donderdag 20 september 2007 Plan voor toelaten water in Vlaamse Hedwigepolder is klaar r WÊ V Tip? redwalch@pzc.nl Plan voor honderd luxe vakantiehuizen op Zilveren Schor. door Joeri Wisse ARNEMUIDEN - Als het aan eigenaar Libéma ligt, staan er binnen pak weg drie jaar honderd luxe vakan tiebungalows op het terrein van het Zilveren Schor, aan het Veerse Meer bij Arnemuiden. De groepsaccommodatie kan vol gens de plannen blijven bestaan. De bouw van de vakantiewonin gen gaat ten koste van de kampeer terreinen en groenstroken. „Zo'n kampeerveld levert maar een paar maanden per jaar geld op. Bunga lows zijn het hele jaar te verhu ren", zegt M. Nieuwland van Libé ma. De vakantiehuizen zijn over het hele terrein gepland. „Bij het haventje, maar ook verderop, rich ting het parkeerterrein." Zeven jaar geleden nam exploitant Libéma uit Rosmalen het terrein over van leugdfonds Jantje Beton. Dat organiseerde vakantiekampen voor achtergestelde jeugd op het terrein, maar kon het financieel niet opbrengen om de gebouwen en het terrein te onderhouden. Het Zilveren Schor was in 1964 een geschenk van koningin Juliana en prins Bernhard aan het volk, ter gelegenheid van hun 25-jarig huwelijksjubileum. Het complex draaide jarenlang als vormingsinsti tuut voor de jeugd. Eenmaal in het bezit van Libéma passeerden er onder meer plan- fWI Eigenaar Libéma van groepsac- commodatie het Zilveren Schor bij Arnemuiden wil op het ter rein aan het Veerse Meer hon derd luxe bungalows realiseren. nen voor een camping met 200 plaatsen en een overdekt zwem bad (1999) en een hotel met con grescentrum (eind 2000). Die idee ën werden door de provincie naar de prullenbak verwezen. Begin dit jaar stuitte een nieuw plan van Libéma op verzet bij de gemeente Middelburg. Daarop werden de plannen aangepast tot het voorstel dat nu op het provinciehuis en het stadskantoor in Middelburg ligt. Wethouder F. Streng (WD, Veer se Meer) wil zich nog niet uitspre ken over het nieuwste voorstel. „Ambtenaren zullen op basis van de aanvraag een collegevoorstel maken." Libéma heeft er vertrou wen in dat de plannen ditmaal wel op goedkeuring kunnen reke nen van provincie en gemeente. „De eerste reacties op dit plan zijn, vooral van de kant van de provin cie, enthousiast te noemen", zegt Nieuwland. Gedeputeerde H. van Waveren (CDA, ruimtelijke orde ning) vindt dat het gebied wel een oppepper kan gebruiken. Het om bouwen van camping naar bunga lows past in zijn streven naar kwa liteitsverbetering. „Wel moet er evenwicht zijn met het groen. En als ik hoor dat er groenstroken ver dwijnen, krab ik me wel achter de oren." Libéma, ook eigenaar van de Zee landhallen in Goes, bezit al twee bungalowparken: bij safaripark Beekse Bergen en op vakantiepark Vinkeloord, bij 's Hertogenbosch. Het is niet de bedoeling dat het Zil veren Schor een soort CenterParcs wordt, zegt Nieuwland. „Extra voorzieningen op het terrein zijn niet nodig. Er is al een restaurant, een strandje en een haventje.Bo- vendien is het een prachtige loca tie, dat is het belangrijkste." VLISSINGEN - De Theo Thijssen/Pauwenburgschool uit Vlissingen en de Acaciahof uit Middelburg zijn de win naars van het schoolkorfbal op Walcheren. In Vlissingen en Sint Laurens speelden gisteren bijna vierhonderd kin deren in 39 teams om een plaats in de Zeeuwse finale, in juni 2008. In alle leeftijdsgroepen zegevierden teams van de twee scholen. Zij hadden hun winst te danken aan de korfballers in hun gelederen. foto Ruben Oreel jCT^"D'\7"IZ"IZ"X?"D V M"kt 511 Middelburg kicJ_yXv V JVJVJuXvI T0118886886 vanavond vanaf 17.30 uur salade geitenkaas, slibtong of wrap met frieten en chocolademousse 15.00 of€ 12.50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 www.drukkerij za. 22 september 15.00-16.30 uur tijdens de verbouwing staan de kranten en tijdschriften op ons binnenplein middelburg.nl arnemuiden - Toen Prorail aan het graven was onder de noordbaan van de A58 bij Arnemuiden, moest een muur van containers voorkomen dat onontplofte grana ten uit de oorlog schade aan zou den richten. Nu voor de aanleg van de Sloelijn gewerkt wordt aan de zuidbaan, is zo'n bunker niet nodig. Daar is ooit een laag aarde gestort, waardoor Prorail niet zo ver de grond in gaat, verklaart een woordvoerster. Bij de zuidbaan, waar het graafwerk bijna klaar is, zijn duizenden lichte granaten, pa tronen en mijnen gevonden, maar geen zware vliegtuigbommen, zo als bij de noordbaan. Modern trapveldje komt waarschijnlijk in het Middengebied. vlissingen - Vlissingen staat op de lijst voor een Cruyff Court, een modern trapveldje met als doel jongeren samen te laten sporten in hun wijk. Het Cruyff Court in Vlis singen zou het eerste zijn in Zee land. De gemeente Vlissingen heeft een inventarisatie gemaakt van plaat sen waar dit veld zou kunnen ko men. De voorkeur gaat uit naar het Middengebied omdat hier een gebrek aan speelruimte is. Vooral een ruimte rondom de toekomsti ge open-wijkschool zou geschikt zijn voor de nieuwe speelplaats. De stichting Cruyff Courts KNVB Velden werkt samen met de ge meente Vlissingen en lokale sport verenigingen om het veld aan te leggen. Zowel de gemeente als de stichting betalen een gedeelte van voor de aanleg. Wanneer het veld er precies komt, is nog niet duide lijk. Een Cruyff Court is bedoeld om jongeren samen te laten sporten, te laten spelen en sociale verant woordelijkheid en normen en waarden in het spel te krijgen. Naast de courts in Nederland zijn er ook velden op de Nederlandse Antillen en in Zuid-Afrika. Tip? redactie@pzc.nl De personeelsfeestjes van dat reis bureau waren immer tot in de puntjes verzorgd. Het echtpaar waarvan de man bij de onderne ming werkt, schoof daarom bij de bedrijfsviering vergenoegd aan tafel in het restaurant. Als voorgerecht arriveerde groente soep. Dat viel tegen: Een schotel warme maar verder erg heldere vloeistof met daarin een verloren reepje julienne. De man legde zijn eetgerei neer en wenkte de gastheer. Die naderde terstond. Ja meneer „Ober, wilt u voor mij het Wil helmus zingen?" „Pardon meneer?", stamelde hij. „Dat klinkt altijd zo mooi over het water."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27