Poederbrief op Tholen 'mm 41 Lint van scootmobielers Musea maken kans op keurmerk SEXaMHl 'Huwelijk na zeven jaar ontbinden' Lazovic en Perez schieten PSV langs CSKA Moskou Donderdag 20 september 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 222 - los nummer 1,30. zaterdag €1,85 www.pzc.nl Laboratorium Lelystad: verdachte envelop bevat geen sporen van antrax. door Ondine van der Vleuten en Lilian Dominicus SINT-MAARTENSDIJK - De poeder- brief die gisteren op het gemeente huis van Tholen in Sint-Maartens dijk werd bezorgd bevatte geen sporen van antrax. Dat maakte de politie gisteren aan het begin van de avond bekend. De politie laat nog onderzoeken wat het witte goedje, dat uit de en velop lekte, wel is. Mogelijk gaat het om een andere gevaarlijke stof. De uitslag van die test wordt van daag verwacht. De zes medewerkers die met de verdachte brief in aanraking zijn geweest maken het goed, meldt burgemeester W. Nuis. Ze moch ten 's middags, na controle door een arts, naar huis. Ze vertoonden volgens politiewoordvoerder A.Don geen van de symptomen die bij een antraxbesmetting ho ren. Burgemeester Nuis schermt de medewerkers af van de media. „De gemeentesecretaris en ik heb ben ze alle zes over de telefoon ge sproken. Ze zijn over de schrik heen en maken het prima. Ze zijn blij dat we zo zorgvuldig, volgens het protocol, hebben gehandeld." Gisteren rond het middaguur kwam de brief in een postzak bin nen. Een leidinggevende werd ge waarschuwd. Die zorgde ervoor dat de ruimtes waar de brief is ge weest - de postkamer, een gang en nog een kamer - afgesloten wer den om mogelijke verdere besmet ting te voorkomen. De medewer kers hebben zich vervolgens in een gemeenteloods gedoucht; daar kregen ze ook schone kleren. „Hun eigen kleding is veiligge steld", meldt Don. Een motorrij der bracht de brief in speciale ver pakking naar een laboratorium in Lelystad. Om kwart over vijf De politie laat nog andere tests uitvoeren. De uitslag wordt van daag bekend. De zes medewer kers die in aanraking met de stof zijn geweest maken het goed. kwam het verlossende nieuws: geen antrax- of miltvuursporen. Politiewoordvoerder Don vindt dat de gemeente Tholen de situa tie op een 'heel professionele wij ze heeft aangepakt'. Bewoners van Sint-Maartensdijk hebben nauwe lijks iets van het incident gemerkt. N. op den Brouw, die twintig me ter van het gemeentehuis woont, keek tegen het eind van de middag naar buiten. Hij zag twee politie wagens en twee busjes van de brandweer staan. „Maar die zie je zo dikwijls staan. Ik dacht, die zul len wel een bespreking hebben." S. Schot, van nummer 35, heeft nog minder meegekregen van het incident. „Terwijl ik toch de hele ochtend thuis ben geweest." Antrax-alarm In Zeeland zijn poederbrieven bezorgd in Ellewoutsdijk en Ter- neuzen (stadhuis, 2004) en Middelburg (Delta, 2005). Antrax ofwel miltvuur is een infectieziekte die wordt overge dragen van mens op dier. De veroorzaker is de bacterie Bacillus anthracis. In 95 van de gevallen gaat het om infectie via huidwond jes. Er ontstaat een zweer met middenin een zwarte plek van afstervend weefsel. Verder is besmetting mogelijk na het eten van besmet voed sel. De patiënt gaat overgeven en krijgt koorts en diarree. Inademing (poederbrief) resul teert in een verkoudheid, die overgaat in ernstige ademha lingsproblemen. De kans op overlijden is zeer groot. DREISCHOR - Aan belangstelling geen gebrek gis teren tijdens de jaarlijkse reünietocht voor scoot mobielers. Een lint van vijftig scootmobielen - de accu's volledig opgeladen en de banden op span ning - trok gisteren over Schouwse dreven. „Een prachtige tocht", zegt voorzitter van de organise rende vereniging voor mensen met en zonder be perking d'Antilopen Schouwen-Duiveland. „En weer mooi weer hé, dat dwingen we elk jaar weer af." De scootmobielers maakten een tocht van zo'n 27 kilometer. De scootmobielenstoet vertrok bij museum Goemanszorg in Dreischor. Het evenement werd afgesloten bij restaurant De Vierbannen in Ouwerkerk met een hapje en een drankje. foto Marijke Folkertsma door Maurits Sep MIDDELBURG - Twee Zeeuwse mu sea worden vandaag voorgedragen voor het Nederlands Museum Re gister. De provincie wil dat in 2012 twintig van de 45 Zeeuwse musea dat keurmerk bezitten. De kandidatuur van Terra Maris in Oostkapelle en Gemeentelijke Mu sea Zierikzee (Stadhuismuseum en Maritiem Museum), wordt van daag gewogen. Volgens provinciaal museumconsulent L. Adriaanse is voor eind oktober bekend of ze in het register komen. Daarin staan acht Zeeuwse musea, waaronder het maritiem Muzeeum in Vlissin- gen, dat vandaag vijf jaar bestaat. De andere zijn Streeklandbouw- museum (Dreischor), Meestoof (Sint Annaland), Fruitteeltmu seum (Kapelle), Stoomtrein Goes-Borsele, Schotse Huizen (Veere), Het Land van Axel en Ge meentelijk Archeologisch Museum Aardenburg. Het Register kijkt naar collectie (klimaatbeheersing, onderhoud, beveiliging), publiekst- aken (educatie, informatie) en be drijfsvoering (personeel, geld). pagina 2/3: Muzeeum heeft na vijf jaar de wind in de rug 'Middeninkomens leveren jaren in' DEN HAAG - De werkende midden groepen in Nederland leveren veel langer in dan het kabinet op Prins jesdag meldde. Dat blijkt uit bere keningen van vakcentrale MHP en inkomensinstituut Nibud. De mid deninkomens gaan er niet alleen volgend jaar, maar de hele kabi netsperiode op achteruit. Het gaat om mensen met een inkomen tus sen 30.000 en 40.000 euro bruto per jaar. Ze raken vier jaar lang honderd euro netto per maand kwijt. Dat geldt ook voor mensen met een aanvullend pensioen. pagina 4: middeninkomens leveren meer in dan kabinet voorspiegelt Musea worden niet beter van een keurmerk reageer op www.pzc.nl Nederlanders hebben genoeg te besteden msiHi 41% lonëeps BBMI 59% aantal reacties: 508 EN Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33; Binnen land: 4, 5 en 6; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 10 en 11; Beurs: 14; Economie: 15 en 17; Boeken: 19; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 35 t/m 37; Weekagenda: 38 en 39; Dagagenda; 40; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 i i 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1