Meningen Snel een WCT-besluit KRA5.NL Luxe Nijicruise EGYPTE Royal EGYPT waarom zou je verder zoeken Politici moeten besluitvorming rond WCT niet ontwijken Ten onrechte nemen veel mensen aan dat het politi ci vergund is te kiezen tus sen het goede en het slechte. Dat is niet zo. Vrijwel al tijd kleven er negatieve aspecten aan elk van de te kiezen mogelijk heden. Toch is het juist de verant woordelijkheid van politici om te kiezen. En voor de burger binnen redelijke termijnen. Ook om dan achter de eenmaal gemaakte keuze te blijven staan (bestuurlijke con sistentie). Dit alles lijkt niet van toepassing op de besluitvorming, of het ge brek daaraan, bij de Westerschelde Container Terminal. Het WCT dossier is een voorbeeld van het ontwijken van keuzes binnen een redelijke termijn. Je vraagt je tel kens weer af: wat voor nieuwe in formatie zal nu weer noodzakelijk geacht worden? Is het echt alle maal zo ingewikkeld? Dat is maar ten dele waar. Zorgvuldigheid vraagt tijd, maar de tijd die geno men wordt voor besluitvorming rondom de WCT doet niet meer geloofwaardig aan. Dit talmen is buitengewoon frustrerend voor privaat initiatief dat zo dringend nodig is in een vitale economie. Dan laten we nog maar onbespro ken wat dit lange besluitvormings- TE CAST Leen van Dijke is van public affairs van VolkersWessels en oud-fractievoorzitter van de CU in de Tweede Kamer traject aan publieke middelen kost. Daarbij is het bestuurlijk on fatsoenlijk een concurrerend initia tief (VCT) dat jaren later dan de WCT ter besluitvorming wordt voorgelegd, op voet van gelijkheid te behandelen met de WCT. Het zou bestuurders sieren eerst te be slissen inzake de WCT en pas dan te overwegen wat te doen met het daarna ingediende plan. Natuurlijk kleven aan de komst van de WCT bezwaren en het is ondenkbaar dat de bezwaren alle maal weggenomen kunnen wor den. De vraag is of deze geaccep teerd kunnen worden omdat de keuze tegen de komst van de WCT zwaarwegender nadelen heeft. Dat is hoe je het ook wendt of keert ten laatste een politieke af weging. Als de dringend gewenste besluitvorming telkens wordt ont weken, bijvoorbeeld met als argu ment dat nader onderzoek noodza kelijk is, heeft dat alle kenmerken van vluchtgedrag. Alle, voor het politieke oordeel noodzakelijke, in formatie is voorhanden. Maak dan nü ook een keuze en ga/sta daar dan ook voor. De komst van de WCT is noodza kelijk. Om allerlei redenen. Zo'n LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Strandcross Het artikel over de strandcross heeft toch wat vraagtekens bij mij opgeroepen (PZC, 17-09). Waarom zo weinig tekst gewijd aan bijvoor beeld het openingsonderdeel van het programma, ofwel de regioklas se? luist deze klasse verdiende vol gens mij best wat extra aandacht, temeer daar ze met Arno Ruttin- ger de enige Zeeuwse overwin ning voortbracht. En dat nog wel met bescheiden budget en dito sponsoring! Het artikel nam im mers de Zeeuwse Strandcross on der de loep, of moeten we voortaan spreken over de Grote Prijs Rinus van de Ven? Of Rinus nu rijdt of niet, of hij de manches uit rijdt of niet, steevast komt hij met voorrang uitgemeten in uw krant. Alsof andere Zeeuwse rij ders bij hem in de schaduw zou den staan. Ik dacht het niet. Daar verandert een hysterische speaker ook niets aan! C. Mol Oeverloperstraat 6, Heinkenszand Bouwvergunningen De PZC van 18 september schreef over de gebeurtenissen rond het verlenen van een restauratiever gunning van het pand aan de Vis- straat in Zierikzee. Natuurlijk zijn er regels waaraan een ieder zich dient te houden. De gemeente is hierop toezichthouder en mag ook eisen stellen aan de burger. Dat de gemeente regelmatig burgers het gevoel geeft hun tegenstander te zijn is een slechte zaak. Wie is er nog bereid een historisch pand te kopen, nu blijkt dat de gemeente en/of de monumentencommissie zo moeilijk doet? Het behoud van historische pan den moet in de gemeente Schou- wen-Duiveland een hoge prioriteit hebben en niet uitlopen op een ge vecht voor de rechter. Bouwver gunningaanvragers voor zulke oude en vervallen panden zouden het contact met de gemeente als een warm bad moeten ervaren, in plaats van handenvol geld uit te moeten geven, kostbare tijd verspil len en dan nog met lege handen staan! Lammert en Betty Blikman Oude Haven 50, Zierikzee Ontpoldering 2 Beschouw dit als een positieve reactie op het artikel 'Waarde van Saeftinghe' (PZC 15/9). Samenhan gend met de veiligheid tegen over stromen en het behoud van na tuur en milieu en van de mossel visserij is in de monding van de Oosterschelde een stormvloedke ring gebouwd. Bij de besluitvorming hierover is destijds voorbijgegaan aan de effec ten daarvan op natuur en milieu in ruimere zin. De bouw van de ke ring zou toch veel meer bouwma terialen vragen dan die welke no dig zouden zijn dan bij een dichte dam. Namelijk materialen in diver se soorten en maten, afkomstig uit binnen- en buitenland. En waar voor de habitats van mensen, flora en fauna aldaar zouden worden aangetast. Dus om de 'waterna- tuur' in het deltagebied te behou den, het verrommelen van 'landna- tuur' in andere gebieden. Dit ge beurt nu weer bij ontpolderen, waarbij de ene soort natuur om Miljoenennota PZC Donderdag 20 september 2007 1 1 keuze vordert wel een uiterste in spanning de negatieve gevolgen voor zover mogelijk weg te ne men. Zoals bijvoorbeeld de reduc tie van overlast die een toename van het goederenvervoer over het spoor met zich meebrengt. In Goes worden adequate voorzienin gen getroffen. Het is vanzelfspre kend dat ook de bewoners in Ka- pelle er op mogen rekenen dat Pro- Rail de best denkbare techniek aan wendt om geluids- en trillingsover- last te minimaliseren. Bovendien moet alles gedaan worden om de afwikkeling via de binnenvaart zo optimaal mogelijk te maken. Niet alle negatieve gevolgen zijn te ont wijken. Per saldo zijn de voorde len groter dan de nadelen. Dit standpunt wijkt af van het ge luid dat de Christenunie (tot wel ke partij ik behoor) tot nu toe in de Staten heeft laten horen, lam mer en onbegrijpelijk. Recent heeft de Statenfractie hierover een bijeenkomst belegd voor de achter ban. Op het eind is gestemd over de vraag of de fractie haar verzet tegen de komst van de WCT moet staken. 98 procent van de aanwezi gen vond van wel. Tegen die ach tergrond is het logisch dat de CU-Statenfractie haar geharnaste verzet opgeeft. Al met al: een snelle besluitvor ming over de komst van de WCT en een daadkrachtige aanpak van de daartoe benodigde streekplan uitwerking zijn zeer gewenst. Ontdek de fascinerende hoofdstad van Egypte! Vertrekdata: woensdag, donderdag en vrijdag van 1/11 t/m 28/3 Een bezoek aan het eeuwenoude Cairo is een onvergetelijke ervaring! In deze prachtige stad gaan heden en verleden hand in hand. Op drukke wegen kan zomaar een kudde kamelen voortgedreven worden, moderne torenflats overschaduwen de talrijke moskeeën die de stad rijk is en traditionele zeilschepen bevaren samen met moderne cruiseschepen de Nijl... dat is Cairo ten voeten uit! Wij raden u aan om het optionele excursiepakket a 89 te boeken. U maakt dan kennis met echt alle highlights, waaronder het Egyptisch Museum met het doden masker van Toetanchamon, de magische Mohammed Ali-moskee en de piramides van Gizeh. Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Inclusief luchthavenbelastin gen en 4 x ontbijt. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/28024 8-daagse riviercruise subjectieve redenen wordt ver kwanseld, tegenover andere na tuur. Daarom stel ik voor om de geld middelen die gereserveerd zijn voor ontpolderen, te gebruiken voor het opknappen van die gebie den die bouwmaterialen leveren ten behoeve van infrastructuur en bouwprojecten. Natuur en milieu kennen geen grenzen en men is verantwoordelijk voor elkanders natuur en milieu. Herman Bijl Caustraat 65, Zierikzee Met o.a. Vallei der Koningen, Luxor, Aswan en tempelcomplex Philae Vertrekdata: donderdag van 8/11 t/m 27/3 Scherp geprijsde Nijicruise! Het 5-sterren cruiseschip MS Sherry Boat (of gelijkwaardig) voert u over de Egyptische levensader langs eenvoudige boerendorpjes naar talloze imposan te grafmonumenten en tempelcomplexen. Een absolute aanrader is het optionele excursie pakket a 165, dat u meeneemt naar de belangrijkste en mooiste bezienswaardigheden. Zo zien we de dubbeltempel van Kom Ombo, bezoeken we het tempeleiland Philae en bewon deren we de schitterende Vallei der Koningen. Ook de enorme Highdam in Aswan en de Horus-tempel van Edfu staan centraal. Waar wacht u nog op? Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Incl. luchthavenbelastingen a 45 en 7 x ontbijt, lunch en diner. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/28018 15-daagse vlieg-/rondreis De ultieme bespreking van de mil joenennota door de ministerraad. Druk met elkaar. Harde noten. Ar gumenten vliegen over en weer. In het deurgat steekt Johannes Cal- vijn zijn hoofd naar binnen en kijkt gestreng toe hoe alles wel vol gens de Christelijke regels verloopt die hij zelfheeft uitgevonden. Ach ter hem de schimmen van Karl Marx, die zich in zijn baard krabt en van Colijn die zich met de elle bogen probeert voor te dringen. Daar achter Willem Drees, die niet blij kijkt. Goedkeurend kijkt Calvijn toe hoe de mensen beboet gaan worden voor alles wat prettig is en hoe er beloften worden gedaan voor later, als alles beter is. Beloften zonder garantie. Colijn knikt instemmend, Karl Marx fronst zijn wenkbrauwen en Wil lem Drees loopt hoofdschuddend weg. Het dreigt weer net als vroeger te worden. Het belerende vingertje, morgen wordt alles beter en wat lekker is, is zondig. We zullen het er mee moeten doen, zij het met tegenzin. W. van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Met o.a. Cairo, Nijicruise en de badplaats Hurghada Vertrekdata: donderdag van 8/11 t/m 27/3 Royal Egypt is onze absolute topreis en een combinatie van luxe, comfort én cul tuur! Tijdens deze rondreis verblijft u enkele dagen in schitterende 5-sterren hotels in de populaire badplaats Hurghada en de hoofdstad Cairo. In Luxor schepen we in op het 5-sterren MS Sherry Boat (of gelijkwaardig) voor een onvergetelijke cruise over de machtige Nijl. Een absolute aanrader is het optionele excursiepakket a 165. De excursies nemen u mee naar de dubbeltempel van Kom Ombo, de enorme Highdam. de schitterende Vallei der Koningen en tempeleiland Philae. Dit mag u niet missen! Incl. luchthavenbelastingen, 14 x ontbijt, 7 x lunch en 8 x diner. Prijzen zijn p.p. bij een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/28017 Ontdek Europa en het Midden-Oosten met KRAS! In deze nieuwe brochure vindt u talloze rondreizen, stedenspecials en fly-drives die u de beste en mooiste plekjes van deze continenten laten zien. Bovendien geldt ook voor de reizen in deze brochure de allerbeste reis-/prijsverhouding, zoals u van ons gewend bent... boek online of bel 0900 - 9697 -M

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11