Economie Huizen via internet in te richten Nieuwe fabriek in Sittard Dockwise zoekt geld op beurs Noorwegen www.groenrijk.nl - -T met uitspraak zaak Microsoft PZC Woensdag 19 september 2007 9 Zeeuwse M2 makelaars brengt woningen dichterbij de kopers. door Jeffrey Kutterink vlissingen - Opvallen in de massa is voor makelaars niet makkelijk. Sommige proberen het met kreten als 'geschoold' en 'service'. M2 ma kelaars gooit het over een andere boeg. Van elke woning staat op in ternet een plattegrond. Dat is al zeldzaam. Maar echt onderschei dend is dat bezoekers hun huis er op digitaal kunnen inrichten. M2 makelaars in Goes en Vlissin- gen probeert volgens de oprichters en eigenaren Martin Maranus en Bouw siliciumfabriek gaat 400 miljoen euro kosten. sittard - De bouw van een sili ciumfabriek in Sittard is vrijwel ze ker. De fabriek gaat 400 miljoen euro kosten en moet in 2009 klaar zijn. Volgens eerdere schattingen van de initiatiefnemers (onder wie een zonnecellenfabrikant in Heer len) levert dit 1300 banen op. Daar mee is het een van de grootste in vesteringen in Limburg van de af gelopen tien jaar. Deze week lichten de initiatiefne mers hun plannen verder toe. Dan wordt ook bekend welke partijen de vierhonderd miljoen euro in de fabriek gaan steken. Silicium wordt gewonnen uit zand. Door het zand vele malen te raffineren worden zuurstof en de verontreinigingen verwijderd, waardoor een stof ontstaat die voor bijna honderd procent be staat uit silicium. Dit wordt ge bruikt als grondstof voor zonnecel len en halfgeleiders. Op dit moment is er een enorm te kort aan zuiver silicium in de we reld. Dat komt door de enorme vraag naar halfgeleiders en zonne cellen. Bedrijf uit Breda is marktleider in transport booreilanden. BREDA - Dockwise, de in Breda ge vestigde rederij die gespecialiseerd is in zwaar transport over zee, wordt in Oslo naar de beurs ge bracht. In Oslo is voor het bedrijf vanwege de in Noorwegen sterk vertegenwoordigde olie-gas-en offshoresector makkelijker aan geld te komen dan in Amsterdam, aldus het bedrijf. Dockwise is wereldwijd marktlei der in het transport van onder meer booreilanden, en bezit 15 (en eind volgend jaar 22) schepen. Het Marco van der Knaap 'steeds te zoeken naar nieuwe dingen'. „Ie dereen zoekt op internet. Het is daarom belangrijk dat je je dien sten via het net verleent", zegt Ma ranus. Wie een mobieltje met internet heeft, kan vanuit de tuin van een te koop staand huis alle informatie oproepen. Vragen kunnen ook worden gesteld per chat. En wie zijn huis te koop heeft ge zet, kan in het digitale woondos- sier zien wat de makelaar precies doet en of er al reacties zijn. „Je kunt met het digitale woondossier 24 uur per dag over onze schou ders meekijken", vertelt Maranus. Een nieuwe gadget is het online in- bedrijf was eerder voor driekwart eigendom van offshorebedrijf Hee- rema, en is begin dit jaar voor ruim 505 miljoen euro overgeno men door het Britse private-equi- tyfonds 3i. In mei fuseerde Dockwise met de Noorse branche genoot Sealift, waardoor het Noor se Frontline mede-eigenaar werd. Frontline wil via de beursgang zijn hele belang te gelde maken en 3i tenminste een deel, aldus een woordvoerder. Dockwise is de eerste Nederlandse onderneming met een notering in de Noorse hoofdstad. Het bedrijf verwacht van de beursgang ook een grotere bekendheid en zicht baarheid, aldus de woordvoerster. richten van te koop staande wonin gen. M2 makelaars digitaliseert de plattegronden van zowel bestaan de als nieuwbouwwoningen. Van der Knaap: „Mensen willen voor dat ze een huis kopen, ook zien 'Mensen willen voordat ze een huis kopen, zien hoe ze het kunnen inrichten.' hoe ze het kunnen inrichten. Bij voorbeeld omdat ze hun meubels willen meenemen. Of ze hebben bepaalde ideeën over de inrichting en willen zien of het huis daar voor geschikt is. Wie dat nu wil Uitspraak is niet goed voor concurrentie tussen bedrijven. WASHINGTON - In de Verenigde Sta ten is de uitspraak van Europese rechters tegen de Amerikaanse softwaregigant Microsoft met ver bazing en ergernis ontvangen. Het Amerikaanse ministerie van Justitie verklaarde dat de beslissing van het Europese Gerecht van Eer ste Aanleg de consument meer kwaad dan goed doet. De Europese rechters oordeelden maandag dat de Europese Commis sie in 2004 Microsoft terecht een boete had opgelegd van 497 mil joen euro wegens misbruik van zijn dominante marktpositie. weten, moet eerst de woning en de meubels op schaal tekenen en daarna gaan knippen en plakken." M2 makelaars maakt het met de website een stuk makkelijker voor kopers. „Van nieuwbouwwonin gen is er altijd een tekening be schikbaar; van bestaande niet al tijd. In dat geval meten we alle ver trekken op en maken op basis daar van zelf een plattegrond." Wie op de website op een platte grond klikt, kan direct het huis gaan inrichten. Maranus: „Het pro gramma is ontwikkeld door een ar chitectenbureau. Het idee is niet nieuw, er zijn tal van programma's om huizen of tuinen met de com puter in te richten. Bijzonder is Volgens Thomas Barnett, hoofd van de antimonopolie-afdeling van het ministerie, verstikt de be slissing de innovatie en werkt het ontmoedigend op de concurrentie tussen bedrijven. En dat is ongun stig voor de consument, aldus Bar nett. Ook Amerikaanse brancheorgani saties klaagden over de gevolgen van de uitspraak voor innovatie. Ze spreken van een gebrek aan res pect voor intellectueel eigendom. Een woordvoerder van de brancheorganisatie van technolo giebedrijven verklaarde dat er nu een 'donkere periode aanbreekt voor kleine en grote technologiebe drijven, met een hoge mate van onzekerheid rond de bescherming van intellectueel eigendom'. dat het nu is gekoppeld aan ons woningbestand." Per vertrek zijn verschillende meu bels en objecten beschikbaar. Zijn ze te klein of te groot, dan zijn ze eenvoudig op maat te maken en op hun plek te zetten. Ook het in kleuren van de vertrekken is geen probleem. „Zo krijg je een heel goed beeld of de woning je nieu we droomhuis is." Maranus en Van der Knaap ver wachten dat andere makelaars het idee snel overnemen. „Maar wij gaan weer een stap verder. In de nabije toekomst moet je met het zelfde programma op de website door je virtueel ingerichte woning kunnen wandelen." Nuon bouwt nieuwe centrale stapsgewijs amsterdam - Het energiebedrijf Nuon gaat zijn nieuwe elektrici teitscentrale in de Eemshaven in Groningen niet in een keer maar gefaseerd bouwen. De reden zijn de sterk gestegen bouwkosten. De aanleg van de centrale vergde een investering van meer dan 1 miljard euro. Recent zijn echter de prijzen voor dit soort werkzaamheden sterk gestegen. De bouwkosten zijn bijna verdubbeld, aldus Nuon. Prijsvechter vliegt op Maastricht beek - De Italiaanse prijsvechter Volareweb, dochteronderneming van de Italiaanse vliegmaatschap pij Alitalia, vliegt vanaf 28 oktober vier keer per week vanaf Maas tricht Aachen Airport (MAA) naar Milaan. Een ticket kost ongeveer 80 euro. Volgens directeur David Delfini van Volareweb is voor Maastricht gekozen vanwege de centrale ligging in Europa. Vlees duurder door gestegen graanprijs porto - Varkensvlees wordt de ko mende maanden flink duurder als de graanprijs zo extreem hoog blijft. Voor rundvlees is dat in min dere mate ook het geval, meldde de Europese Commissie gisteren. Graan zit in het veevoer voor deze dieren. De prijs van kippenvlees in de EU is al enkele tientallen pro centen gestegen, omdat kippen veel graan eten. De graanprijs piekt momenteel op recordhoog tes door tegenvallende oogsten. Markt Goes. Uien. Zaaiuien. 30% grof direct leveren af land 7,00 - 8,00. Zaaiuien 60% grof direct leveren af land 8,00 - 9,00. Granen, za den en peulvruchten. Tarwe maal 230,- per ton. Tarwe voer 225,- per ton. Brouw- gerst 260,- per ton. Voergerst 215,- per ton. Blauw maanzaad2200,- per ton. Kar- wij 750,- per ton. Kapucijners 525,- per ton. Bruine bonen 600,-700,- per ton. Fourage. Veldbeemd uit de schuur 65,00 - 75,00 per ton. Roodzwenk uit de schuur 70,00 - 80,00 per ton. Engels Raai- gras goede kwaliteit uit de schuur 65,00- 80,00 per ton. Tarwestro grote pakken uit de schuur 85,00 - 105,00 per ton. Tar westro kleine pakken uit de schuur 100,00-120,00 per ton. Gerstestro grote pakken uit de schuur65,00-85,00 per ton. Gerstestro kleine pakken uit de schuur 85,00- 100,00 per ton. roenRij< Gaultheria procumbens Bergthee. Potmaat 10,5 cm. Per stuk. Hebe Laag- en groenblijvende heester. Verkrijgbaar in diverse soorten. Potmaat 14 cm. Per stuk. GroenRijk Goes Nieuwe Rijksweg 2d 0113-223359 Blokhutten vanaf 469,- Ruime sortering steen- en bestratingsmaterialen Bezoek ook onzeTuinmeubeiafdeling Bromelia Verkrijgbaar in diver se kleuren. Potmaat 14 cm. Per stuk. GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2* 0118-470400 VAN MAANDAG T/M VRIJDAG ELKE AVOND OPEN T/M 21.00 UUR Nog steeds elke dag verse aanvoer van planten Elke dag veilingkoopjes. Pak uw voordeel!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9