De beer is nog niet geschoten Tennislegendes Borg en McEnroe tegenover elkaar in Eindhoven Schaatsteam van TVM doet mee aan IJsselcup, DSB en Telfort blijven weg PZC Woensdag 19 september 2007 43 foto Manuel Bruque/EPA De Colombiaanse ritwinnaar Leonardo Duque, renner van Cofïdis, voert de kopgroep aan op weg naar Puertollano. Colombiaan wint rit, Mentsjov overleeft weer een dag in Vuelta. door Ad Pertijs PUERTOLLANO - De kleine Colombi aan Leonardo Duque sprintte in het warme Puertollano naar de winst in de zestiende Vuelta-etap- pe. Ver achter de schermutselin gen om de dagzege reed Rabo- banks klassementsleider Mentsjov in slagorde naar de finishplaats. „Weer een dag overleefd", stelde ploegleider Erik Breukink tevre den vast. Maar de beer is nog niet geschoten en hij laat zich niet mis leiden door de algemeen heersen de mening dat de ronde al beslist is. „Je moet nooit denken dat je er al bent. Iedere etappe kan verrader lijk zijn. Morgen is het vanuit het vertrek direct klimmen en vrijdag volgt een lastige etappe." Ook gisteren moesten Breukink en zijn manschappen alert zijn vanaf de eerste meters. „Het liefst zie je een klein onschuldig groepje vertrekken. Dat gebeurde ook. Tot enkele ploegen zich weer begon nen te roeren. Daarna begon het spel opnieuw. Maar nu in een zo ne met veel klimmetjes." En dus was het toch weer uitkij ken voor de ploeg van de leider. „Het is oppassen dat er geen ren ners wegrijden die een gevaar kun nen worden voor het algemeen klassement", aldus Breukink de re gisseur. Sanchez probeerde het nog wel, maar Rabobank had hem De Ronde van Spanje, die zondag eindigt, is nog altijd in de greep van de Rabobank. De Rus Mentsjov houdt zijn kleine voor sprong op Efimkin en Evans. in de smiezen. Uiteindelijk reed er een grotere, maar ongevaarlijke groep weg. Eentje waaruit de ster ke Leonardo Duque de Colombia- nen de eerste Vuelta-zege sinds 2004 (Cardenas) schonk. Rabobank volgde het gevecht van grote afstand. „Of dat nu zes of tien minuten is, maakt voor ons niet uit", wist Breukink. „Zolang je met zijn allen maar een strak tempo rijdt op kop van het pelo ton." De conclusie was verheugend. „Ze houden allemaal goed stand." De Maar, Langeveld, Posthuma, Eltink en Horrillo hielden de motor draaiende en Moerenhout werd achter de hand gehouden voor eventuele lastige aanvallen. Kort om, Rabobank laat niets aan het toeval over. „We beginnen erva ring te krijgen in het verdedigen van de leiderstrui", beaamde Breukink lachend. De Vuelta eindigt zondag in Ma drid. Mentsjov leidt met twee mi nuten op Efimkin en nog iets meer op Evans (2.27) en Sastre (3.02). Zaterdag staat een laatste tijdrit op het programma. door Hans van de Ven eindhoven - John McEnroe en Björn Borg spelen op vrijdagavond 5 oktober tegen elkaar tijdens de Alex Tennis Classics in Eindhoven. De tennislegendes zijn door de or ganisatie in dezelfde poule ge plaatst. De wedstrijd in het Indoor Sportcentrum begint om 20.30 uur. Borg (51) en McEnroe (48) voch ten in het verleden heroïsche duels uit. De Zweed noemde de fi nale van Wimbledon 1980 het hoogtepunt van zijn carrière. Borg won toen voor de vijfde keer op rij het belangrijkste tennistoernooi, met 1-6 7-5 6-3 6-7 8-6. Een jaar la ter troffen de twee elkaar weer in de eindstrijd, maar toen waren de rollen omgedraaid. Carl-Uwe Steeb is als laatste toege voegd aan het deelnemersveld, meldden de organisatoren )acco El- tingh en Paul Haarhuis gisteren. De Duitser komt in de groep bij Thomas Muster, Sergi Bruguera en Richard Krajicek. In de andere groep zitten - naast Borg en McEn roe - Henri Leconte en Haarhuis. De zesde editie van de Alex Ten- nisClassics begint donderdag 4 ok tober met de partij Bruguera- Steeb, met aansluitend het duel Haarhuis-Borg. Voor Haarhuis is het de tweede keer dat hij tegenover de man staat die vroeger zijn grote held was. „In 1992 heb ik op een exhibi- tietoernooi in Lausanne tegen hem gespeeld en gewonnen. Borg was toen bezig met een weinig suc cesvolle comeback, ik speelde des tijds mijn beste tennis." De groepswinnaars spelen op zon dag de finale. Daarvoor is de wed strijd om plaats drie en vier tussen de nummers twee van de groepen. deventer - De schaatsploeg van TVM doet als enige van de drie gro te merkenteams mee aan de IJssel cup in Deventer. De ploeg van coach Gerard Kemkers keert een dag eerder terug van trainings kamp in Erfurt om op zondagmid dag 14 oktober met twee teams te strijden om de tweede IJsselcup- nieuwe-stijl, een ploegenachtervol- ging- Kemkers brengt beide wereldkam pioen uit zijn ploeg mee, Sven Kra mer en Ireen Wüst. „Onze ploeg doet graag mee", zegt Kemkers. Er- ben Wennemars is echter niet van de partij. Kemkers: „Dat past niet in zijn programma." Ook de VPZ-ploeg van Sijtje van der Lende komt met teams in de baan. Andere aansprekende mer kenteams laten de IJsselcup links liggen. DSB (Mark Tuitert, Marian ne Timmer) en Telfort (Jan Bos, Stefan Groothuis) bivakkeren dan nog in Inzeil. Tot teleurstelling van organisator Johan Grobbée. „Zij moeten zich nog selecteren voor de wereldbeker wedstrijden, geven ze aan. Maar in overleg met de ploegleiding van de teams is wel de datum bepaald. De topschaatsers zijn de ambassadeurs van de schaatssport. Die moeten niet alleen in Heerenveen te zien zijn, maar ook elders."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65