PSV vaste gast in Champions Van Gaal rekent in Portugal op creatieve geesten Castelen helpt HSV aan zege Advocaat wil trainer blijven van Zenit óf bondscoach worden in Australië Ajax zonder Colin naar Zagreb 40 Woensdag 19 september 2007 PZC Elftal Huub Stevens wint heenwedstrijd in Uefa Cup. lovetsj - De voetballers van Hamburger SV zijn goed begon nen aan het toernooi om de Uefa Cup. De ploeg van coach Huub Stevens won gisteravond in Bulga rije met ï-o van Litex Lovetsj en heeft dus riant uitzicht op de 'groepsfase. Romeo Castelen maakte een kwartier voor tijd de enige treffer in het Gradski-stadion, waar 5000 toeschouwers zaten. Ze kregen een matige wedstrijd te zien. De return is op 4 oktober in Ham- burg. Stevens stelde alle Nederlanders meteen op. Behalve Romeo Caste len, die pas net is hersteld van een enkelblessure, waren dat uiter aard aanvoerder Rafael van der Vaart, Joris Mathijsen en Nigel de Jong. Imponeren deed de Duitse formatie niet. £)e Bulgaren, versterkt met ver scheidene Brazilianen en Fran sen, kregen in de eerste helft en kele goede mogelijkheden op een openingsdoelpunt. Litex Lovetsj, waar dit seizoen geen plaats meer was voor oud-Heracles-speler Thijs Sluijter, benutte de kansen echter niet. In de tweede heeft was de thuis ploeg nauwelijks meer gevaarlijk. De zege van Hamburger SV, dat in Jarolim zijn uitblinker had, was uiteindelijk dus verdiend. PSV-trainer Ronald Koeman kijkt op zijn lijstje aan wie hij de hesjes moet uitdelen. foto Marcel van Hoorn/ANP sint petersburg - Dick Advocaat kiest in december tussen een ver lengd verblijf bij Zenit Sint Peters burg of een baan als bondscoach van Australië. „Ik ben aan het nadenken over mijn toekomst. Ik wil überhaupt niet meer naar een andere club. Dus het wordt nog een jaar hier of een jaar bij een nationaal elftal", zegt de Haagse trainer. In december, na afloop van de Rus sische competitie, maakt Advocaat zijn keuze bekend. De voormalige bondscoach van Nederland en Zuid-Korea heeft voor zichzelf de keuze teruggebracht naar twee op ties. Zenit wil Advocaat graag nog een jaar behouden. In de vijftien maanden die hij er werkzaam is, heeft de 59-jarige Hagenaar de club vorig seizoen een vierde plaats bezorgd en dit jaar staat Zenit met nog zeven wedstrijden te gaan op een gedeelde eerste plek. In Australië zou Advocaat weer gaan samenwerken met Rob Baan, die technisch directeur is van de Australische voetbalbond. Het tweetal werkte eerder ook al sa men bij PSV. Dat de druk als bondscoach groter zal zijn, weet Advocaat als geen an der. In 2004 legde hij na forse kri tiek zijn functie als bondscoach van het Nederlands elftal neer. „Mij is wel eens verteld dat kritiek op de functie is gericht en dat je die niet persoonlijk moet opvat ten, maar in eigen land beschimpt worden is toch altijd erger." Verdediger heeft rugblessure en mist Uefa Cupduel. amsterdam - Ajax-voetballcr Jurgen Colin heeft aan het eredi visieduel met Heracles van zater dag een rugblessure overgehou den. De verdediger gaat niet mee naar Kroatië, waar Ajax morgen om 18.30 uur aftrapt in het Uefa Cuptoernooi tegen Dinamo Za- greb. Net als Jurgen Colin blijven ook Kennedy Bakircioglü (blessure aan buikspier) en Laurent Delorge (achillespees) achter in Amster dam. Verder is het meespelen van Urby Emanuelson (knie) en Luque (lies) onzeker. Emanuelson trainde gisterochtend maar kort mee. Luque werkte de oefensessie wel gewoon af. Jaap Stam en George Ogararu hebben geen klachten overgehouden aan het kunstgras van Almelo. „Alles doet het weer," aldus de ex-internatio nal. Leonardo trainde gisteren voor het eerst op het veld bij de Amster dam Arena. Hij revalideert van een kruisbandblessure. Ook Edgar Davids, Nicolae Mitea en Edgar Manucharyan herstellen nog van blessures. Uefa Cupduel gehoopt medicijn voor kwakkelend AZ. door Ruud Ramler alkmaar - Zonder Simon Cziom- mer, maar met Barry Opdam ver trekt AZ vandaag naar Portugal. De middenvelder herstelt naar te vredenheid van een spierscheu- ring. De knieblessure van de verde diger blijkt mee te vallen. De stroeve aanloop in de eredivi sie is voor Louis van Gaal geen re den de Europese aftrap tegen Pa- cos de Ferreira zorgelijk tegemoet te zien. Misschien, vermoedt de trainer, is de confrontatie in de Ue fa Cup het medicijn dat zijn ploeg op de been helpt. Buitenshuis was AZ dit seizoen nog weinig succesvol. In Arnhem werd verloren van Vitesse en zondag pakte AZ met moeite een punt bij Sparta. Na de vrije maan dag kon Van Gaal die laatste com petitiewedstrijd pas gisteren eva lueren en dat hoofdstuk afsluiten. De trainer ging de minpunten ze ker niet uit de weg. „Het gaat om de realiteit. Ik houd niet van manipuleren. Natuurlijk heb ik goede momenten laten zien. Maar het gaat erom de fou ten eruit te halen. Die hadden de overhand. Het was geen prettige evaluatie." Bij gebrek aan creatieve geesten zag Van Gaal zich in Rot terdam genoodzaakt eerder dan voorzien Mounir el Hamdaoui te Van Gaal: 'We moeten ons niet blindstaren op de zeven miljoen die Pellè kostte' brengen. Julian Jenner viel om de zelfde reden in. Vorig seizoen liet de trainer de basis die aanvanke lijk zijn vertrouwen kreeg twee maanden staan. Omdat de nood zaak te wisselen toen veel minder groot was. Nu stelt hij zichzelf eer der de vraag of er wellicht al aan passingen nodig zijn. „Ik evalueer mezelf constant. Ook als het goed gaat. Spelers moeten dat ook doen", zegt de trainer. Zorgen over de ontwikkeling van sommige spelers maakt hij zich niet. „Ari en Pellè zijn nog te kort bij ons om helemaal te weten wat ik van ze verlang. Met Pellè gaat het echt niet anders dan met Dan ny Koevermans. Die maakte het eerste seizoen ook zijn doelpunten in het tweede en leerde naast de trainingen vooral daar hoe ik het wilde. We moeten ons niet blind staren op de zeven miljoen die Pel lè kostte." Over het niveau van de komende Portugese tegenstander heeft Van Gaal zich nog nauwe lijks een beeld kunnen vormen. Zijn assistent Edward Metgod en Marcel Bout, coach van Jong AZ, hebben de debutant op het Euro pese toneel ieder een keer aan het werk gezien. „We weten in welke formatie ze spelen. Het is geen voetballende ploeg." De trainer van AZ verwacht niet dat de tegenstander zich zal aan passen zoals in de eredivisie ge beurt. „In het buitenland zijn ze tactisch minder onderlegd en niet gewend af te wijken van het sys teem dat wordt gespeeld."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 62