De voertaal is Nederlands Veel meer dopingtests rond WK Liverpool en Chelsea pakken slechts een punt 39 40 en 41 Woensdag 19 september 2007 Colombiaan Duque wint zestiende Vuelta-etappe Voetballers PSV willen weer de eerste ronde overleven Ruud van Nistelrooij viert de 2-1, zijn vijftigste doelpunt in de Champions League. foto Manu Fernandez/AP Van Nistelrooij, Drenthe, Sneijder en Robben in winnend Real Madrid. door Leon ten Voorde MADRID - Je voelt de opwinding door het Estadio Bernabeu trek ken als Wesley Sneijder met zijn rechtervoet contact zoekt met de bal. Ie proeft de ongeremde adora tie als Ruud van Nistelrooij zijn vijftigste treffer in de Champions League heeft gescoord. En hoe dankbaar is het ovationele applaus van de fans van Real Madrid als Ar jen Robben en Royston Drenthe in de tweede helft alleen nog maar aan de warming-up beginnen. Na Van Nistelrooij koestert Real Dirk Kuijt maakt de enige treffer tegen FC Porto. RIJSWIJK - De Spaanse en Italiaan se favorieten zijn voortvarend be gonnen aan de Champions League 2007-2008, maar de Engel se topclubs vielen vooralsnog te gen. Liverpool pakte slechts een punt bij FC Porto, Chelsea kwam in Londen niet voorbij Ro senborg..Beide duels eindigden in 1-1. nu ook zijn nieuwste Nederlandse sieraden, ook al is 'de oude mees ter' door zijn winnende treffer te gen Werder Bremen (2-r) toch weer de meest besproken man van de avond. Je zal maar de middenmoot van Europa gewend zijn en dan op eens als een grote ster gelanceerd worden in de Champions League. En je zal het afgelopen seizoen maar bij Feyenoord hebben gewor steld en de schande van Nancy van dichtbij hebben beleefd. Of je zult de laatste tijd altijd maar pijn hebben gevoeld en nu opeens mo gen debuteren in dat maagdelijke wit van Real. Het zijn de wonder lijke verhalen van Sneijder, Dren the en Robben, die op deze mooie Liverpool kwam tegen Porto (groep A) snel op achterstand. Doelman Pepe Reina vergreep zich aan Tarik Sektioui, voor malig speler van onder meer Wil lem II, AZ en RKC. Lucho Gon zalez schoof de strafschop bin nen. De r-o bleef nog geen tien mi nuten staan. Dirk Kuijt, die even als Ryan Babel in het basiselftal was opgenomen, kopte de gelijk maker binnen, nadat Sami Hyy- pia een voorzet van Steve Finnan met het hoofd had teruggelegd. zomeravond in Madrid alledrie zo hun eigen gedachten hebben bij hun eerste wedstrijd voor Real in de Champions League. Neem Sneijder, die tegen Bremen opvallend genoeg een van de minst geroutineerde spelers op dit niveau is. Want wie van Ajax komt, weet bijna niet meer hoe het is om te mogen paraderen tus sen de grootste namen van Euro pa. Vorig seizoen kwam hij de Duitsers ook tegen, maar toen heette het podium nog de Uefa R* Real Madrid wint in de Cham- pions League van Werder Bre men: 2-1. In de slotfase van de wedstrijd staan er vier Nederlan ders in het veld. Voor Kuijt was het zijn eerste Champions Leaguegoal in Engelse dienst. Jermaine Pennant bewees Liver pool een slechte dienst door na een uur met succes te solliciteren naar zijn tweede gele kaart. Coach Jesualdo Ferreira stuurde onmiddellijk verse aanvallers naar De Engelse ploegen Liverpool en Chelsea komen eerst op achter stand, om vervolgens de 1-1 te maken. Kuijt maakt zijn eerste Champions Leaguetreffer Cup. En dat is, met alle respect, toch net even wat anders. Landgenoot Van Nistelrooij weet al iets langer wat er wordt ge vraagd als de echte jongens zich melden. De topscorer van de Pri- rnera Division jaagt tegen Bremen op zijn vijftigste treffer in de Champions League. Alleen zijn ploeggenoot Raul scoorde in de historie van het prestigieuze toer nooi vaker en uitgerekend hij wordt door Van Nistelrooij knap bediend bij de t-o van Real. Van Nistelrooij krijgt ook zijn kansen, mist er veel, maar zorgt diep in de tweede helft zoals zo vaak weer voor de beslissing: 2-r. Je rrioet het maar kunnen, na al die missers van daarvoor. het front. Het baatte Porto niet. Andrej Sjevtsjenko voorkwam in Londen een afgang voor Chelsea (poule B), als een gelijkspel tegen Rosenborg dat al niet is. De Oekraïense spits zorgde na een klein uur voor de 1-1. De Noorse kampioen, al voor de elfde keer op dit niveau actief, was voor rust brutaal op voor sprong gekomen. Miika Koppinen dook bij de eerste paal op voor zijn bewaker om doelman Petr Cech met een volley kansloos te laten. Tip? sport@pzc.nl Jubileumdoelpunt voor Ruud van Nistelrooij MADRID - Ruud van Nistelrooij heeft gisteravond zijn vijftigste doelpunt in de Champions League gemaakt. De Nederlandse aanvaller van Real Madrid maakte zijn jubileumgoal in de thuiswedstrijd tegen Werder Bremen. Van Nistelrooij scoorde op het hoogste Europese podium acht keer voor PSV, 35 keer voor Manchester United en zeven keer voor Real. Federer en Nadal in terracotta leger LONDEN - Roger Federer en Rafael Nadal gaan het Chinese leger in, het befaamde terracotta leger wel teverstaan. De tennissers worden in 'gravel' vereeuwigd als krijgs heer, vooruitlopend op hun deel name aan de Masters Cup, in no vember in Sjanghai. De ATP heeft een Franse kunstena res opdracht gegeven de acht deel- nemers aan het eindejaarstoernooi levensgroot in terracotta neer te zetten als bewakers van de 2200 jaar geleden overleden keizer Qin. AD: 50.000 krabbels voor Van Gelder ROTTERDAM - Het Algemeen Dag blad heeft in totaal ongeveer 50.000 handtekeningen ingeza meld voor turner Yuri van Gelder. Anton Geesink zal vandaag na mens het IOC de steunbetuigin gen in het Olympisch Stadion in ontvangst nemen. Volgens de regels had Van Gelder tijdens het WK in Stuttgart op de ringen de titel moeten pakken om naar de Spelen te mogen. De Ne derlander won zilver en is nu af hankelijk van een wildcard. AICLE - De internationale wieleru- nie UCI wil laten zien dat de strijd tegen doping serieus genomen wordt. Rondom het WK in Stutt gart, van 26 tot en met 30 septem ber, verhoogt de UCI het aantal controles rigoureus. De UCI wil voordat het WK be gint 120 onaangekondigde doping controles hebben gedaan bij ren ners die op de nominatie staan om deel te nemen aan de WK. Vo rig jaar waren dat er 27. Daarnaast wil de bond 400 controles op wed strijddagen en heeft de UCI de na tionale bonden gevraagd de eigen WK-deelnemers out-of-competi- tion te testen. Tijdens het WK wil de UCI het to tale aantal controles met 25 pro cent verhogen. Nieuw is de invoe ring van bloeddopingcontroles. De UCI wil ook ongeveer honderd bloedgezondheidscontroles in de ochtenden realiseren, dat waren er» vorig jaar tachtig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61