land neg steeds in de boot genomen Geen geld voor aanschaf digitaal parkeerverwijssysteem Terneuzen OKTOBER Ondernemers zoeken mensen Expositie Clinge Afrika-Zeeland Vlammen bij Dow Terneuzen --t-ival 5 T/M 21 van Z PZC Woensdag 19 september 2007 27 De veerdienst Breskens-Vlissingen is niet ingericht op dienstverlening aan de passagiers. Dat stoort Sietz Leeflang uit Breskens. foto's Camile Schelstraete TERNEUZEN - De ondernemersvere niging Terneuzen Zuid-West (TZW) wil dat de gemeente een coördinator aanstelt, die er met een wervingscampagne voor zorgt dat de bedrijven in Terneuzen ge noeg werknemers hebben. „We zitten namelijk te schreeu wen om werknemers, vooral om dat er op dit moment in ons ge bied grote investeringen worden gedaan", zegt voorzitter Peter Koole. De ondernemersclub overhandig de de wens gisteren tijdens een prinsjesdagevenement aan wethou der Adhémar van Waes van de ge meente Terneuzen. CUNCE - In basisschool Sint Bernar- dus in Clinge wordt woensdag 26 september de tentoonstelling Afri ka-Zeeland geopend. De expositie is ingericht door het Centrum voor Internationale Samenwer king Zeeland (COS). Het project Afrika-Zeeland vraagt de aandacht en inzet van Zeeuwen om Afrika te steunen in de op bouw van betere gezondheidszorg, onderwijs en watervoorziening. Het project is een bundeling van krachten tussen Hogeschool Zee land, ROC Zeeland, de provincie, COS en Oxfam Novib. De Hulster wethouder Paul Weemaes opent de tentoonstelling om 11.00 uur. TERNEUZEN - De komende dagen is er extra fakkelactiviteit bij Dow Be nelux in Terneuzen. Het fakkelen is nodig omdat het productiepro ces van de naftakraker 1 weer opge start moet worden. De kraker werd vorige week uit be drijf genomen als gevolg van een storing. De afgelopen dagen is het euvel verholpen en zijn gelijktijdig verschillende onderhoudswerken uitgevoerd. Bij het opstarten van kraker 1 wordt gebruik gemaakt van de andere twee kraakinstalla ties om het fakkelen en de even tuele overlast zoveel als mogelijk te beperken. van Zeeuwsch-Vlaanderen Parkeren op terrein achter stadkantoor soms verwarrend. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen heeft geen geld voor de aan schaf van een digitaal parkeerver wijssysteem dat automobilisten helpt bij het zoeken van een par- keerplaatsje in het centrum. Burgemeester en wethouders schrijven dat aan de gemeenteraad in een notitie over het parkeren in de binnenstad. Een verwijssysteem zou een uit komst kunnen zijn voor bijvoor beeld het parkeerterrein achter het stadskantoor. Overdag is dat gere serveerd voor medewerkers van de gemeente, maar na vier uur mo gen ook anderen er hun auto stal len. Volgens B en W is het in de huidi ge situatie niet altijd duidelijk wan neer het parkeerterrein toeganke lijk is voor bezoekers aan het cen trum. Zodra het enigszins kan wordt de slagboom eerder dan vier uur geopend. Door de beweg wijzering met P-bebording komt 1^ Een digitaal parkeerverwijssys- teem zou automobilisten de weg kunnen wijzen. De gemeente Ter neuzen vindt de aanschaf echter te duur. het regelmatig voor dat bezoekers proberen ook voor vier uur het ter rein op te rijden. De hoge kosten waren vijf jaar geleden al reden om van de aanschaf van een digi taal parkeerverwijssysteem af te zien. Toen liepen de geraamde kos ten al op tot 50.000 euro. De ver wijzingsborden voor de P-route naar het centrum zijn inmiddels aangebracht. Het kapotte bord op de Binnenvaartweg is volgens B en W voorlopig niet te repareren. De bekabeling wordt hersteld bij de herinrichtingswerkzaamheden aan de Binnenvaartweg. Volgende maand worden de verlichte bor den geleverd die de ingang van par keergarages moeten aangeven. 'creëert een eert eertzaal achter 4e dijken Het Festival van Zeeuwsch Vlaanderen als grootste klassieke muziek evenement in de provincie Zeeland, kiest in 2007 voor een verfrissende aanpak en programmering. We blijven doorgaan om de bezoekers te verrassen met topkwaliteit symfonische concerten, toonaangevende orkesten en beroemde solisten, maar we gaan het festival ook iets breder programmeren, opener, feestelijker Het thema 2007 is: "Beeldende"-Muziek waarmee we een nieuw en verfrissend element toevoegen om ook meer 'met de ogen te luisteren' en projectie toe te passen waar dit qua locatie past KAARTEN: (0117) 45 27 35 WWW. F E JTIVA1.VAN Z E E VW$( HVIAAN- D R E S N l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49