Bezoekers betalen het meeste geld PZC Vertraging tussen Zierikzee en Goes Acrobaten van Tennet onder hoogspanning in Rilland Fliplandse kreek krijgt de ruimte S PZC Woensdag 19 september 2007 29 Bewoners gaan relatief meer betalen aan parkeren in Middelburg. door Nadia Berkelder middelburg - Bewoners van de binnenstad in Middelburg dragen na 2009 relatief meer bij om het te kort op het gemeentelijk parkeer- budget op te lossen. Daar staat te genover dat bezoekers verreweg het meeste betalen. Ruim meer dan de helft van de inkomsten sint philipsland - De Luyster- kreek westelijk van het dorp Sint Philipsland wordt uitgebreid. De werkzaamheden in opdracht van waterschap Zeeuwse Eilanden zijn deze week begonnen. Met de uitbreiding van de Luyster- kreek krijgt Sint Philipsland extra wordt door bezoekers opgehoest. Dat blijkt uit berekeningen die ad viesbureau Goudappel Coffeng in opdracht van de gemeente heeft gedaan. Het bureau heeft een - inmiddels veel bekritiseerd - parkeerplan ge maakt. Uitgangspunt van het plan is dat er voor iedereen ruimte moet zijn. Bovendien moet parke ren kostendekkend worden. Bewoners van de binnenstad heb ben het gevoel dat zij de financiële problemen moeten oplossen: een waterberging en meer natuur. De extra waterberging wordt gemaakt door vier hectare land om te vor men tot flauw aflopende natuur vriendelijke oevers. Zeeuwse Eilanden wil met de in vestering wateroverlast bij hevige regenval voorkomen. parkeervergunning wordt straks bijna twee keer zo duur als nu. Dat gevoel wordt gevoed door het feit dat de gemeente al jaren ver lies lijdt op de parkeergarages. Vooral de dure en weinig gebruik te parkeergarage aan de Kanaalweg (kosten: ruim vijftien miljoen eu- fTR Bezoekers van de binnenstad be- talen ook na invoering van het nieuwe parkeerplan het grootste deel van het bedrag om het par keren kostendekkend te maken. door Harmen van der Werf kats - Autoverkeer op de Delta weg tussen Goes en Zierikzee moet in oktober drie weken lang 's avonds en 's nachts rekening hou den met vertraging door wegwerk zaamheden. De provincie laat bermverharding in de vorm van doorgroeitegels aanbrengen aan beide zijden van de weg op Noord-Beveland. De werkzaamheden zullen zich con centreren op het traject van de Del taweg vanaf de Zandkreekdam tot de afslag Colijnsplaat vlak voor de Zeelandbrug. Vorig jaar heeft de provincie langs de Deltaweg al de bermen laten verharden op Zuid-Beveland, tus- ro) is daar de oorzaak van. De ver onderstelling van de bewoners van de binnenstad wordt niet on derbouwd door de cijfers. Als het plan doorgaat betalen bewoners in 2009 samen een half miljoen euro per jaar voor hun vergunning. Dat is 13,5 procent van het totaal. Bezoekers betalen twee miljoen eu ro voor parkeren op straat. Daar komen kosten van parkeren in de garages en de boetes bij. In 2006 was dat negen ton. Hoe hoog dat bedrag is in 2009, is niet bekend. sen Goes en de Zandkreekdam. Au tomobilisten hebben daar toen weinig overlast van ondervonden. Ze konden worden omgeleid via de parallelweg voor landbouw- en fietsverkeer. Op Noord-Beveland is dat niet mo gelijk. De aannemer gaat er daar om verkeerslichten inzetten. Eén rijstrook is dus slechts beschikbaar tijdens de werkzaamheden. Die be ginnen maandag 1 oktober en du ren in principe tot vrijdag 19 okto ber. Om het drukke autoverkeer op de Deltaweg niet al te veel te hinde ren, wordt er alleen gewerkt van 's avonds acht uur tot 's ochtends zes uur. De cijfers worden vertroebeld doordat de inkomsten van de par keergarages worden opgeteld bij de inkomsten van abonnementen voor parkeergarages en boetes. On der die abonnementhouders zit ten ook bewoners. Momenteel is er een jaarlijks te kort van twee ton op het parkeren in Middelburg. De extra opbrengsten worden ge bruikt voor de bouw van extra par keerruimte aan de rand van de stad. Fietsvoetveeractivist naar Raad van State hulst - Fietsvoetveeractivist Al- bert Broekmans uit Hulst schakelt de Raad van State in om het colle ge van burgemeester en wethou ders van Hulst ertoe te dwingen hem antwoord te geven. Broek mans stelde het college van B en W vragen over de exploitatie van een fietsvoetveer tussen Kruinin- gen en Perkpolder. Broekmans, die al jaren een niet af latende strijd voert voor de herin voering van de pont, stelt zoveel vragen dat het college van B en W hem geen antwoord meer wil ge ven. Waterschap pleit voor 80 km op N660 middelburg - Het waterschap Zeeuwse Eilanden pleit voor een snelheidslimiet van 80 kilometer per uur op de N660, de weg tus sen Middelburg en Koudekerke. Daarmee is het schap het in grote lijnen eens met het oorspronkelij ke plan van de provincie, dat voor ziet in een parallelweg voor lang zaam verkeer. Ook hulpdiensten en vervoerders zijn daar voor. Veere en Middelburg zijn juist voor de variant met verbreed fiets pad en een snelheidslimiet van 60. Gewonde en schade na ongeval Krabbendijke krabbendijke - Een 75-jarige inwo ner van Krabbendijke is gisteroch tend rond negen uur lichtgewond geraakt bij een ongeluk op de Oude Rijksweg in zijn woon plaats. Op het kruispunt met het Bolwerk kreeg hij geen voorrang van een 69-jarige bestuurder van een bestelbusje uit de gemeente Reimerswaal. De man uit Krabbendijke is met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Zijn auto is zwaar bescha digd. Geen aanpak rotonde want kunstpotje is leeg middelburg - Voorlopig worden geen maatregelen genomen om de rotonde op de Schroeweg in Mid delburg veiliger te maken. Wethou der F. Streng (WD, verkeer) trok het voorstel aan de raad om daar 160.000 euro voor uit te trekken deze week op het laatste moment terug. De gemeenteraad heeft gekozen voor een ontwerp inclusief kunst werk. Omdat er voor dat object nog geen geld is, beginnen ook de maatregelen om de veiligheid te verbeteren voorlopig ook niet. RILLAND - In het circus zouden ze het niet slecht doen, de medewerkers van Tennet. Het bedrijf, dat het landelijke elektriciteitstransportnetwerk beheert, voert momenteel onderhoudswerkzaam heden uit aan de hoogspanningsleidingen in de polders tussen Krabbendijke en Rilland. Over een lengte van enkele kilometers wordt de bliksem- draad met glasvezel vervangen. Die was bescha digd geraakt tijdens een storm op 25 november 2005. Om de veiligheid te garanderen zijn de stroomka bels, waar 380.000 volt op staat, aan één 'arm' uitgeschakeld. Het werk is naar verwachting eind volgende week afgerond. foto Dirk-jan Cjeltema Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45