Zeeland Aantal ambtenaren in orde wielrennersbii PZCI25 Ingeslagen bliksem zorgt voor schade aan huizen en apparatuur 36 en 37 SCHOUWEN-DUIVELAND 31 Werk aan N59 zit mee Onderzoek naar dood vrouw ongeluk gewond m Enthousiast Woensdag 19 september 2007 Na de regen dicht Djenné de gaten in de huizen Tip? redzzee@pzc.nl Kraanvogel in Zeeuws-Vlaanderen is zeldzaam exemplaar ZIERIKZEE - Aan de N59 tussen Zierikzee en Serooskerke dergem van Rijkswaterstaat. „We hadden gerekend met veer- worden gepakt. De N59 krijgt nieuwe belijning en verharde wordt gewerkt. In de avond en nacht is de eilandelijke tien dagen overlast in de dagsituatie, maar we denken dat be- bermen. Het fietspad krijgt nieuw asfalt, geschikt voor roller oost-westverbinding dicht; overdag is er overlast voor het ver- perkt te kunnen houden tot een week." De winst zit 'm in het skates en langs de weg wordt bekabeling aangelegd voor keer. En dat laatste valt erg mee, zegt projectleider René Won- nachtwerk. Dat gaat zó vlot, dat er werk van overdag bij kan brug- en sluisbediening op afstand. foto Marijke Folkertsma College wil discussie omvang gemeentelijk apparaat sluiten. door Piel Kleemans zierikzee - Het ambtelijk apparaat van de gemeente Schouwen-Dui- veland is niet te groot. Dat staat voor het college van burgemeester en wethouders als een paal boven water. Het college acht verdere dis cussie daarover zinloos en stelt de raad daarom voor de discussie te sluiten. Over het aantal ambtenaren bij de gemeente wordt al enkele jaren ge steggeld. Met name Hoeijmakers uit Zonnemaire kwam herhaalde lijk met kritiek op het in zijn ogen vliss1ngen - De politie onder zoekt de dood van een 49-jarige Vlissingse vrouw. Haar lichaam werd maandagavond aangetroffen in haar woning in de Bonedij- kestraat. De eerste resultaten van het onderzoek wijzen uit dat ze kort voor haar dood drugs gebruik te. Tests moeten uitwijzen of er iets mis was met de middelen. De politie verwacht de uitslag daar van over enkele dagen. veel te grote ambtelijk apparaat. Het was ook Hoeijmakers, inmid dels actief in de Schouwen-Duive- landse politiek voor de fractie Alert!, die het vuurtje vorig week weer oppookte. Tijdens de verga dering van de adviescommissie sa menleving en bestuur schermde hij met een rapport van het minis terie van Binnenlandse Zaken waaruit zou blijken dat bij de ge meente Schouwen-Duiveland veel te veel mensen werken. Liefst 113 meer dan bij andere gemeenten volgens Hoeijmakers. Dat kwam hem op felle kritiek van de andere raadsfracties te staan. Kwalificaties als 'wartaal' en 'beschamend' wer den gebruikt om het optreden van Alert te kenschetsen. Het college is naar aanleiding van de discussie in de materie gedoken en komt tot de slotsom dat het mi nisterie bij het gewraakte rapport zelf aangeeft dat gemeenten verge lijken lastig is. Bovendien, stelt het college, zijn er meerdere andere onderzoeken geweest waaruit blijkt dat de gemeente niet te veel ambtenaren in dienst heeft. In het door Hoeijmakers aangehaalde rap port ziet het college geen nieuwe argumenten en daarom wordt voorgesteld de punt te zetten ach- Schouwen-Duivelands dagelijks gemeentebestuur legt de kritiek van met name de fractie Alert! op het aantal ambtenaren naast zich neer. ter de slepende discussie. Wethou der A. Verseput: „Het aantal amb tenaren van de gemeente is inhe rent aan het aantal kernen op Schouwen-Duiveland en het vele buitengebied. Het heeft naar ons idee geen enkele zin de discussie over de omvang van het ambtelijk apparaat weer opnieuw te gaan voeren. Dat zou ook niet fair zijn tegenover het personeel. Dat ver keert nu steeds in onzekerheid en dat is een slechte zaak." Wat Verseput en zijn mede-colle geleden betreft dient te de politiek zich te concentreren op de discus sie over de kerntaken. Het laatste woord is aan de politiek en wel op de raadsvergadering van donder dag 27 september. door Luc Oggel colijns plaat - De onweersbui die gisterochtend onder meer over Schouwen-Duiveland trok, heeft aan de overkant van de Ooster- schelde flink wat schade veroor zaakt. Rond kwart over zeven sloeg de bliksem in bij een woning aan de Beatrixstraat in Colijns- plaat. Daarbij werd de schoorsteen geraakt. Stukken baksteen en dak pannen vielen naar beneden en kwamen op de auto van de bewo ner van het huis terecht. De naast gelegen woning liep eveneens scha de op. Ook in omliggende straten, waar onder de Voorstraat, waren de ge volgen van de inslag merkbaar. Een verdeelkastje van Delta werd door de inslag vernield, waardoor een tijd lang geen televisie kon worden gekeken of naar de radio kon worden geluisterd. Ook sneu velde her en der elektronische ap paratuur. Er raakte niemand gewond. De brandweer van Noord-Beveland was ter plekke, maar er is geen brand uitgebroken. GOES - Twee wielrenners zijn gis teravond vroeg gewond geraakt bij een ongeval op de 's-Heer Hen- drikskinderendijk in Goes. Een 63-jarige automobilist uit de gemeente Borsele was aan het ke ren. Hij zag het clubje van in to taal vier wielrenners niet door de laagstaande zon. Drie reden er op de auto, één kon nog net bijstu ren. De twee gewonden zijn naar het ziekenhuis gebracht. 5IÏWS3 ALMANAK Tip? redactk@pzc.nl Docenten op middelbare scholen hebben het niet altijd even ge makkelijk, is algemeen bekend. Ze hebben allemaal zo hun eigen trucjes om hun leerlingen een beetje in het gareel te houden of -zou wilt - te boeien. Eén ge schiedenisleraar aan een Goese school heeft beide kwaliteiten in huis. Hij weet de meute soms al scheldend bij de les te houden en hij is een meesterverteller. Hij kan af en toe zelfs zo opgaan in zijn verhaal dat hij zich hele maal laat gaan. Datbet erop lijkt dat hij zal vervallen in één van zijn scheldkanonnades. „Ik ben niet boos", vond hij het laatst nodig zijn klas gerust te stellen, „ik ben enthousiast."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41