Woonzorgboerderij Meliskerke onzeker Verhaal eenzaamheid leidt tot lang huwelijk wZgL"?* PeiP g°oit slazen in Deltaweg gaat op de schop 2 6 Woensdag 19 september 2007 PZC W Zestig jaar samen. foto Ruben Oreel Middelburgs echtpaar Dingemanse-Brouwer zestig jaar getrouwd. door Emile Calon middelburg - Bram Dingemanse (88) weet het nog goed. Hij stapte in 1954 over van Van Gend 8t Loos naar de bouw en verdiende maar liefst 12,50 gulden per week meer. Dat bedrag zorgde ervoor dat zijn gezin rond kon komen. Zijn vouw Suus (86) knikt. Die 12,50 extra betekende een wereld van verschil. Zo kon hij vanaf dat moment sparen voor een fiets en was er ook geld om af en toe eens iets leuks te doen. Bram en Suus Dingemanse vier den gisteren hun zestigjarig huwe lijk. Die jaren samen hebben ze aan Hem te danken, aldus de echt genoot en wijst daarbij naar bo ven. „Want Hij beschikt." Trots wijst de bruidegom ook naar een foto met daarop hun twee kin deren, zes kleinkinderen en tien KATS - Autoverkeer op de Delta weg tussen Goes en Zierikzee moet in oktober drie weken lang 's avonds en 's nachts rekening houden met vertraging. De provincie laat bermverharding in de vorm van doorgroeitegels aanbrengen aan beide zijden van de weg op Noord-Beveland. Het werk concentreert zich op het tra achterkleinkinderen. „Een mooi kooitje", grapt hij. Ze wonen sinds 2001 in verzor gingshuis Eben Haezer. Vooral om dat zij niet meer kan lopen. Hij verzorgt haar en regelt ook bijna al les in huis. Veel tijd om bijvoor beeld te lezen blijft er dan ook niet over. Zij breit nog veel. Voor Roemenië. Daar moeten heel wat kinderen in haar truien lopen. Hij komt van Grijpskerke, zij van Middelburg. Na het overlijden van zijn ouders was hij in de kost. Ze ontmoetten elkaar na een kerk dienst waarop hij vertelde dat het wonen in een kosthuis nogal te genviel en hij zich eenzaam voel de. Van het een kwam het ander en op 19 september 1947 traden ze in het huwelijk. Dat was een mooie dag, weten ze nog goed. Het hoogtepunt was het voorlezen van Psalm 32, vers 8: „Ik zal u raad- geven. Mijn oog zal op u zijn", cite ren ze. Met nadruk zegt de 88-jari- ge dat Hij dat ook gedaan heeft. „Hij, heeft ons vooruit geholpen." ject van de Deltaweg vanaf de Zandkreekdam tot de afslag Co- lijnsplaat. Dan is slechts een rijstrook beschikbaar. Het werk be gint maandag 1 oktober en duurt in principe tot vrijdag 19 oktober. Om het drukke autoverkeer niet al te veel te hinderen, wordt er alleen gewerkt van 's avonds acht uur tot 's ochtends zes uur. Boer niet langer bereid de benodigde grond voor bouw te verkopen. door Henk Postma meliskerke - De bouw van de woonzorgboerderij in Meliskerke staat op losse schroeven. Hoewel de provincie nu alle bezwaren te gen de bouwplannen van de kaart heeft geveegd, blijven omwonen den zich roeren. Zelfs boer L. Matthijsse, op wiens erf aan de Cornelis Jaspersestraat het woonzorgcentrum zou moe ten verrijzen, werkt nu tegen. Hij is niet langer bereid de grond te verkopen. Matthijsse is geschrok ken van het gemeentelijk bestem mingsplan. Dat verbiedt hem zijn boerderij nieuw leven in te blazen als agrarisch bedrijf, wanneer vlak daarnaast een woonzorgcentrum verrijst. Matthijsse wil pas weer meewer ken wanneer hij een forse schade- Waterschap pleit voor tachtig op N660 middelburg - Het waterschap Zeeuwse Eilanden pleit voor een snelheidslimiet van tachtig kilome ter per uur op de N660, de weg tussen Middelburg en Koudekerke. Daarmee is het schap het in grote lijnen eens met het oorspronkelij ke plan van de provincie. Dat voor ziet in een parallelweg voor lang zaam verkeer. Ook hulpdiensten en vervoerders zijn daar voor. Veere en Middelburg zijn juist voor de variant met verbreed fiets pad en een snelheidslimiet van zes tig. Belanghebbenden konden tot vorige week inspreken. De provin cie neemt half oktober een besluit. Bij beschikking van de Arrondissements rechtbank te Amsterdam d.d. 18 juli 2007 is Beatrix van der 8aan, geboren te Beek op 15 juni 1989, wonende te Nieuwstadt aan de Gouverneur Houbenstraat 46 onder curatele gesteld. Tot curator is benoemd de heer J.J.M. Lienaerts, kantoorhoudende te Vortum- Mullum aan de St. Cornelisstraat 44. vergoeding krijgt, zei hij dinsdag. Drie omwonenden, die zich van meet af aan fel tegen de komst van de woonzorgboerderij verzetten, blijven vastberaden de zaak tot aan de Raad van State uit te vech ten. Hun woordvoerder, H. Mol, dreigde vorige week, tijdens een vergadering van de gemeenteraads commissie voor ruimtelijke orde ning, ook al met forse schade claims. De drie omwonenden beklagen zich over verlies van uitzicht en privacy. Ze vrezen waardevermin dering van hun woning en over last. Daarnaast voorzien ze versto ring van het dorpsaanzicht, aantas ting van een kreekrug en proble men met de riolering. Ze zeggen dat het gemeentebestuur maar wat 1^ Gedeputeerde Staten zijn akkoord met de omstreden bouw van een woonzorgboerde rij in Meliskerke. Omwonenden blijven dwars liggen. Vlissinger betrokken bij ongeval A58 goes - Een twintigjarige automobi list uit Vlissingen was maandaga vond betrokken bij een ongeval op de A58 nabij Goes. Hij stond stil op de linkerrijstrook omdat hij door aquaplaning tegen de vang rail was gebotst. Een automobilist (18) uit Goes kon niet tijdig stop pen en botste op de stilstaande au to. De Goesenaar en zijn inzitten de (18) zijn per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Inbrekers stelen geld uit Kapelse kerk kapelle - In een kerkgebouw in Kapelle is tussen maandagavond 17.45 uur en dinsdagochtend 8.45 uur ingebroken. Daarbij namen de inbrekers vol gens de politie een klein geldbe drag mee. De politie wilde gisteren om 'priva- cyredenen' niet bekend maken welke kerk het doelwit was van de dieven. aanrommelt, niet bereid is tot fat soenlijke communicatie en de ge meenschap onnodig op kosten jaagt. Andere plekken in het dorp zouden veel beter geschikt zijn voor de bouw van het woonzorg centrum. Volgens tegenstander L. Wetsteijn was de omwonenden aanvankelijk voorgespiegeld dat het om laag bouw zou gaan. Later bleek dat een groot gebouw zou worden neergezet: twee bouwlagen tot een hoogte van twaalf meter. Het geplande centrum omvat twin tig appartementjes voor ouderen, en twee afdelingen met elk zes ver pleegbedden, plus een stuk grond voor dieren of moestuintjes. Wet houder J. Bostelaar heeft steeds staande gehouden dat zo'n boerde- rij-achtig complex heel goed past in de omgeving. Het provinciebe stuur geeft hem gelijk. Maar ook bij enkele rijksinstanties leven nog wat bedenkingen. Volgens de pro vincie komen die daar te laat mee. Vier auto's bij brand in loods in de as gelegd vlissingen - In een loods aan Ver holen Vliet bij de Buitenhaven van Vlissingen zijn gisteren rond 20.00 uur vier auto's uitgebrand. De brandweer had het vuur snel onder controle. In de loods ston den in totaal zes auto's. De loods zelf raakte ook beschadigd. De brandweer was met meer blusvoer- tuigen dan gebruikelijk uitgerukt omdat er in de buurt weinig blus water voorhanden was. Knippen voor actie scholen op Sri Lanka middelburg - Kapsalon Studio Kim op de Dam in Middelburg on dersteunt deze maand de Stichting Sri Lanka Support uit Middelburg. Voor elke klant doet de salon 2 eu ro in een pot. Met het geld wordt een schoolpro ject op Sri Lanka betaald. In de eta lage en in de kapsalon zijn recente foto's geplaatst van al lopende pro jecten van de stichting. Drie informatieavonden over plannen voor toekomst oude N57. serooskerke - Mooi vinden de Serooskerkenaren het wel, zoals de wegen in en rond hun dorp wor den als de nieuwe N57 klaar is. Maar die klinkers, nee, liever niet. Dan trillen ze straks hun bed weer uit. Dus laat het asfalt maar liggen. Dat is de belangrijkste boodschap die ze gisteravond meegaven aan vertegenwoordigers van het land schapsarchitectenbureau Bosch en Slabbers uit Middelburg. Dat heeft de ontwerpen gemaakt voor de wegen. Idee achter de schetsen is dat als die wegen veel rustiger wor den, ze een dorps karakter kun nen krijgen. Een aangename plek om te verblijven. Lage snelheid, bo men erlangs en dus een bijpassen de klinkerbestrating. Zo zien de ontwerpen eruit voor Serooskerke en in grote lijnen ook voor de 'oude N57-wegen' in Sint Laurens en Vrouwenpolder. Getui ge de veelgehoorde reacties in Serooskerke (mooi, maar liever geen klinkers) zou dat ook wel eens de conclusie kunnen worden van de komende inloopavonden in Sint Laurens (vanavond, Van CIttershof, 19.00 uur) en Vrouwen polder (25 september, De Ontmoe ting, 19.00 uur). In Reimerswaal stond het licht op oranje voor een Vla- keterminal, tot commissaris van de koningin Karla Peijs er zaterdag voor pleitte. Opmerkelijk eensgezind keert het politiek altijd zo verdeelde Reimerswaal zich tegen de aanleg van een nieuw bedrijventerrein langs het Kanaal door Zuid-Beveland bij Kruiningen. Goes en de provincie hebben het nakijken, met dank aan commissaris van de koningin Karla Peijs. Het plan lag er langer. Goes wil ANALYSE door Harmen van der Werf het oude haven- en industrieter rein aan het kanaal richting Goese Sas omvormen tot een moderne woonwijk: Waterstad. Om dit te kunnen doen, moet voor bedrij ven, waaronder Haringman Beton- waren, elders een goede plek aan water gevonden worden. De werk- haven bij Kats was even in beeld, maar eigenaar Hoondert uit 's-Hee- renhoek wil er zelf aan de slag. Het oog viel vervolgens op het Ka naal door Zuid-Beveland, op een polder in Reimerswaal aan de zuid oostkant van de Vlakebrug, rich ting Kruiningen. De provincie die direct betrokken is bij de ontwik keling van Waterstad, doet mo menteel onderzoek naar de kan sen voor zo'n bedrijventerrein. In de loop van dit jaar worden de re sultaten nog verwacht. De Rei- merswaalse burgemeester Jan Huis man reageerde in augustus (nog) niet afwijzend op deze studie. Het licht stond in Reimerswaal op oranje, tot commissaris van de ko ningin Karla Peijs afgelopen zater dag op een bijeenkomst van Trans port en Logistiek Nederland het project heel anders verpakte. Zij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28