Zeeland PZC Parkeren een stuk duurder mém mf - Veiligere rotonde uitgesteld omdat geld voor kunstwerk nog ontbreekt WALCHEREN 31 25 35 Scheldekraan brokkelt af door roest Conferentie over platteland Cursus voor mantelzorgers Enthousiast Kraanvogel in Zeeuws-Vlaanderen is zeldzaam exemplaar Woensdag 19 september 2007 Kunstenaarsfilms zijn te zien in Vlissingse binnenstad Tip? redwalch@pzc.nl Parkeervergunning voor binnenstad Middelburg twee keer zo duur. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Bewoners van de binnenstad in Middelburg dragen na 2009 relatief meer bij om het te kort op het gemeentelijk parkeer- budget op te lossen. Daar staat te genover dat bezoekers verreweg het meeste betalen. Die hoesten ruim meer dan de helft van de in komsten op. Dat blijkt uit berekeningen die ad viesbureau Goudappel Coffeng in opdracht van de gemeente heeft gedaan. Het bureau heeft een - in middels veel bekritiseerd - parkeer- plan gemaakt. Uitgangspunt van het plan is dat er voor iedereen ruimte moet zijn. Bovendien moet parkeren kostendekkend worden. Bewoners van de binnenstad heb ben het gevoel dat zij de financiële problemen moeten oplossen: een parkeervergunning wordt straks bijna twee keer zo duur als nu. Dat gevoel wordt gevoed door het feit dat de gemeente al jaren ver lies lijdt op de parkeergarages. Vooral de dure en weinig gebruik te parkeergarage aan de Kanaalweg (kosten: ruim vijftien miljoen eu ro) is daar de oorzaak van. De veronderstelling van de bewo ners van de binnenstad wordt niet onderbouwd door de cijfers. Als het plan doorgaat, betalen bewo ners in 2009 samen een half mil joen euro per jaar voor hun ver gunning. Dat is 13,5 procent van het totaal. Bezoekers betalen twee miljoen euro voor parkeren op Bezoekers van de binnenstad betalen ook na invoering van het nieuwe parkeerplan het grootste deel om het parkeren kostendekkend te maken. Wie betaalt wat? straat. Daar komen kosten van par keren in de garages en de boetes bij. In 2006 was dat negen ton. Hoe hoog dat bedrag is in 2009, is niet bekend. De cijfers worden ver troebeld doordat de inkomsten van de parkeergarages worden op geteld bij de inkomsten van abon nementen voor parkeergarages en boetes. Onder die abonnement houders zitten ook bewoners. Momenteel is er een jaarlijks te kort van twee ton op het parkeren in Middelburg. De extra opbreng sten worden gebruikt voor de bouw van extra parkeerruimte aan de rand van de stad. De parkeeropbrengsten in Middelburg in miljoenen euro's parkeren op straat parkeervergunning parkeergarages VLISSINGEN - De Scheldekraan langs de Konings weg in Vlissingen moet onmiddellijk worden afge broken. Bij harde wind vallen er stukjes plaat werk af en dat is gevaarlijk voor de mensen die er langs en onderdoor rijden. De kraan staat over het fietspad. De constructie is op tal van onderde len zeer ernstig aan het roesten. Als de kraan niet wordt afgebroken, is het enige alternatief de Koningsweg af te sluiten. De gemeente Vlissin gen wil de kraan wel laten hersteilen, omdat die zeer karakteristiek is voor het beeld van de stad. Volgens het Middelburgse bedrijf Aboma Kebo- ma moet er veel gebeuren om de kraan in goede conditie en veilig te maken. Hoeveel dat gaat kos ten, is nog niet bekend. foto Ruben Oreel - GOES - In het Groen College in Goes is vrijdag een conferentie over de veranderingen op het plat teland. De bijeenkomst is op touw gezet in samenwerking met L. van Nistel- rooij, ondervoorzitter van de CDA-delegatie in het Europees Par lement. Er komen onderwerpen aan de orde als innovatie, duurza me energie en regionaal platte landsbeleid. De conferentie in Goes begint om door Nadia Berkelder middelburg - Voorlopig komen er geen maatregelen om de rotonde op de Schroeweg in Middelburg veiliger te maken. Wethouder F. Streng (WD, verkeer) trok het voorstel aan de raad om daar 160.000 euro voor uit te trekken deze week op het laatste moment terug. Dat komt omdat de gemeenteraad, en met name de PvdA, gevraagd had om een combinatie van ver keersmaatregelen met een kunst werk, zegt Streng. En voor het kunstwerk was nog geen geld. Hij legt de verantwoordelijkheid voor het uitstel bij de raad. „Het college had ervoor gekozen om eerst de veiligheid aan te pakken." „Wij hebben geen druk uitgeoe fend", zegt PvdA'er P. de Doelder. „Niet alleen de PvdA, maar de vol ledige gemeenteraad heeft trou wens gevraagd om verkeersverbete- rende maatregelen in combinatie met een mooie entree van de stad. Dat hoeft wat mij betreft geen kunstwerk te zijn, dat maakt de wethouder er zelf van." Wat De Doelder betreft had Streng best alvast mogen begin nen met het aanpassen van het kruispunt. „Als hij maar haast maakt met het vinden van die fi nanciering voor dat kunstwerk." MIDDELBURG - Hoe trek je iemand die in bed ligt een schoon pyjama jasje aan? En hoe leg je iemand die onderuitgezakt is, weer goed in bed? Mensen die voor een familie lid of kennis zorgen, kunnen dit soort vaardigheden leren op een cursus van het steunpunt Mantel zorg van Vrijwillige Thuiszorg Wal cheren. De cursus is niet bedoeld om pro fessionele zorg te kunnen vervan gen, zegt coördinator C. Prins. „Veel mensen hebben wel profes sionele hulp, maar niet de hele dag. Stel, de hulp is net weg en er valt een kop soep over het bed. Dan zul je als mantelzorger toch iets moeten." De vaardigheden die de cursisten leren - tillen, aan- en uitkleden, wassen in bed, het voorkomen van doorligproblemen - kunnen de zorg van de mantelzorgers voor hun partner, familielid of kennis verlichten. De cursus is op 27 sep tember en 4 oktober, van 13.30 tot 15.30. Mensen die de persoon die zorg krijgt liever niet alleen achter laten, kunnen een beroep doen op een vrijwilliger van het steunpunt. De cursus kost 7,50 euro. Meer informatie en opgeven: 0118-553550. Tip? redactie@pzc.nl Docenten op middelbare scholen hebben het niet altijd even ge makkelijk, is algemeen bekend. Ze hebben allemaal zo hun eigen trucjes om hun leerlingen een beetje in het gareel te houden of -zou wilt - te boeien. Eén ge schiedenisleraar aan een Goese school heeft beide kwaliteiten in huis. Hij weet de meute soms al scheldend bij de les te houden en hij is een meesterverteller. Hij kan af en toe zelfs zo opgaan in zijn verhaal dat hij zich hele maal laat gaan. Dat het erop lijkt dat hij zal vervallen in één van zijn scheldkanonnades. „Ik ben niet boos", vond hij het laatst nodig zijn klas gerust te stellen, „ik ben enthousiast."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27