Mukasey opvolger Gonzalez Genieten in de NEDERRIJIM! Bij crash Thailand 89 doden Ex-rebellen Jungle Commando versperren weg in Oost-Suriname Griekse socialisten erkennen verlies PI A tS IM boek online of bel 0900 - 9697 PZC Dinsdag 18 september 2007 9 President Bush schuift oud-rechter naar voren als minister van Justitie. WASHINGTON - De Amerikaanse president George Bush heeft giste ren oud-rechter Michael Mukasey naar voren geschoven als kandi daat voor de post van minister van Justitie. De uit New York afkomsti ge jurist moet de in opspraak ge raakte persoonlijke vriend van Bush, Alberto Gonzalez, opvolgen. Bush presenteerde Mukasey giste ren tijdens een persconferentie ook als „een goede vriend en ge waardeerd adviseur", die hij al tien jaar kende en over de vloer kreeg. „Hij zal een andere uitstekende rechter vervangen, Alberto Gonza lez." Met Mukasey lijkt Bush even wel ook een kandidaat te hebben Voormalig leider Brunswijk ontkent betrokkenheid bij actie. PARAMARIBO - In Oost-Suriname hebben vroegere strijders van het gewezen Jungle Commando (JC) gisteren de weg tussen Moengo en Albina gebarricadeerd. Het traject maakt deel uit van de weg die het oosten en westen van Suriname met elkaar verbindt. Ex-JC-leider Brunswijk zegt niets met de actie te maken te hebben. De wegbarri- cade in het district Marowijne is een uiting van ongenoegen over het niet nakomen van afspraken uit het Vredesakkoord van 1992. Dat akkoord maakt een einde aan de zogenoemde Binnenlandse Oor log tussen het Nationaal Leger van ex-bevelhebber Desi Bouterse en gevonden die van vrijwel iedere kant goedkeuring kan wegdragen. Democraten in het Congres lieten zondag, toen het nieuws over de gewezen federale rechter uitlekte, al weten dat er vermoedelijk geen groot gevecht gaat komen over de benoeming. „Hoewel hij wel degelijk conserva tief is, lijkt rechter Mukasey een kandidaat die het recht vooropstelt en die onafhankelijkheid toont van het Witte Huis, onze belang- rijktse criteria", aldus senator Char les Schumer, een staatgenoot van Mukasey. „We willen natuurlijk voor de zekerheid wel weten wat hij vindt van gevoelige kwesties als afluisteren en de benoeming van federale procureurs. Maar hij is een stuk beter dan veel van de an dere namen die we hebben ge hoord." het JC, waarin Brunswijk de beve len gaf De Surinaamse regering heeft de afgelopen maanden her haaldelijk protestuitingen van de vroegere strijders 'gesust', maar geeft volgens de actievoerders geen uitvoering aan gedane belof ten. Brunswijk, die nu parlementa riër is en met zijn politieke partij deel uitmaakt van de regeringscoa litie, zegt dat hij zijn vroegere strij ders niet kan oproepen de barrica de te verwijderen. „Ik kan hen geen toezeggingen doen, de rege ring moet het probleem maar op lossen." Door de barricade is de le vering van voedsel en andere goe deren vanuit Paramaribo, die via Moengo naar Albina moeten, in het gedrang gekomen. Toeristen die vanuit de grensplaats Albina naar de hoofdstad moeten, zou den zijn gestrand. In conservatieve kring lijkt men volgens The Washington Post ook niet negatief over de nu 66-jarige jurist. Mukasey maakte naam als federaal rechter in New York en staat bekend als een autoriteit op het vlak van zaken als nationale veiligheid en terrorisme. Zo was hij onder meer de voorzit tend rechter in het proces tegen de blinde sjeikh Omar Abdel Rahman en zijn medestanders rond de bomaanslagen op het World Trade Center in New York in 1993. Mukasey leefde jarenlang onder politiebescherming in ver band met die zaak. Die bescher- President Bush wil dat de jurist Michael Mukasey de in opspraak geraakte persoonlijke vriend van de president, Alberto Gonzalez, opvolgt als minister van Justitie. ming was ook aanleiding tot kri tiek. In 2005 beklaagden de bij de bewaking betrokken politieagen ten zich erover dat Mukasey en nog een andere beschermde rech ter en hun echtgenotes hun posi tie misbruikten door hun lijfwach ten te gebruiken voor het dragen van boodschappen, bagage en golf clubs. De in 1987 door de toenmalige pre sident Ronald Reagan tot federale rechter benoemde Mukasey kan niet bogen op veel politieke erva ring en is volgens The New York Times geen insider in Washing ton. Hij is momenteel verbonden aan het advocatenkantoor Patterson Belknap Webb 8c Tyler en is sa men met zijn zoon adviseur van de Republikeinse presidentskandi daat Rudolph Giuliani. Drie Nederlanders overleven vliegramp op eiland Phuket. BANGKOK - Drie Nederlanders heb ben de vliegramp zondag in Thai land overleefd. Dat bleek gisteren uit een verklaring die de Thaise au toriteiten hebben uitgegeven. Zondag was al bekend dat twee Nederlanders de ramp gewond hebben overleefd, de 29-jarige Brent Boerkamp uit Arnhem en zijn 23-jarige vriendin. De moeder van Brent, Marianne Boerkamp, vertelde dat zondagavond in een uitzending van Radio Nederland Wereldomroep. Zij had telefonisch contact gehad met haar zoon. In tussen is bekend geworden dat de ramp definitief aan 89 inzittenden het leven heeft gekost, van wie 53 buitenlanders. Eenenveertig men sen zijn gewond geraakt, onder wie de Nederlanders. Behalve Thai bevonden zich Fran sen, Zweden, Britten, Amerika nen, Australiërs, Israëliërs en Ira- niërs onder de doden. Ook de pi loot, een Indonesiër, en de Thaise copiloot zijn om het leven geko men. Het toestel, dat vanuit Bang kok onderweg was, stortte neer bij een landingspoging op de luchtha ven van Phuket. Omdat het zicht vanwege hevige regen erg slecht was besloot de piloot de landing op het laatste moment af te bre ken. Toen hij optrok raakte het vliegtuig echter uit evenwicht en stortte het neer, waarbij het in tweeën brak. Het ongeluk met het passagiers- vliegtuig op het Thaise vakan tie-eiland Phuket heeft aan 89 in zittenden het leven gekost, on der wie de piloot en copiloot. ATHENE - De Griekse premier Karamanlis zwaait naar aanhangers in Athene. Zijn regerende conservatieve partij Nieuwe Democratie heeft bij de parle mentsverkiezingen definitief een, nipte, zetelmeerderheid in het parlement weten te behouden. Leider Papandreou van de oppositionele socialistische partij PASOK erkende gisteren zijn verlies. foto Thanassis Stavrakis/AP vanaf 3-/4-/5-daagse autovakantie Kleve Super voordelig- Heerlijk er tussenuit net over de grens bij Nijmegen! waarom zou je verder zoeken Wilt u er even heerlijk tussenuit, maar heeft u geen zin in een lange autoreis? Geen pro bleem! KRAS heeft voor u een fantastische aanbieding naar het 3-sterren Parkhotel Schweizerhaus in Kleve, net over de grens bij Nijmegen geselecteerd. Een 3-daags verblijf boekt u al vanaf slechts 49! Dit kunt u toch niet aan u voorbij laten gaan? TIPS VOOR UITSTAPJES U verblijft nabij het stadscentrum van Kleve. Breng hier een bezoek aan Slot Schwanenburg, de vele historische parken en tuinen. Ook het Museum Kurhaus, met haar kunstschatten is een aanrader. Ook in de omgeving is genoeg te zien en beleven! Wat dacht u bijvoorbeeld van de 'Keizer Karei' stad Nijmegen, met de beroemde Waalbrug. Daarnaast kunt u hier in het gezellige oude centrum genieten van de prachtige geveltjes en winkeltjes. Uw voeten even laten rusten? Aan de Waalkade kunt u op een terrasje of in één van de cafeetjes genieten van een drankje. Ook kunt u een gokje wagen in het casino of naar de bioscoop. Daarnaast kunt u heerlijk wandelen en fietsen over de Zevenheuvelenweg van Groesbeek, naar Berg en Dal met haar prachtige bosrijke en heu velachtige omgeving. U ziet het, u zult zich tijdens deze heerlijke vakantie geen moment vervelen! PARKHOTEL SCHWEIZERHAUS U verblijft in het 3-sterren Parkhotel Schweizerhaus. Dit hotel ligt net buiten het stadscentrum van Kleve en beschikt onder andere over restaurant, bar, terras en een kegel baan. Uw kamer beschikt onder andere over badkamer met douche en toilet, telefoon en televisie. INCLUSIEF: verblijf in Parkhotel Schweizerhaus, in een 2-pk, met uitgebreid ontbijtbuffet. Aankomstdata: maandag, dinsdag, woensdag en zondag van 26/9 t/m 28/10 3 dagen 4 dagen 5 dagen September v.a. €55 v.a.€69 v.a.€89 Oktober v.a. 49 v.a. 69 v.a. 89 Reserveringskosten 15 per boeking (verplicht). Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/ reservering zie www.kras.nl/26179

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9