TT" lijk te zien. Dior nodigt. Kom bin nen. En je gaat naar binnen. Je kijkt, wandelt met je vingers nonchalant door het rijtje superdure jurken. Hier ruist de verleiding. De Via Sant' Andrea De Via Gesü, de Via Santo Spirito, de Via Monte Napoleone, de Via Manzoni. Etalage na etalage lonkt. In de Via Santo Spirito moet je bij Viktor en Rolf naar binnen. Om trots te zijn op deze Nederland se (Arnhemse) binnenhaven in deze modische warme golfstroom. Alles staat hier op z'n kop. De kroonluch ters schieten uit de vloer en het pla fond is bedekt met stoelen en par ket. Maar het is van ons. Ook Neder land heeft hier een eigen stek. Ga binnen bij Sport Max om de nieuw ste snoepjes te bewonderen. Kijk bij Valentino. In de etalage hangt een rode jurk van onvoorstelbare schoonheid. Geniet of huiver ge woon van de prijs 5500 euro. Waar om zou je je bloot stellen aan zoveel verleiding, is de Hollands calvinisti sche vraag. Om te genieten is het Bourgondische zuidelijke antwoord. Ga om te weten hoe het aanvoelt oog in oog te staan met de bonbons van de mode. Ruik, voel, geniet en misschien trakteer je jezelf wel, om dat je vindt dat je het verdiend hebt. Maar ga ook even naar binnen in de kathedraal. Het schitterende bouw werk aan de rand van het mode ei land. Zie buiten de pracht en praal van het bouwwerk, dat niet onder doet voor de grandeur van de mode paleizen in de omgeving. Er zelfs bo- venuitsteekt. Buiten danst de glans van de Gou den Kalveren van deze tijd de pa troonheilige van het Uiterlijk. Het moderne geluk paradeert trots de tempel binnen en struikelt in de zachte duisternis van de Duomo over de werkelijkheid van de vergan kelijkheid. Binnen in de kathedraal, in het hart van de Gouden Mode Vierhoek, etaleert de ingetogenheid, de soberheid, de eenvoud van de eeuwenoude mode van het Inner lijk. Milaan VLIEGEN NAAR MILAAN BERGAMO Ryanair (vanaf Eindhoven) Air Ber lin (vanaf Dusseldorf) en Transavia (vanaf Amsterdam) zijn de interes sante vliegmaatschappijen voor een aantrekkelijke vlucht naar Mil aan Bergamo. Ook hier geldt: vroeg boeken is goedkoper dan op het laatste moment. Deze vluch ten komen allemaal aan op Milaan Bergamo Orio al Serio Internatio nal) een vliegveld, dat op 45 kilo meter van Milaan ligt. Overigens ook een prachtige uitvalsbasis om het fraaie gebied ten noorden van Milaan te leren kennen. Elke 30 mi nuten vertrekt er een bus naar het centraal station in het hartje van Milaan, waar ook de terugrit start. Kaartjes zijn bij de chauffeur te koop. ren door die bladen alleen al een sen satie. Genieten, kijken, maar wat je mist is het voelen aan die stofjes, het even zelf aantrekken, het jezelf tot de uiterste grens van het verlan gen brengen: zal ik het kopen of niet. Daar heb je op de salontafel of bij de kapper geen last van. In Mil aan wel. Daar wandel je door het fullcolourlife van de mode. Hier woont de mode echt en hoefje geen bladzijde om te slaan om het werke- Duomo di Milano een die ontbreekt, kan het schudden. Natuurlijk ken je de namen van de bladen, van de modeglossy's vol met de opwin dende schoonheid van de mode. Hou je van mode, dan is het blade-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 97