Holleeder blijft ontkennen Dit hoop ik nooit meer mee te maken Samir toch cel in voor terreurplan 'Hallo Wereld' 6 Dinsdag 18 september 2007 PZC Grote drugsvangst in gemeente Westland WESTLAND - De politie heeft vrij dag in de gemeente Westland een grote drugsvangst gedaan. Naast 265 kilo heroïne werden zes voertuigen in beslag genomen, waarin de drugs werden vervoerd. Een woordvoerder van de politie liet gisteren weten dat zij vijf man nen en een vrouw verdenkt van drugshandel. De drugs hebben een straatwaarde van zo'n 25 mil joen euro. Sekszoekers eerder internetverslaafd ROTTERDAM - Bezoekers van sekssi tes hebben de grootste kans op in ternetverslaving. Volgens onder zoeker Gert-Jan Meerkerk telt Ne derland ongeveer 60 a 70.000 inter- netverslaafden. Het zijn vooral jon ge volwassenen die meer dan 35 uur per week online zijn. Ze speu ren naar erotica, gamen en chat- ten. Vooral prikkelbare, angstige en nerveuze mensen zijn geneigd tot verslaving. Prinses Amalia naar openbare school WASSENAAR - De Openbare Bloem- campschool in Wassenaar is door prins Willem-Alexander en prin ses Maxima uitgekozen als school voor hun oudste dochter, Amalia. Die meldt zich op 10 december in groep 1. Drie dagen eerder wordt ze vier. Directeur G. Coenraad: „Het is bijzonder eervol dat wij de toekomstige koningin op school krijgen. Ook leuk dat haar ouders kiezen voor openbaar onderwijs." Anne Lize van der Stoel stapt uit deelraad AMSTERDAM - WD-prominent An ne Lize van der Stoel stapt op als bestuurder van stadsdeel Centrum in Amsterdam. Volgens Van der Stoel werd de WD door coalitie partijen GroenLinks en PvdA te gengewerkt. De partij heeft de afge lopen anderhalf jaar in het college vrijwel niets voor elkaar gekregen. „Hierdoor is een onwerkbare situa tie ontstaan." De VVD wil dat er opnieuw onderhandeld wordt. Bert Haanstra krijgt zijn eigen trein GOOR - Filmmaker Bert Haanstra krijgt zijn eigen trein. Het voertuig wordt donderdag 27 september onthuld in Goor, in het bijzijn van zijn twee zoons Rimko en lurre. Vervoersbedrijf Syntus hield on langs een enquête waarin werd ge vraagd welke beroemde Twent een eigen treinstel zou verdienen. Naast Haanstra werden wielren ner Hennie Kuiper en dichter Wil lem Wilmink genoemd. Controle op veilig werk in gehandicaptenzorg DEN HAAG - De Arbeidsinspectie controleert de komende maanden of werknemers in de gehandicapt enzorg wel veilig werken. Vooral door verkeerd en te zwaar tillen zit personeel in deze sector soms lange tijd ziek thuis met klachten aan rug, armen of schouders. Tot het eind van dit jaar bezoeken in specteurs meer dan 170 instelling en. Vermeende crimineel wijst beschuldigingen afpersen van de hand. AMSTERDAM - Vermeend 'topcrimi neel' Willem Holleeder heeft giste ren opnieuw ontkend een rijke za kenman te hebben afgeperst. Tij dens het proces dat tegen hem loopt, stelde hij niets te maken te hebben gehad met de eventuele af persing van John Wijsmuller. „Ik kwam bij hem langs om din gen af te geven. Stukken of zo", zei Holleeder. „Ik probeerde op een normale manier mijn brood te ver dienen." Op de vraag van een rech ter waarom Wijsmuller en Holle eder elkaar ontmoetten in een keu- Felle brand legt serie bedrijven in Halsteren volledig in de as. HALSTEREN - Zwartgeblakerde keu kenblokken, geraamtes van auto's, brokstukken asbest en een enor me rookontwikkeling. Dat is het troosteloze beeld aan de Industrieweg in Halsteren waar naast Hemi Interieurbouw ook een paar kleinere bedrijven totaal verwoest zijn door de felle brand die zondagnacht woedde op het bedrijventerrein in de wijk Rode Schouw. Eigenaar P. Schaap van het bedrijf Boot Trailer zag zijn be drijfspand in vlammen opgaan. Zijn woning, die pal achter het be drijf staat, heeft geen noemens waardige schade opgelopen. „Ik ben lang bang geweest dat het huis er ook aan zou gaan. Pas te gen een uur of drie 's nachts kreeg ik er vertrouwen in dat het huis kentje en waarom hij altijd gespan nen met voorrang werd behan deld, had Holleeder een verkla ring. Het bleek na zijn uitgezeten gevangenisstraf niet eenvoudig om op een normale manier zijn brood te verdienen. Holleeder doelde daarmee op zijn verleden als Hein- ekenontvoerder. „Ik had toen de ervaring dat iedere zakenrelatie me snel weg wilde hebben als ik op bezoek kwam. Ze wilden niet met mij worden gezien." Holleeder staat terecht voor het af persen van vier zakenlieden. Vori ge week is de vermeende afpersing van Rolf Friedlander behandeld. Ook in die zaak ontkende hij elke betrokkenheid. Een derde ver meend slachtoffer van Holleeder het zou redden", vertelt Schaap. Schaap verhuurde diverse andere loodsen aan Nuijten keukenmonta ge, Hopmans Stucadoor en Bensi Amar auto's. Samen met een aan tal eigenaren aanschouwt hij de ra vage die de brand heeft aangericht. „Er waren net acht keukens gele verd en een paar honderd vierkan te meters aan tegels. Die liggen daar nu", wijst Nuijten naar het smeulende puin. „We zouden net met een klus in Zeeland beginnen, dat moet nu even wachten", klinkt het nuchter. Achter de uitgebran de keukenblokken staan geraamtes van vele auto's. „Er stonden twintig auto's in de loods. Die zijn totaal uitgebrand", vertelt eigenaar K. Bensi-Amar van het gelijknamige autobedrijf. Hij schat de schade voor hem persoon lijk op 60.000 euro. Even verderop aan de Industrieweg staan Willy en Zus de Backer te kijken naar de smeulende resten van wat eens hun loods was. „Dit hoop ik nooit en zijn medeverdachten is vast goedmagnaat Willem Endstra, die mei 2004 is doodgeschoten. Vorige week zei de Amsterdamse recher che dat zij Holleeder als mogelijke opdrachtgever beschouwt van de ze liquidatie. Daarmee is Hol leeder voor het eerst hardop in ver band gebracht met een moord zaak. Eerder liet justitie al weten dat zij Holleeders betrokkenheid bij liquidaties onderzoekt. Holleeder moet zich volgens eigen zeggen verantwoorden voor on- Holleeder staat terecht voor ver- meende afpersingszaken. Hij ont kent en zegt onder verdenking te staan omdat mensen allerlei verhalen over hem rondstrooien. meer mèe te maken", verzucht Zus de Backer. Haar hondje loopt onrustig op het terrein. „Het beest je is de hele nacht in paniek ge weest." Net na middernacht kreeg De Backer melding van de brand. „Ik heb snel mijn schoonzoon ge beld en gezegd 'Kees, uw spullen gaan eraan, je moet nu komen'. Hij heeft nog heel wat spullen uit 'Er stonden twintig auto's in de loods. Die zijn totaal uitgebrand' de loods kunnen halen. Een trac tor, een heftruck en een caravan. Maar er is ook heel veel verloren gegaan." Intussen klagen wijkbe woners over de gebrekkige infor matievoorziening tijdens de brand. Er reed midden in de nacht een ge luidsauto door de straat, maar ver volgens konden de bewoners ner- waarheden die anderen over hem rondstrooien. Holleeder: „Wat ook meespeelt is dat de politie altijd aan mensen heeft gevraagd of zij door mij werden afgeperst. Zo ga je ook antwoorden creëren, zor gen dat mensen zoiets gaan zeg gen." Holleeder beschikt over geluidsop namen die Willem Endstra op zijn kantoor maakte van gesprekken waarbij Endstra werd gesom meerd geld te betalen. Holleeder wil die opnamen niet aan de recht bank beschikbaar stellen, omdat hij dan anderen zou belasten. Uit de opnames zouden strafbare fei ten van anderen gedestilleerd kun nen worden, zei Holleeder. De zaak wordt donderdag voortgezet. Alsnog gevonnist voor voorbereiden terreuraanslag in 2004. DEN HAAG - Samir A. heeft gisteren een celstraf van vier jaar gekregen voor een zaak waarin hij eerder was vrijgesproken. Het gerechts hof in Amsterdam acht A. wel de gelijk schuldig aan het voorberei den van een aanslag in 2004. Volgens het hof waren een klok, kunstmest en zoutzuur, samen met plattegronden van de kerncen trale bij Borssele, de Tweede Ka mer en het hoofdkantoor van de AIVD, niet genoeg om een aanslag mee te plegen, zoals ook lagere rechters oordeelden. Maar het is in combinatie met A.'s sympathie voor geweld en de radicale islam voldoende om het te beschouwen als voorbereiding van een aanslag. A. (21) zit al een straf van acht jaar uit voor een ander terreurplan. De straffen worden volgens een be paalde formule bij elkaar opgeteld. gens informatie vinden, 's Och tends raakten ze helemaal in de war toen teletekst van Omroep Brabant meldde dat de hele wijk De Schans moest worden ont ruimd. Toen burgemeester Han Polman later op de dag zei dat er absoluut geen sprake was van een officiële evacuatie snapten de men sen er niets meer van. Een aantal seniorenappartementen werd pre ventief ontruimd, evenals een complex met een aantal gehandi captenwoningen. Verder werd op geroepen deuren en ramen dicht te houden. Leerlingen van verschil lende scholen in Halsteren hadden gisteren als gevolg van de brand noodgedwongen een dag vrij. Som migen zitten ook vandaag niet in het vertrouwde klaslokaal. Basis school De Toermalijn, gisteren we gens te veel rook gesloten, gaat vanochtend gewoon weer open. „Volgens de metingen is er geen ge vaar meer voor de gezondheid", zegt directeur Bert Schlüter. DEN HAAG - Minister voor Jeugd en Gezin Andre Rou- kindjes krijgen voortaan deze cd toegestuurd met daar- voet poseert met de pasgeboren tweeling Lotte en op het welkomstliedje, gezongen door Idols-winnares Noortje bij de overhandiging van de eerste exemplaren Raphaela. De cd en de gelijknamige website horen bij van de cd 'Hallo Wereld'. Rechts moeder Ingrid Meurer- een voorlichtingsprogramma over een gezonde opvoe- Aarssen, links tante Mascha Pieterse. Alle pasgeboren ding. foto Erik van't Woud/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6