Wiljan Vloet gokt in elk geval goed Clubliefde bindt bankzitter Ismail Aissati aan PSV Koeman worstelt met verdediging PZC Dinsdag 18 september 2007 43 Wiljan Vloet: „Na de 5-0-nederlaag vrijdag bij Dordrecht moest ik wel maatregelen nemen." foto ANP ADO Den Haag wint weer eens een wedstrijd in crisistijd. door Wilber Hack DEN HAAG - „Kun je over een mi nuutje of tien terugbellen. Ik ga nog even een gokje wagen." Trai ner Wiljan Vloet van ADO Den Haag kan er een paar uur voor de wedstrijd tegen Helmond Sport (2-0 winst) de lol nog wel van in zien. Hij kan niet geloven dat de sportieve malaise van zijn club ook nog gepaard gaat met een schandaal. Het lijkt Vloet sterk dat zijn spe lers illegaal een gokje op wedstrij den wagen, laat staan dat ze het re sultaat van wedstrijden van de ei gen club bewust zouden beïnvloe den. „Ik heb zoiets nooit meege maakt, zou niet weten hoe het werkt. Ik kan me ook niet voorstel len dat spelers die zich de hele week de pleuris trainen het resul taat zouden manipuleren." Dat het uitlekken van het nieuws samenviel met de verbanning van vier spelers naar de tribune noem de hij 'puur toeval'. Hoogendorp, Rijaard, Cornelisse en Bosschaart moesten om 'sportieve redenen' plaats nemen op de tribune. Ze zaten er naast elkaar, keurig in ADO Den Haag wordt genoemd in een gokschandaal. Het bestuur gaat aangifte doen bij de politie. De geplaagde club wint met 2-0 van Helmond Sport. het pak. „Na de 5-0-nederlaag vrij dag bij Dordrecht moest ik wel maatregelen nemen. Hoe verve lend het ook is dat het samenviel met het uitlekken van de mogelij ke gokpraktijken van enkele spe lers." Van de keurige Yuri Cornelisse kan je je nauwelijks voorstellen dat hij zich in het illegale circuit zou bewegen. De voormalig voet baller van onder meer RKC en TOP heeft alles weg van een ideale schoonzoon. Hoogendorp en Rij aard zijn wel thuis in het Haagse wereldje. De laatste kwam twee jaar geleden in opspraak toen zijn ex-vriendin zei dat hij zich schul dig maakte aan gokpraktijken. Dat hij bij het groepje bannelingen zat was wel erg ongelukkig. Een paar weken geleden informeerde een journalist de directie van ADO Den Haag dat er zich spelers van ADO Den Haag in het illegale gok circuit zouden bewegen. Hagenaar Jan Hermen de Bruijn zou volgens bronnen binnen club de tipgever zijn. Hij is hoofdredacteur van het voetbalmaandblad Elf Het enige nieuwsfeit dat gisteren naar buiten kwam, is dat de directie van ADO Den Haag aangifte bij de politie gaat doen. De recherche zal dan een onderzoek instellen. Indien dat voldoende bewijsmateriaal op levert, zal het openbaar ministerie tot strafvervolging overgaan. Volgens Raymond Victoria, die zich eind augustus bij de selectie voegde, is het een onderwerp waar binnen de spelersgroep nau welijks over gepraat wordt. Als spe ler van Larnaca ontwikkelde de verdediger uit Hilvarenbeek een ge oefend oog voor vreemde zaken op het veld. Hij werd er ontslagen, omdat hij de corruptie aan de kaak stelde. Victoria zegt bij Den Haag nog niet gemerkt te hebben dat er geknoeid is met uitslagen. „Maar ik zit natuurlijk nog maar net bij de club." De meeste supporters kunnen ook nauwelijks geloven dat spelers hun ziel aan het illegale circuit ver kocht hebben. „Maar als dat uit het onderzoek toch zou blijken, dan gaan we de door ons gemaak te kosten op de spelers verhalen", kondigden enkele supportets aan. Door een prachtige individuele ac tie van Hursut Meric en benutte penalty van Van de Haar werd het 2-0. De spelers van Den Haag lie pen een ereronde. Op een 2-0-ze- ge kun je immers niet gokken. Daar moet je op het veld wat voor doen. En trainer Wiljan Vloet toonde zich gelukkig. Zijn gok om in te grijpen in de selectie had goed uitgepakt. Berlijn opent twee jaar Colden League BERLIJN - Berlijn, traditioneel de af sluiter in de Golden League, is de komende twee jaar de openings wedstrijd in de lucratieve atle- tiek-cyclus. De Memorial Ivo van Damme in Brussel wordt nu de laatste wedstrijd. In 2008 staat Berlijn gepland voor 1 juni en het jaar daarop voor 7 juni. In dat jaar is de wedstrijd na drukkelijk een opwarmer voor de WK later dat jaar in Berlijn. Verwachte selectie voor WK beloften NIEUWEGEIN - Bondscoach Egon van Kessel heeft de zes wielren ners aangewezen die Nederland eind deze maand in Stuttgart gaan vertegenwoordigen op het wereld kampioenschap voor de beloften. Zoals te verwachten was vormen Lars Boom, Jos van Emden, Steven Kruijswijk, Tom Leezer, Bauke Mollema en Dennis van Winden de jonge Oranje-ploeg. Boom en Van Emden rijden ook de tijdrit. eindhoven - „Belachelijk", noemt trainer Ronald Koeman de schor sing van linksback Mike Zonne veld voor de wedstrijd die PSV morgenavond in de Champions League speelt tegen CSKA Mos kou. Zonneveld is twee duels uitge sloten van deelname, omdat hij vier jaar geleden met NEC een ro de kaart opliep in een Uefacup- duel met Wisla Krakow. PSV is van oordeel dat er eigenlijk Ontslag voor wegracer Alex Hofmann ROME - Het Italiaanse raceteam Pra- mac D'Antin heeft de Duitse weg racer Alex Hofmann op staande voet ontslagen. Het management vindt het onvergeeflijk dat de Du- cati-coureur zondag geen zin had om de GP van Portugal in de Mo- toGP uit te rijden. Hofmann, twaalfde in de tussenstand van het WK, parkeerde 17 ronden voor het einde zijn machine in de pits. Hij lag op dat moment laatste. Volvo Ocean Race naar Sint Petersburg SINT PETERSBURG Sint Peters burg is de laatste halte van de Vol vo Ocean Race 2008-2009. Het is voor het eerst in de 34-jarige histo rie van het fameuze zeilevene- ment dat de deelnemende jachten een Russische havenstad aandoen. Rusland doet voor het eerst ook zelf mee aan de zeilrace rond de wereld. Oleg Zjerevtsov, een zaken man uit Sint Petersburg, financiert een boot. een maximale termijn aan een schorsing zou moeten worden ge koppeld. Koeman weet zich voor een lastig dilemma gesteld, want Zonneveld is de enige puur links benige verdediger in zijn selectie. De coach van PSV benadrukte gis teren alvast dat een goede organisa tie van wezenlijk belang is tegen CSKA. „We moeten zorgen dat we goed 'staan' en van daaruit gaan voetballen." Jonge speler en club hopen snel tot nieuw contract te komen. door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Als zeventienjarige danste Ismail Aissati over het veld van AC Milan. Zijn debuut in de Champions League, twee jaar te rug, kreeg nooit een serieus ver volg en ook morgenavond in de wedstrijd voor de Champions Lea gue tegen CSKA zal hij wel op de bank beginnen. Aissati legt zich er niet zomaar bij neer. „Ik wil het de trainer elke week zo moeilijk mogelijk maken." Tot grote onvrede leidt zijn rol als reserve (nog) niet. „Maar het is wél een belangrijk jaar voor me. Ik moet me verder ontwikkelen. Het liefst doe ik dat bij PSV." Eerste verkennende gesprekken over verlenging van zijn contract (aflopend in 2009) liepen nog stroef. Ajax deed vorige maand een poging om Aissati over te ne men, al zegt de speler zelf van niets te weten. Aissati had nooit de intentie om PSV te verlaten. Integendeel. „Ik heb een sterk gevoel bij PSV. Deze club wil ik niet zomaar verlaten. Het is mijn intentie om het con- Ismail Aissati staat niet in de ba- sis van PSV, maar de 19-jarige speler denkt er niet over de club te verlaten. Daarvoor heeft hij te veel aan PSV te danken. tract te verlengen. Als de club met een goed bod komt, dan teken ik graag bij." Trainer Ronald Koeman wil Aissati niet kwijt. „Hij is een belangrijke speler met een grote toekomst voor zich", zegt Koe man. „Het is absoluut onze bedoe ling om hem langer vast te leggen, want Ismail kan zich nog verder ontwikkelen. Hij moet sterker wor den en zijn rendement kan hoger. Daar werken we aan." Voor de 19-jarige jeugdinternatio- nal draait alles om het gevoel. „Ik wil doorgroeien als centrale mid denvelder. Het gaat mij om het ge voel dat ik van de trainer krijg. Een basisplaats kun je niet eisen, die moet je zelf afdwingen. Maar ik wil wel belangrijk zijn op één bepaalde positie en voel er niets voor om door het elftal geslingerd te worden." Dat hij buiten het ba siselftal is gevallen, heeft geen in vloed op zijn toekomstperspectief „Niet spelen is altijd een teleurstel ling, maar er komen zoveel wed strijden dat je sowieso kansen krijgt. Wie ben ik om te zeggen: ik wil een basisplaats? Mijn doel is om een goede speler van PSV te zijn." „Ik heb veel aan deze dub te dan ken", vervolgt Aissati. „Dit wordt mijn achtste seizoen, ik heb hier de hele jeugd doorlopen. PSV stond altijd voor me klaar. Ie hoef de maar te kikken en het werd ge regeld. Elke dag kwam er een bus je vanuit Eindhoven naar Utrecht om ons met vijven op te halen. Waar zie je dat nog? Ik wil daar graag iets voor terug doen." Is het clubliefde die hem bindt? „Ia", klinkt het stellig. „Dankzij PSV heb ik me in alle rust kunnen ontwikkelen. Andere clubs lopen altijd te pronken met de talenten die ze hebben, waardoor er veel druk op je komt te liggen. Meneer Hiddink deed dat heel slim. Die liet je stage lopen bij het eerste, waardoor de buitenwereld veel rus tiger reageerde en je ook fouten kon maken. Die fase was heel be langrijk in mijn loopbaan. Veel jon ge spelers haken op die leeftijd af Ik heb, later ook bij FC 1\vente, steeds goede stappen kunnen zet ten. Nu wil ik weer een stukje ho gerop."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63