Sport- Cijs Baan wint met lelijke zwarte Wij geven u de helft cadeau! Italiaanse titel Van der Graaff W pzc Dinsdag 18 september 2007 41 Cijs Baan (rechts) is de nieuwe kampioen van de Walcherse Liercompetitie. Een lelijke zwarte duivin gestationeerd op het hok van Nicky Schotanus (links) bezorgde hem die winst. foto Ruben Oreel Nicky Schotanus steelt de show met zijn hok in de Lier-competitie. door Fred Rabout middelburg - Gijs Baan is de nieu we kampioen van de Walcherse Liercompetitie. Een 'lelijke zwarte duivin' gestationeerd op het hok van Nicky Schotanus bezorgde hem die winst. „De makkelijkste zege uit mijn carrière als duiven melker," zegt de 48-jarige roem ruchte ex-verdediger van onder meer Middelburg en Veere. Die Liercompetitie vergt enige uit leg. Het begon allemaal een jaar of vijf geleden met Hans Daane (West-Souburg) en Simon [asper se (Koudekerke). Ze reden naar de bekende duivenmarkt in Lier en kochten er een paar duifjes. Die duifjes bleken het goed te doen. Er kwam een aparte competitie van die duifjes. Het adoptiesys teem werd toegepast. Dat beteken de dat de duif op een door de na tionale bond NPO erkend hok moest worden ingeschreven en ge speeld, maar dat iedereen (kennis, vriend, vijand, ouders, grootou ders, noem maar iemand op) met die duif kon deelnemen. Inschrijf geld: vijf euro. Alle jonge-duiven- concoursen tellen mee. Het bleek een succes. De competi tie bleef in eerste instantie beperkt tot PV de Scheldevliegers in Vlis- singen, maar sedert drie jaar staat deze open voor liefhebbers van ge heel Walcheren. Hans Daane, Ko Marteijn en Willy Huige zijn de dragende krachten. Huige: „Het was ook dit seizoen weer een succes. Half februari zijn we met een aantal melkers naar de markt in Lier gegaan. Wat je daar ziet en hoort, is één groot feest. Het zijn allemaal kampioentjes die de verkopers in de aanbieding heb ben. Vergeelde stamlijsten worden te voorschijn gehaald. Het is niet te geloven van welke beroemde hok ken die duiven dan komen." „Het is voelen en kijken van al dat materiaal dat aangeboden wordt. Na afloop en soms ook vooraf dui ken we 't Groene Huis in, een echt Vlaams volkscafé. Onder het genot WJ Gijs Baan is winnaar geworden van de Walcherse Liercompeti tie. Hij dankt dat succes aan een 'lelijke zwarte duivin' van Nicky Schotanus. van een pint is het daar verbroede ren, want het zijn niet alleen Bel gen en Nederlanders die daar hun toekomstige kampioen of kampioe ne komen kopen, er zijn ook Po len, Duitsers, Denen, je kunt het zo gek niet opnoemen." De grootste Walcherse afnemer dit jaar was Nicky Schotanus. Met zijn 21 jaar een nog jonge melker, wiens hok in de nacht en 31 de cember op 1 januari van dit jaar in vlammen opging. WALCHERSE LIER COMPETITIE Eindstand 2007: 1. Cijs Baan, 2. Piet Geijs en Jolente de Nooijer, 4. Cor Sponselee en Piet Doolaar, 6. Nicky Schotanus, 7. Wilco Daane, 8. Ko Marteijn, 9. Hans Daane, 10. Ria Daane en Cees Clement. VERENIGINGSKLASSEMENTEN St. Kruis. Hooglandse Vliegerst. Oude duiven. Vitesse, OA: H. van Damme; A: C. Baute. Midfond, OA: M. Paridaen; A: JP&Anth. De Lijzer. Jonge duiven. Vitesse, OA: C. Tanghe; A: C. Tanghe. Midfond, OA: comb. Coppens/Baert; A: comb. Coppens/Baert. Nat- In die vlammen kwamen ook al zijn duiven om. De Zeeuwse dui vensport toonde op dat moment dat er in deze steeds harder word ende wereld ook een sociaal ge voel heerst. Nicky kreeg van alle kanten nieuw 'materiaal' aangebo den. Hij kwam ook met een elftal jonge duiven van de Lierse markt terug. Eén van die elf duiven heeft het voor hem gedaan: 'Een lelijke zwarte duivin'. Schotanus was oer, OA: H. van Damme; A: M. Paridaen. Gene raal Hok: 1. comb. Coppens/Baert, 2. H. van Damme, 3. A. de Croock. Generaal Duif: 1. M. Paridaen, 2. H. van Damme, 3. A. de Croock. Westdorpe. PV De Volharding. Oude duiven. Vitesse, OA: P. Baecke; A: P. Bae- cke. Midfond, OA: P. Baecke; A: comb. Martens&Dtr. Duif Vitesse/Midfond: R. de la Ruelle. Jonge duiven. Vitesse/Midfond, OA: cpmb. Martens&Dtr; A: P. Baecke. Duif: P. Bae cke. Natoer, OA: P. Baecke; A: comb. Martens&Dtr. Generaal: 1. P. Baecke, 2. comb. Martens&Dtr, 3. R. de la Ruelle. toch al succesvol met zijn Lier-dui ven, want hij pakte er de eerste rayonzege uit zijn loopbaan. Daar voor zorgde een doffer met als maatpak een blauwe witpen. In de Lier-competitie was naast de 'lelijke zwarte', gesponsord door Gijs Baan, ook Jolente de Nooijer, de vriendin van Schotanus, succes vol. Zij pakte een gedeelde tweede plaats naast Piet Geijs, voorzitter van PV De Scheldevliegers. Cristian Geldof, dertiende in de eindstand met een Lier-duifje van het hok-Schotanus, klasseerde zich als dertiende in de top 15. Nick Schotanus werd zelf zesde. De stad Lier, gelegen op twintig ki lometer van Antwerpen is zo in zijn nopjes met de Walcherse Lier competitie dat wethouder Johan Vermeulen een wisselschaal ter be schikking heeft gesteld. De prijsuitreiking van de Liercom petitie 2007 is zaterdag 17 novem ber in de locatie van PV de Schel devliegers in Vlissingen. Peter de Bree naar ereklasse libre goes - De Middelburgse biljarter Peter de Bree is na zijn fraaie pres tatie afgelopen weekeinde toegetre den tot het walhalla van het libre groot, de ereklasse. Zelf twijfelde hij omdat de regels met ingang van dit seizoen waren veranderd. De ondergrens voor de ereklasse werd gehandhaafd waar mee voor De Bree niets promotie in de weg staat. Ad Klijn van het bondsbureau van de KNBB beves tigde gisteren dat De Bree ereklas- ser is. Sterke start vrouwen Oemoemenoe goes - Het vrouwenteam van rug byclub Oemoemenoe heeft in de eerste competitiewedstrijd van het seizoen een uitstekende prestatie geleverd. Aan de hand van oud-internatio nal Yvonne van Dijk won Oemoe menoe in Leeuwarden met 10-57 van Greate Trien. Voor Oemoemenoe scoorden Ma rieke van de Leij, Addy van Liere, Yasmine van der Waal, Shereza Pool en Linda Riel. Van der Lijke neemt sportieve wraak hoogerheide - Nick van der Lijke (15) heeft wraak genomen op zijn sprintnederlaag van zaterdag in de Ronde van Nieuwdorp. De Middel burgse nieuweling schreef een dag later de Ronde van Hoogerheide met grote overmacht op zijn naam en boekte zijn 14e zege. Hij demar reerde in de eerste ronde en liet zijn enige metgezel in de voor laatste ronde ter plaatse. Van der Lijke won met een voorsprong van anderhalve minuut. Aleksander Efimkim naar Quick-Step brussel - Quick-Step heeft zich voor volgend seizoen verzekerd van de diensten van de Russische wielerprof Aleksander Efimkin. De tweelingbroer van Vladimir Efimkin, momenteel de nummer twee in het algemeen klassement van de Vuelta, is afkomstig van de formatie Barloworld. Aleksander Efimkin (25) won dit seizoen vier wedstrijden, waaronder een rit en het eindklassement van de Setti- mana Lombarda. UITSLAGEN Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. UITSLAGEN JUDO Rio de Janeiro. WK. Mannen, -60 kilo: 1e ronde: Houkes (Ned) wint van Burjan (Hon), 2e ronde: Houkes wint van Liu (Chn), 3e ron de: Houkes wint van Masoud (Ira), kwartfina le: Houkes wint van Oguz (Tur), halve finale: Houkes wint van Draksic, finale: Houkes wint van Khergiana (Geo). Open klasse: Finale: Mu- neta (Jap) wint van Ribak (WRu). Vrouwen, -48 kilo: Tani (Jap) wint van Bermoit (Cub). Open: Tsukada (Jap) wint van Polavder (Slv). PAARDENSPORT Kloosterzande. Dressuur LR PC De Hon- teruiters. Paarden klasse Z1: 1. Agneta Ber- tou, Vitamine H (Zwinr.) 202; 2. Mare Mahu, Sharai (Honter.) 200; 3. Vivian Thijs, Nike (Luc- tor) 190. Tweede proef: 1Agneta Bertou, Vi tamine H, 216; 2. Mare Mahu, Sharai, 209; 3. Vivian Thijs, Nike. 189. M2: 1. Evelien de Ke- sel, Voulez-Vous (Haringr.) 19; 2. Kelsey den Ex- ter, Aviv-Shakira (Hulst) 170; 3. Mariska Schreurs, Merlijn (Honter.) 168. Tweede proef: 1. Nathalie Thijssen, Rasandra (Hulst) 189; 2. Evelien de Kesel, Voulez-Vous, 187; 3. Mirelle Cappendijk, Jive (Honter.) 185. SCHAKEN Mexico-Stad. WK, vierde ronde. Kramnik (Rus) - Grisjoek (Rus) 1/2-1/2, Morozevitsj (Rus) - Anand (Ina) 1/2-1/2, Svidler (Rus) - Gelfand (Isr) 1/2-1/2, Aronian (Arm) - Leko (Hon) 1-0. Stand: 1. Kramnik, Anand 2,5, 3. Morozevitsj, Grisjoek, Aronian 2, 6. Svidler, Gelfand 1,5, 8. Leko 1. TENNIS Peking. Vrouwen.Eerste ronde: Cibulkova (Slw) - Wozniacki (Den) 6-0 6-7 (5) 6-1. VOETBAL Eerste divisie, achtste speelronde: Veen- dam-Dordrecht 2-1, Omniworld-Cambuur L. 1-2, Stormv.-Emmen 0-1, MVV-TOP Oss 2-2, Eindhoven-Volendam 2-6, GA Eagles-RKC 2-0, AGOW-Haarlem 4-3, Den Bosch-Fortuna S. 1-1, ADODenHaag-Helmond Sp 2-0, RBC-FC Zwolle 2-1. Stand: Den Bosch 8 6 1 1 19 16 - 9 RKC 8 4 3 1 15 19 - 12 Volendam S 4 2 2 14 20 - 11 Veendam 8 4 2 2 14 15 - 12 Dordrecht 8 4 1 3 13 16- 9 FC Zwolle 8 3 4 1 13 15 - 10 GA Eagles 8 4 0 4 12 18 - 14 Helmond Sp 8 3 2 3 11 9 - 8 Cambuur L. I 8 3 2 3 11 15 - 18 MW I 8 2 4 2 10 10 - 9 Stormv. i 8 3 1 4 10 6 - 9 Emmen i 8 2 4 2 10 10 - 15 AG OW I 8 3 1 4 10 15 - 24 Haarlem I 8 2 3 3 9 11 - 11 ADODenHaag J 8 2 3 3 9 8 - 13 Fortuna S. I 8 2 2 4 8 11 - 12 RBC 8 2 2 4 8 6 - 9 Omniworld I 8 1 4 3 7 11 - 12 TOP Oss I 8 1 4 3 7 6 - 12 Eindhoven J 8 1 3 4 6 13 - 21 WIELRENNEN Waod te Oekene. Cat B: 4. Peter Mol, Kapel- Ie. Waod te Minderhout. Cat C: 13. Jan Ars, Driewegen. Cat E: 9. Wim de Waal, Axel. Waod te Viierzele. Cat B: 9. Fonny Kint, Drie wegen, 11. Rudi Rabout.Heinkenszand, 16. Jan Ars, Driewegen. Cat F: 11. Rudi Lammens, Oostburg. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA DINSDAG VOETBAL Oefenwedstrijd: Bevelanders 1 - Luctor'88 1. Aanvang 19.30 uur. goes - Marjet van der Graaff is aan een sterk jaar bezig. De uit Tholen afkomstige golfster won zondag in Rome het open Italiaans amateur kampioenschap. Begin augustus was de 25-jarige sportster de beste op de open Zwitserse titelstrijd in Basel. Daarvoor al legde ze beslag op de Nederlandse titels in de spel- soorten strokeplay en matchplay. Met de prolongatie van haar Itali aanse titel - in 2006 won ze ook - deed Van der Graaff vertrouwen op voor de kwalificaties van de La- - dies European Tour, over een maand in Bologna. Mocht ze zich plaatsen dan wordt ze prof. Giste4 ren trainde ze al even in Bologna.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61