Sander Stiegelis topper in België PZC Le Comte hoopt op minimaal achttien goals Barry Blankenstijn wint door bedrijf uitgeschreven titelstrijd T®PSC®RER 40 Dinsdag 18 september 2007 PZC W 1Dennie Ie Comte (Duivelandj 2. Niels Mulder (Nieuwdorp) 3. Ferry Alfons (Hoek) 4. Daan Esser (Kloetinge) 5. ErikdeRuijter(GPCVIissingen) 6. Achmed Demir (Rillandia) 7. Sinan Coban (Terneuzen) 8. Mathijs Hage (Zierikzee) 9. John Vroegop (Vosmeer) 10. Edwin van Houte (Kruiningen) 11. tien spelers klasse goals factor totaal 3A 2E HB h HB f 1C 3A 2E 3A 5B 4B door Bas Koel goes - Dennie Le Comte heeft dit weekend zijn koppositie in het topscorersklassement verstevigd. Met twee doelpunten tegen Hein- kenzand bracht de spits van Dui- venland zijn totaal op zes. Volgens Le Comte is het geen toe val dat hij tot nu toe al zes maal doeltreffend was. „Vorig seizoen en het seizoen daarvoor scoorde ik ook al veel. Sinds ik drie jaar gele den in de spits ben gaan spelen, ben ik gaan scoren." Dennie Le Comte wist in alle drie de competitiewedstrijden twee maal het net te vinden. „)a het gaat lekker op dit moment. Bijna elke bal in de richting van het doel, is een doelpunt." De spits van Duiveland is van plan het net nog vele malen te doen bollen deze competitie. „Ik ga geen exacte voorspellingen doen. Dat is namelijk vorig jaar ook mis lukt, maar zeventien, achttien doel punten moet mogelijk zijn. Als dat lukt ben ik tevreden." De scoringsdrift van Le Comte blijft de tegenstanders waarschijn lijk ook niet onopgemerkt. Toch is de spits niet bang dat hij daarom minder zal gaan scoren. „We heb ben een goed team met vier, vijf spelers die makkelijk scoren. Als de tegenstander dan alle aandacht op mij gaat vestigen gaat het ook fout. Ik krijg vast nog genoeg kan sen dit seizoen." Eén van de spelers die er voor zorgt dat Dennie Le Comte vaak kan scoren is de van Kloetinge overgekomen Ronald Zwager. „Ro nald heeft een groot aandeel in ons goede spel. Als ik maar twee of drie meter los ben van mijn ver dediger, durft hij de bal in te spe len. Zo krijg ik veel meer ballen waar ik iets mee kan." Le Comte omschrijft zichzelf als een 'luie spits'. „Ik sta vaak in de zestien te wachten op een goede voorzet. Als ik dan een bal krijg, schiet ik gelijk op de goal. Het feit dat ik in het zestienmetergebied een bewegelijke spits ben, zorgt er ook voor dat ik dit seizoen al zes keer gescoord heb." Junior uit Kloosterzande wint in Melsen zijn twaalfde wedstrijd. door Frits Bakker melsen - Met zijn sprint als een machtig wapen won wielrenner Sander Stiegelis zondag zijn twaalf de koers van het seizoen. De acht tienjarige junior uit Kloosterzande troefde in het Belgische Melsen na een wedstrijd vol demarrages twee medevluchters. De Belg en de Li touwer kregen op de finish het na kijken van de renner die al sinds de zomer van de ene naar de ande re overwinning rijdt. Met een kopgroep naar de streep, in een massaspurt of solo: Stiegelis blijkt als tweedejaars junior moei lijk te kloppen. „Vooral in de va kantie heb ik veel gereden en veel gewonnen", vertelt de Zeeuws-Vla ming die lid is van de Belgische club Isorex cycling. Hij woont nu zes jaar in Klooster zande, is geboren in Dordrecht en verhuist over enkele dagen naar Sluiskil. En als het loopt zoals hij zelf graag wil, zal hij ooit met wiel rennen zijn brood verdienen. „Ik volg een opleiding bouwkunde, maar eigenlijk is dat niet mijn eer ste keus", geeft hij toe. „Voor wat ik het liefst wilde doen, moest ik Wj Wielrenner Sander Stiegelis is de laatste tijd bijzonder goed op dreef. De inwoner van Klooster zande wint zijn twaalfde wed strijd van dit seizoen. op kamers gaan wonen. En dan wordt het moeilijk om te trainen en wedstrijden te rijden." Met zijn twaalf overwinningen is Sander Stiegelis al een topper in België. „Dat merk je goed in de koers, want ze rijden bijna altijd op je wiel. Als ik demarreer, krijg ik gelijk een paar man mee. Daar om ga ik het liefst naar koersen met zo'n honderd vertrekkers, om dat er dan meer jongens zijn die een gat dicht kunnen rijden." De Belgische koersen liggen hem het best. „Het zijn meestal grote ronden en er is veel concurrentie." Aan de Juniorendriedaagse in Axel bewaart hij niet de beste herinne ringen. „Ik heb een wiel kapot gereden en nog een paar keer pech gehad. Het was bovendien een wedstrijd waar in onbeschoft werd gereden. De Duitsers en Denen duwden je ge woon van de weg als ze je voorbij wilden." Zijn mooiste overwinning boekte hij in Zulzeke, in een koers in de buurt van Kluisbergen met veel korte klimmetjes. „Twee ronden voor het einde ben ik weggesprongen uit een kop- groepje. Ik kwam solo aan." Elf keer won hij in België, één keer in Westdorpe. Voor volgend jaar is hij in onder handeling met een paar ploegen. „Ik maak de overstap naar de elites zonder contract en er is wel wat belangstelling. Dat wordt dus weer een stap hoger, maar ik ben wel be reid om er alles voor over te heb ben. In het wielrennen ligt mijn toekomst, hoop ik." Sander Stiegelis. Kattendijkse parketlegger Europa's snelste in de kart. door Roeland van Vliet goes - De snelste parkeüegger van heel Europa komt uit... Kattendij- ke. Barry Blankenstijn (25) pakte afge lopen weekeinde in Italië de hoofdprijs in een kampioenschap dat het bedrijf BonaKemi, een gro te leverancier in de parketwereld, had uitgeschreven. Voor de duide lijkheid: het ging er niet om hoe snel Blankenstijn zijn werk kon doen, maar hoe rap hij met het karten was. Barry Blankenstijn rijdt al zo'n vijf jaar op de indoorkartbaan in Mid delburg, onder meer als deelne mer aan de Zeeuwse bedrijven- competitie. „Dus toen bij mijn werkgever in Kapelle een brief in de bus viel over die Europese wedstrijd, heb ik me natuurlijk onmiddellijk aan gemeld", vertelde de Bevelander Barry Blankenstijn uit Kattendij- ke mag zich sinds het afgelopen weekeinde de best kartende par ketlegger van Europa noemen. Hij won de titelstrijd in Italië. gisteren. „We hadden eerst voor ronden in Nederland. Die won ik. Daardoor mocht ik, net als de win naars van nog veertien Europese landen, naar de finale in Maranel- lo." Die locatie was niet toevallig geko zen. In Maranello staat namelijk de Ferrari-fabriek. De parketlegger uit Kattendijke en de andere veer tien finalisten mochten dan ook enkele dagen rondreizen in Ferra ri's. Blankenstijn: „Ze zeiden: hier heb je de sleuteltjes en volg ons maar. De organisatie reed met een Mase- rati voorop en wij gingen er met vijftien Ferrari's achteraan. Echt heel mooi. Zoiets maak je nooit meer mee." Tussen de uitstapjes met de sport- bolides door waren de kartwed- strijden. Vrijdag reden de vijftien karters de kwalificaties, zaterdag volgde de finalerace. Blankenstijn was tijdens die spannende wed strijden de snelste. „In totaal hebben er in alle landen 1050 mensen aan de wedstrijd mee gedaan. Het is natuurlijk leuk dat ik daarvan de beste ben, maar ik denk niet dat je snel weer van me hoort. Zo goed ben ik nu ook weer niet. Misschien als het be drijf een WK organiseert..." De PZC zoekt enthousiaste bezorgers die wei een extraatje willen verdienen! Word dagbladbezorg(st)er van de PZC: een goede bijbaan voor jong en oud met prima verdienste en interessante extra's. Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met onze afdeling binnendienst op nummer: 076 - 531 23 14 Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.deleukstebijbaan.ni. De minimumleeftijd voor een krantenwijk is 15 jaar. Kandidaat-bezorgers dienen zich bij aanmelding te identificeren. Indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 60