Houkes Martin Jol voelt geen stress bij Tottenham Hotspur kan het nog niet geloven Kim Staelens even terug naar geboorteland voor EK volleybal Jonge wielrenner Sander Stiegelis topper in België. Dinsdag 18 september 2007 Tip? sport@pzc.nl Judoka wordt in Rio Ruben Houkes (R) verslaat de Turk Cemal Oguz en bereikt de halve finale in de klasse -60 kilo. volkomen onverwacht wereldkampioen. door Arnold Aarts RIO DE JANEIRO - Het voelt voor Ru ben Houkes een dag na zijn triomf nog steeds onwerkelijk, de wereld titel. Maar langzamerhand begint het besef te komen dat hij iets le gendarisch heeft gepresteerd. Zo werd de Kenamju-judoka op het slotfeest na de laatste wedstrijddag aangesproken, gefeliciteerd en gefo tografeerd door collega's en coaches die hem normaalgespro ken straal voorbij lopen. „Ik was al tijd die anonieme judoka die af en toe een prijsje pakte. En nu win je het ultieme." Pas toen Houkes (28) de volgende ochtend zijn ouders aan de lijn kreeg, realiseerde hij zich wat voor impact een wereldtitel heeft. Ze meldden hun zoon dat ze onge veer de hele nacht door de halve bevolking van hun woonplaats Schagen waren gebeld. Ze zagen ook nog eens de halve Nederland se mediawereld aan zich voorbij trekken. Houkes verliet Schagen op zijn ze ventiende, om zich in Haarlem bij de club van Cor van der Geest te ontwikkelen tot topjudoka. Gek scherend riep de lichtgewicht dat hij ooit sportman van Schagen wil de worden. „Hopelijk gaat het er nu eindelijk van komen." Toen Houkes de dag na zijn overwin ning wakker werd, ging hij als eer ste op zoek naar zijn gouden me daille. Was hij echt wereldkampi oen geworden of had hij alles ge droomd? Kamergenoot Dex El- mont stelde hem gerust. „Die riep W* Ruben Houkes verovert in Rio de Janeiro volkomen onverwacht de wereldtitel in de klasse tot 60 ki lo. Hij treedt plots uit de scha duw van allerlei wereldtoppers. dat ik gelijk m'n medaille weer om moest doen." Op het slotfeest bleef de plak in het hotel. „Ik was ontzettend bang dat ik hem kwijt zou raken." Naast de vreugde over de wereldtitel voelde Houkes giste ren de opluchting over de olympi sche nominatie. Als hij niet had ge presteerd in Rio, zou hij drie da gen later in het vliegtuig hebben moeten stappen om in Birming ham aan een A-toernooi mee te doen. Vooral het telkens afvallen (tot onder de zestig kilo) hakt er in. Houkes mag geen grammetje vet hebben om op gewicht te zijn. Dat betekent de dagen voor een wedstrijd amper eten. Rillend zat hij afgelopen week op het zonover goten strand van Rio. En drie da gen achtereen ging hij naar de sau- foto Robert Vos/ANP na om vocht te verliezen. Hij schrok van zichzelf de ochtend na zijn wereldtitel. „Ik zag in de spiegel een zak met botten. Heeft dit lichaam het nou allemaal gedaan?, vroeg ik mezelf af" Trainer krijgt nog zes wedstrijden om elftal aan de praat te krijgen. LONDEN - Volgens de Britse ta bloids is hij hard op weg naar het schavot (Dead Man Walking). Trai ner Martin Jol denkt echter nog steeds bij de Spurs aan de klaar- hangende strop te kunnen ont snappen. „Vanaf de eerste dag bij Tottenham sta ik onder druk. Maar daar heb ik geen last van. Ik denk altijd positief', liet de 51-jari- ge Hagenaar strijdbaar weten. Jol heeft met de Spurs dit seizoen in zes competitiewedstrijden pas één keer gewonnen. Zaterdag ver loor hij op eigen veld met 1-3 van Arsenal. Arsene Wenger, de coach van De Gunners, nam het na af loop van de Londense derby op voor zijn Nederlandse collega. De Fransman riep het bestuur van de Spurs op Jol zoveel mogelijk te steunen in deze zware tijden. De voormalige coach van RKC Waalwijk eindigde met Totten- ham twee keer keurig op de vijfde plaats in de Premier League. Dit seizoen zou in het teken moeten staan van kwalificatie voor de Champions League. De clublei ding deed afgelopen zomer buiten sporige investeringen om de aan val op de top vier te kunnen inzet ten. Voorlopig echter vervult Tot tenham slechts een bijrol. Al aan het begin van het seizoen waren Trainer Martin Jol presteert on der de maat bij Tottenham Hots pur. De club investeerde miljoe nen, maar het elftal won slechts één van de zes wedstrijden. er geruchten dat Sevilla-coach Juande Ramos klaar zou staan om hem te vervangen. De Spanjaard wordt in de media nog steeds na drukkelijk genoemd, maar volgens de laatste berichten krijgt Jol nog zes duels om zijn positie te red den. Het zou gaan om een serie van drie competitieduels, twee Ue- fa-Cupwedstrijden en een duel in de League Cup. Indien Tottenham ook in deze reeks blijft knoeien, kan Jol op zoek naar een nieuwe baan. „Ik voel geen pijntje, niets", sprak hij vastberaden. „Ik doe er al les aan om resultaten te boeken. Zo lang ik de steun krijg van mijn spelers, is er niets aan de hand. Twee jaar geleden werd er ook al gezegd dat ik snel weer weg zou zijn bij de Spurs. Maar ik zit er nog steeds. Ook over zes weken ben ik hier nog. Let maar op." Formule I in 2010 naar circuit bij New Delhi NEW DELHI - India is vanaf 2010 gastheer van een Grote Prijs in de Formule 1. De bolides zullen racen op een gloednieuw circuit aan de rand van New Delhi. Het Indiase olympisch comité en Bernie Ec- clestone, de hoogste baas van de Formule I, bereikten in juni van dit jaar al overeenstemming. Toen werd zelfs al gerept over 2009, maar zo snel is niet haalbaar. Feyenoorder Ron Vlaar maanden aan de kant ROTTERDAM - Verdediger Ron Vlaar komt dit jaar bij Feyenoord niet meer in actie. Uit onderzoek is gebleken dat de voorste kruis band in zijn knie is ingescheurd. Hij is volgens de eerste diagnose drie tot vier maanden uitgescha keld. Vlaar moet rust houden. Hij zal in principe geen operatie on dergaan. Vlaar raakte zondag in Kerkrade tegen Roda JC (1-3) door eigen toedoen geblesseerd. Japanse Tani pakt zevende wereldtitel RIO DE JANEIRO - De Japanse judo ka Ryoko Tani (31) heeft haar ze vende wereldtitel binnengehaald. De lichtgewicht (-48 kilo) versloeg in de finale in Rio de Janeiro de Cubaanse Bermoit. De Japanse is een fenomeen in de lichtste vrou wenklasse, die ze al vanaf 1993 do mineert. Sindsdien won ze alle ti tels, behalve die van 2005. Toen werd haat zoon geboren. Barry Opdam wellicht toch mee naar Porto ALKMAAR - Barry Opdam kan wel licht toch met AZ mee naar Porto, waar donderdagavond de Ue- fa-Cupwedstrijd tegen Pa^os de Ferreira wacht. De linksback viel zondag geblesseerd uit in het duel met Sparta, maar de schade blijkt mee te vallen. Opdam heeft een kneuzing boven zijn knie. „Heel even was ik bang dat het net zoiets was als eerder dit jaar. Daar was ik toen acht weken zoet mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59