Kamp: stap Verdonk is onfatsoenlijk Jongen bedreigd om spel op internet 'Spook tanktoerisme komt weer tot leven' Toeteren maar Zorg staat niet voor veiligheid patiënten in Politie pakt vermeende stenengooier 4 Dinsdag 18 september 2007 PZC SCHEVENINGEN - Kinderen mogen op het strand van Scheveningen met toe ters zoveel lawaai maken als ze willen. Zo kunnen militairen oefenen of de paarden in het gareel zijn te houden. Traditiegetrouw vindt op de dag voor Prinsjesdag op het Noorderstrand de gewenningsoefening voor het Ere-Es- corte plaats. foto Erik van 't Woud/ANP Mishandeling door medespelers om tegoed af te pakken. LEEUWARDEN - De politie in Leeuwarden heeft twee jongens van veertien en vijftien jaar aange houden na de bedreiging en mis handeling van een dertienjarige stadgenoot. De jongens kennen el kaar van school en zijn fanatieke spelers van het internetspel Rune scape. De jongste had een groot aantal credits (tegoeden) waarvan zijn be- pw Met het online computerspel Runescape kunnen deelnemers credits verdienen. Deze tegoeden zijn een deelnemer met geweld afhandig gemaakt. lagers een deel wilden hebben. Een dag eerder kwam de knaap het tweetal op de fiets tegen. Het duo dwong hem mee te gaan naar de woning van één van de verdach ten. Daar werd hij net zo lang ge slagen en geschopt en met een mes bedreigd tot hij zijn tegoed overboekte naar de verdachten. De volgende dag zijn de twee opge pakt. Ze hebben beiden een volle dige bekentenis afgelegd en moe ten zich voor de kinderrechter ver antwoorden. Runescape is een on line computerspel waarbij de spe lers rondlopen in een fantasiewe reld vol monsters, trollen en tove naars. Als je karakter behendig al lerlei opdrachten vervult, wordt het steeds sterker en kunnen de deelnemers een aardig fortuin van virtuele goudstukken vergaren. 'Ex-minister behandelt WD niet met respect dat partij verdient'. DEN HAAG - Het is onfatsoenlijk dat Rita Verdonk lid wil blijven van de WD en als eenling voor die partij in de Tweede Kamer wil blij ven. Dat vindt WD'er Henk Kamp. „WD, PvdA en CDA zijn partijen met een lange historie. Het zijn ook partijen die de regeringsver antwoordelijkheid niet schuwen en een cruciale rol spelen in onze democratie. Dat soort partijen moet je op een nette manier en met respect behandelen. Rita Ver donk doet dat niet." Oud-minister Kamp ziet het niet zitten als Verdonk als eenling en als WD'er in de Kamer zit. „De af gelopen tien maanden hebben we veel onrust in de fractie gehad om dat Rita telkenmale op eigen gezag uitspraken deed waarvan je kunt ROTTERDAM - Eigenaren van hon derden pompstations bij de gren zen met België en Duitsland vre zen de gevolgen van kabinetsplan nen om de accijns op diesel met 4 eurocent te verhogen. „Het spook van het tanktoerisme gaat weer herleven", voorspelt voorzitter Ewout Klok van branchevereni ging BETA. De pomphouders brengen de ja ren negentig in herinnering, toen de overheid tientallen miljoenen euro's misliep aan accijns, btw en vennootschapsbelasting doordat Nederlanders in de grensregio's massaal in de buurlanden gingen tanken. Volgens de BETA moest de overheid destijds 220.000 euro DEN HAAG - Een kwart van de ver pleegkundigen en verzorgenden vindt dat de veiligheid van patiën ten onvoldoende is gewaarborgd. Daarvoor is de werkdruk in de zorg te hoog en het personeel te laag opgeleid. Onder verpleeghuis- personeel is de helft deze mening toegedaan. Dit blijkt uit een peiling van het Nederlands instituut voor onder zoek van de gezondheidszorg (NI- VEL) onder 650 verpleegkundigen en andere zorgverleners in zieken huizen, verpleeghuizen, psychiatri sche klinieken en andere instellin gen. De hoge Werkdruk leidt vol gens de verpleegkundigen en ver zorgenden tot het verstrekken van verkeerde medicijnen en het niet of verkeerd uitvoeren van opdrach ten van artsen. Ook worden com plicaties soms te laat ontdekt. Ook klaagt de sector over het noodge dwongen overslaan van pauzes. zeggen dat ze de WD en Mark Rutte op ernstige wijze schaad den. Ik heb geen zin om de komen de drie jaar nog meer van dat soort aanvaringen te hebben met iemand die geen deel uitmaakt van de WD-fractie. We moeten als fractie weer aan het werk." Gisteren maakte Verdonk duide lijk dat zij nog altijd de leiding in de WD wil overnemen. De oud-minister van Vreemdelingen zaken besloot gisteren dat zij-niet alleen in de Tweede Kamer blijft, maar ook lid blijft van de WD. „Dit is nog lang niet afgelopen", zei ze dreigend. Volgens haar kalft de steun in de WD voor Mark Rutte af. „Hij roept wel dat hij rechts is, maar hij is links. Dat zien de mensen." Of Verdonk daadwer- Verdonk heeft gisteren bekend gemaakt in de Kamer te blijven. Ook blijft ze lid van de WD. Het partijbestuur overweegt haar nu als partijlid te royeren. subsidie per pomphouder bijpas sen om faillissementen te voorko men. „De jaarlijkse wildwest op ac cijnzen is onder minister Bos te rug", stelt de belangenorganisatie. „De klos met Bos is een opvolger van het kwartje van Kok." Voor benzine gaan Nederlanders in de regio's die grenzen aan Duitsland al jaren naar tankstations in dat land, aangezien de brandstof bij de oosterburen veel goedkoper is. De pomphouders verwachten daarnaast tienduizenden klanten uit Duitsland en België kwijt te ra ken als de dieselaccijns in Neder land omhoog gaat. Deze mensen komen nu naar Nederland omdat de diesel hier iets goedkoper is. Minister Bos krijgt weinig vertrouwen HILVERSUM - Minister Wouter Bos van Financiën heeft het vertrou wen van 13 procent van de Neder landers, 43 procent heeft geen ver trouwen in de PvdA-minister, 34 procent denkt neutraal. Dit blijkt uit een onderzoek van Motivac- tion. Bos' voorganger, Gerrit Zalm, heeft de waardering van 56 pro cent van de Nederlanders. Slechts 5 procent denkt dat Bos het uitein delijk beter zal doen dan Zalm. Moeder 'diepvriesbaby' mag worden vervolgd MAASTRICHT - Het Openbaar Minis terie (OM) in Maastricht mag de moeder van een vorig jaar in een diepvries op de NAVO-basis in Brunssum gevonden dode baby vervolgen. Het gerechtshof in Den Bosch vernietigde met deze uit spraak een eerder besluit van de rechtbank in Maastricht. Het OM verdenkt de 31-jarige Duitse vrouw van moord of doodslag. kelijk een nieuwe gooi naar de macht in de partij kan doen, is nog de vraag. Het VVD-bestuur be sluit waarschijnlijk later deze week of het partijlid kan worden ge royeerd. Rutte zei in een eerste reactie dat hij het 'een spelletje' vond. Vol gens hem kan de partij indien no dig haar eruit gooien. Voor een eigen partij vindt Ver donk het nog te vroeg. Ze wil nu eerst 'orde op zaken stellen als Ka merlid'. In de Tweede Kamer gaat ze voorlopig door als eenmansfrac tie onder de naam lid-Verdonk. Ze maakt vandaag in haar nieuwe functie als fractievoorzitter haar opwachting tijdens Prinsjesdag, al dus haar woordvoerder Kay van de Linde. Al zal Verdonk niet als frac tievoorzitter optreden tijdens de Algemeen Politieke Beschouwin gen, later deze week. „Dat heeft geen zin." Volgens Verdonk komen die te vroeg. SON - De politie heeft in Son en Breugel een 18-jarige jongen aange houden die wordt verdacht van be trokkenheid bij een fataal verkeers ongeval dat eind april werd veroor zaakt door een gegooide steen. De verdachte maakt deel uit van een hanggroep in Son. Het is de eerste arrestatie die de politie in de zaak heeft verricht. Op 29 april kwam rond middernacht in Best een 72-jarige vrouw uit Aarle-Rix- tel om het leven nadat iemand een zware steen had gegooid door de voorruit van de auto waarin zij zat. Haar 73-jarige man verloor de macht over het stuur, waarna de auto tegen een boom botste. De man raakte ernstig gewond. Buienradar geeft drie dagen regenprognose ARNHEM - Buienradar.nl is begon nen met een regenprognose voor drie dagen. De buienverwachting geldt voor heel Europa, zo maakte de website gisteren bekend. De huidige radarbeelden geven een verwachting voor maximaal twee uur. Edwin Rijkaart, initiatiefne mer van de website: „Bij een regen prognose in procenten weet je niet of dat voor je eigen regio is. Met deze beelden kun je dat wel zien." Tot helft minimumloon vergoed voor werkloze DEN HAAG - Werkgevers die moei lijk te plaatsen werklozen aan een baan helpen, kunnen een jaar lang maximaal de helft van het mini mumloon vergoed krijgen van de overheid. Met deze loonkostensub sidie hopen kabinet, werkgevers en de vakbeweging meer mensen aan de slag te krijgen, zoals is afge sproken tijdens de zogeheten parti- cipatietop in juni dit jaar. PETER PöE SJiET Z.Q OOtslG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4