Lekker bubbelen in warm koelwater Kerkpodia in Borsele trekken samen op Veel animo jongerenplatform Reimerswaal Hf f Drie gewonden bij ongeluk A58 Glucon Combi Max actieverpakking: 3 halen 2 betalen! DE RODE PILAREN Glucon Combi actieverpakking: 3 halen - 2 beta I e n B PZC Dinsdag 18 september 2007 27 Kitesurfen op de Westerschelde bij het strandje aan de Kaloot bij Borssele. foto Willem Mieras SurfFeest zaterdag op Kaloot onder rook van Vlissingen-Oost. door Harmen van der Werf BORSSELE - Het blijft ongelooflijk dat het strandje aan de Kaloot on der de rook van Vlissingen-Oost zo'n aantrekkingskracht heeft. Za terdag wordt er zelfs een koning ge kroond, de King of the Kaloot, de winnaar van het gelijknamige kite- surf-, windsurf- en muziekfestijn. Marijn Henderikx (26) uit Nieuw- dorp is één van de organisatoren en kitesurfer in hart en nieren. Hij komt vaak aan de Kaloot. „Je had hier afgelopen zondagmiddag moe ten zijn. Stond het vol met Bel gische auto's." Jongerenwerker krijgt meer aanmeldingen dan dat er plek is. door Luc Oggel KRUININGEN - In de gemeente Rei- merswaal is zeer waarschijnlijk per 1 november een jongerenplat form actief. Een zoektocht naar le den heeft meer aanmeldingen op geleverd dan dat er plek is. Belgen komen zeker ook naar het surffeest aanstaande zaterdag. Een stuk of tien, vijftien, schat Marijn, 'als het tenminste lekker surfweer is'. Aan de Kaloot is het dat al snel. Het strandje langs de Westerschel de bij Borssele ligt goed op wind. Als andere kitesurfstranden 'plat' liggen, bij zuidoostenwind, is het aan de Kaloot nog goed te doen. Robbert-Jan van der Pol (31) uit Heinkenszand weet zich te herin neren dat hij een keer bij Dom burg aan het surfen was. De wind ging uit de verkeerde hoek blazen. „Veel Duitsers zaten daar. 'Ik weet nog een plekje', zei ik. Ze gingen mee naar de Kaloot, maar durfden het water niet in met de kerncen trale vlakbij. 'Heb je nog wel al je vingers?', vroegen ze." De gemeente heeft de afgelopen weken door jongerenwerker E. van Ham laten inventariseren of er bij de Reimerswaalse jeugd animo be staat voor een jongerenplatform. Daarvoor hebben alle inwoners tussen de 10 en 23 jaar een aanmel dingsformulier gekregen. Er kwa men 138 exemplaren terug en 41 jongeren gaven aan daadwerkelijk in het platform zitting te willen ne men. „Boven verwachting", aldus Marijn, Robbert-Jan, zijn broer Niels van der Pol (25) en Stefan de Punder (24) uit Oudelande vinden het juist prettig dat het energie park van EPZ om de hoek ligt. „Is het koud, dan gaan we wel eens vlakbij de uitlaat van EPZ liggen. Lekker in het warme koelwater bubbelen." Robbert-Jan is windsurfer, de drie andere organisatoren van King of the Kaloot zijn kitesurfers. Die ver houding - één op drie - geeft pre cies weer hoe populair het surfen met een vlieger, een kite, in enkele jaren is geworden. Windsurfen is ondergesneeuwd. Marijn: „Omdat kitesurfen niet zo moeilijk te leren is. Voordat je windsurfen echt on der de knie hebt, ben je zeker een jaar verder. Kitesurfen lukt wel bin- Van Ham. Omdat er plek is voor maximaal vijftien van hen, neemt zij deze week telefonisch contact op met de 41 jongeren en met die genen die overblijven worden se- lectiegesprekken gevoerd. Er zal re kening worden gehouden met leef tijd, woonplaats, opleiding en reli gieuze achtergrond om tot een zo gevarieerd mogelijke samenstelling te komen. Het is de bedoeling dat het Jonge nen een halfjaar. Je hebt veel snel ler de kick te pakken." De Kaloot is hun plek, maar zeker niet het enige. Met z'n tienen zijn ze zelfs naar Brazilië geweest, naar Cumbuco, het Mekka voor kitesur fers. „Het water is daar 24 graden en elke dag heb je er wind van een vaste sterkte. Moet je in Nederland allebei niet voor aan komen." Dat maakt beachparty King of the Ka loot - voor de vijfde keer met wed strijden - extra spannend. „Het gaat altijd door", zeggen de organi satoren stoer. De wedstrijden zijn vanaf 11.00 uur. Wie dat wil, kan kiteles krijgen. Voor kinderen zijn ook activiteiten, 's Avonds is er livemuziek. SI www.kingofthekaloot.nl renPlatform Reimerswaal (IPR) on der meer een aantal keer per jaar bij elkaar komt om activiteiten te bedenken en organiseren. Verdere invulling hangt volgens de jonge renwerker voor een groot deel af af van wat de groep zelf wil en kan. Het jongerenplatform zal zich ove rigens niet bemoeien met het be leid van de gemeente, wat een jon- gerenraad wel doet. Gezamenlijk vocaal programma in komend weekeinde. 's-HEER ABTSKERKE - Onder de naam K4 bieden de vier kerkpodia in Borsele het komend weekeinde voor het eerst een gezamenlijk cul tureel programma aan. De kerkpo dia zijn te vinden in 's-Heer Abts- kerke, Nisse, Ellewoutsdijk en Baar land. Het K4-weekeinde begint vrijdaga vond in de hervormde kerk van 's-Heer Abtskerke met een optre den van het jubilerende vrouwen koor Cadans en pianiste Natascha Pavlova. Het repertoire van Ca dans loopt uiteen van operamu ziek tot en met musicalsongs. Het concert in 's-Heer Abtskerke be gint om 20.00 uur. De Mariakerk in Nisse pakt zater dag het estafettestokje over. Het Willibrords Ensemble brengt van af 14.30 uur een uitvoering van An tonio Vivaldi's Gloria. Dirigente is Elena Berkinova. Het Rotterdamse Vocalism met zes goed geschoolde stemmen geeft vervolgens een con cert met muziek van Bach tot Beat les. FMajeur7 sluit de middag in Nisse af, waarna het twaalf leden tellende kleinkoor naar De Kleine Toren in Baarland trekt. Dit restau rant is gevestigd in de voormalige gereformeerde kerk. FMajeurz zingt a capella melodieën uit klas sieke en populaire muziek. Het K4-weekeinde eindigt zondag middag in 't Kerkje van Ellesdiek (Ellewoutsdijk), met vanaf 14.30 uur tienerkoor Lacoda uit Walche ren en het Zeeuws-Vlaamse kin derkoor De Babbeliekes. De entree in Baarland is de prijs van een me nu naar keuze (0113-634187) en voor de andere concerten per loca tie vijf euro (reserveren 0113-649 505)- HEINKENSZAND - Bij een aanrijding op de zuidbaan van de A58 bij Heinkenszand zijn gisteravond drie personen gewond geraakt. Door nog onbekende oorzaak kwa men rond kwart over negen twee personenauto's met elkaar in bot sing. Ambulances uit Goes en Zierikzee, een tankautospuit en een hulpver leningsvoertuig uit Goes, politie en medewerkers van Rijkswater staat kwamen ter plaatse. De rijksweg A58 werd na de bot sing afgesloten vanaf de afslag Heinkenszand. De drie slachtoffers zijn met onbe kende verwondingen naar zieken huizen in de regio vervoerd. Nü 270 tabletten t van 104,85 voor 69,90! I normale prijs 34,95 per stuk Drooisterij Kruiderij www.derodepilaren.nl Nü 270 tabletten van €94,50 VOOr 63,-! normale prijs 31,50 per stuk Cl KOftB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47