Zeeland Verbreding Sloeweg kan toch doorgaan Rij-simulator doet het goed Centje bijverdienen met windenergie PvdA is bezorgd over onderwijs Nehalennia 26 Dinsdag 18 september 2007 PZC De heipalen voor één van de windturbines bij Kamperland zijn geslagen, de fundering is in aanleg. Noord-Bevelandse akkerbouwers krijgen kans te investeren. door Harmen van der Werf kamperland - Noord-Bevelandse akkerbouwers hebben geluk ge had. Zij krijgen de kans een centje bij te verdienen met windenergie. Camperwind BV waarin veertien agrariërs samenwerken, heeft met Zeeuwind al drie windmolens bij de Zeelandbrug staan. Nog vijf ko men erbij, in de Rip- en Jacobapol- der op korte afstand van de Ooster- scheldekering. M. Breure, voorzitter van Camper- wind BV, is blij met de positieve houding van zijn gemeente. Wind energie geeft een leuke bijverdien ste. Breure heeft het over 'een half modaal inkomentje' per jaar uit de investeringen in beide windpar- ken. Graan en bieten brengen min der op. Tegen de bouw van wind turbines is op Noord-Beveland weinig verzet. Het project bij de Zeelandbrug - de vervanging van oude door nieuwe molens - riep niet één bezwaar op. Over de tur bines in de Rip- en Jacobapolder is door enkele bewoners tevergeefs geprocedeerd tot aan de Raad van State toe. De heipalen voor die molens zijn inmiddels geslagen; per molen 27 stuks van 25 tot 35 meter lang. De funderingen worden nu gelegd. Vanaf half november tot begin de cember worden de turbines van de Duitse firma Nordex geplaatst. Zij krijgen inclusief wieken een hoogte van 125 meter. De levens duur is twintig jaar. Worden zij af gebroken, dan is de afspraak dat de de fundering tot twee meter on der het maaiveld wordt verwij derd. Dan kunnen er gewoon weer aardappelen op. foto Dirk-Jan Cjeltema Goes trekt bezwaren in na topoverleg met Borsele en provincie. door Harmen van der Werf goes - De besluitvorming over de verdubbeling van de Sloeweg tus sen rijksweg A58 en de Wester- scheldetunnel kan doorgaan. Het Goese college van B en W is als nog bereid de milieustudie naar de verdubbeling van de Sloeweg te aanvaarden, is gisteravond geble ken na 'een goed gesprek' tussen vertegenwoordigers van Goes, Bor sele en de provincie. B en W van Goes besloten vorige week dinsdag onverwacht de ver dubbeling van de Sloeweg te blok keren. Zij weigerden de pas afge ronde milieustudie over de weg te accepteren, omdat daarin geen re kening was gehouden met een gro te wens van Goes: een tweede aan sluiting van Goes op rijksweg A58 bij het ziekenhuis. De gemeente Borsele en de provincie reageer den boos. De milieustudie naar de Sloeweg heeft niks van doen met de aansluiting bij Goes, stelden zij, en Goes dreigde op deze manier de verdubbeling van de Sloeweg - inclusief een aansluiting van Hein- kenszand op de A58 - onnodig op te houden. Gisteravond was er in Middelburg al overleg over de gevoelige kwes tie. Borsele en Goes stuurden elk twee wethouders. Namens de pro vincie schoven commissaris van de koningin K. Peijs en gedeputeer de T. Poppelaars aan tafel. Een re sultaat was snel geboekt. Het colle ge van B en W van Goes gaat de gemeenteraad alsnog voorstellen de milieustudie naar de verdubbe ling Sloeweg te aanvaarden. Borse le Goes trekt de vorige week opge- worpen blokkade tegen verdub beling Sloeweg in, in ruil voor steun provincie en Borsele voor tweede aansluiting A58 bij Goes. Ie en de provincie schaarden zich onverkort achter de aanleg van een extra aansluiting van Goes op de A58. Om de bereikbaarheid van het ziekenhuis te verbeteren én verkeersoverlast in Goes goed te kunnen bestrijden. Borsels wethouder M. Vermue-Ver- mue keerde tevreden huiswaarts. „Zowel Borsele als Goes dreigde te verliezen. Dat gevaar is geweken." „De kou is uit de lucht", reageerde haar Goese tegenspeler M. Diele- man. Hij had zeker geen spijt van de blokkade-actie. „Af en toe moet je zoiets doen. Het kan hel pen." Momenteel is een onder zoek gaande naar de verkeersstro men in en rond Goes, Kapelle en Borsele, waarin onder meer wordt gekeken naar de noodzaak van een tweede aansluiting bij Goes. Rijks waterstaat heeft daarin als wegbe- heerder van de A58 een grote stem. Dieleman: „Dat de provincie ons nu zo duidelijk steunt, is in die discussie heel belangrijk." Floor Köhlen stapt uit gemeenteraad Goes goes - Het GroenLinks-raadslid Floor Köhlen stapt uit de Goese ge meenteraad. Zij doet dat, omdat zij bij de PZC gaat werken. Köhlen was vier jaar raadslid voor Groen- Links. Zij wordt opgevolgd door G. van der Slikke (63 jaar). Hij was voor zijn vut directeur bij Natuurmonumenten en het minis terie van Vrom. Hij vervult nog di verse functies op het terrein van kerk, natuur en milieu. Rijbewijs Engelsman ingevorderd in Goes goes - De politie heeft in de nacht van zondag op maandag even voor half twee het rijbewijs ingevor derd van een man in de Van Her- tumweg in Goes. De 62-jarige En gelsman bestuurde een vrachtwa gen. Een blaastest wees uit dat de man drie keer de toegestane hoe veelheid alcohol had genuttigd. De chauffeur moest zijn rijbewijs inleveren. Emelisse Kamperland viert groot bierfeest kamperland - Bierbrouwerij Eme lisse in Kamperland viert de intro ductie van het zelfgebrouwen herfstbokbier aanstaande zaterdag met een groot bierfeest. Behalve voor live muziek zorgt Emelisse ook voor een braderie, ge kookte mosselen en een streekpro- ductenmarkt. De festiviteiten aan de Nieuweweg 7 in Kamperland beginnen om 14.00 uur. Auto vliegt in de brand in Krabbendijke krabbendijke - In de Doelstraat in Krabbendijke is in de dacht van zondag op maandag rond half twee een personenauto in brand gevlogen. Het vuur was in de mo tor ontstaan. De auto was door de eigenaar geparkeerd en afgesloten. De brandweer heeft het brandje geblust. Het stuur van de auto was afgebroken en de bedrading onder het stuur hing los. Willemijn concerteert met koor in Kapelle kapelle - Het christelijk gemengd koor Deo Cantemus geeft zaterdag een concert in de Grote Kerk in het hartje van Kapelle. Als gastso- liste treedt de populaire, elfjarige Willemijn uit Urk op. In februari verschijnt haar eerste cd/dvd 'Ho ger dan de blauwe luchten'. De collecte is ten bate van de actie voor vluchtelingen in het Colombi aanse Cartagena. Het concert be gint om 19.30 uur. Jumpstylefeest in Heer Hendrikhuis 's-heer hendrikskinderen - In het Heer Hendrikhuis in 's-Heer Hen drikskinderen wordt vrijdagavond een jumpstyleparty gehouden. Vanaf 19.00 tot 21.00 uur zijn kin deren tot 12 jaar welkom. Daarna is de beurt aan de wat oudere jeugd. Het feest duurt tot 23.30 uur. De toegang bedraagt 1 euro voor de jongsten. Kinderen vanaf 12 jaar betalen 3 euro. Kwaliteit gaat achteruit door ruimtegebrek, stelt Middelburgse fractie. door Maurits Sep middelburg - De kwaliteit van het onderwijs op scholengemeen schap Nehalennia in Middelburg gaat achteruit door klassenvergro- ting en ruimtegebrek. Dat stelt de PvdA in Middelburg. De sociaaldemocraten schrijven dat in schriftelijke vragen aan het college van B en W over het ruim tegebrek op de school. De directie maakte vorige week be kend dat havo- en vwo-leerlingen naar de locatie van het vmbo, en kele honderden meters verderop, moeten uitwijken omdat hun ei gen school te weinig ruimte heeft. Opgeteld bij de klassenvergroting baart dit de PvdA zorgen. De fractie wil daarom dat het dage lijks gemeentebestuur snel maatre gelen neemt of steunt om de pro blemen met de huisvesting op te lossen. Wethouder van onderwijs H. van Klinken (SGP) zei in een reactie dat het ruimtegebrek zich in de ko mende jaren vanzelf oplost omdat het aantal basisschoolleerlingen daalt. De PvdA neemt daarmee geen genoegen omdat dat dat geen oplossing is voor de huidige leer lingen. Aftrap van project 'Alcohol en jeugd' in gemeente Reimerswaal. door Luc Oggel kruiningen - In dorpshuis De Mei boom in Krabbendijke vindt mor genavond de aftrap plaats van het in 2006 begonnen Reimerswaalse project 'Alcohol en jeugd'. Daarin werken onder meer gemeente, jeugdverenigingen, kerken en scho len samen in een platform om al coholgebruik onder jongeren te be perken. Erleyne Brookman, die het project namens de gemeente begeleidt, hoopt op veel belangstel ling vanuit de doelgroep. Het project loopt al een jaar, maar de startbijeenkomst is nu pas? „Ja, we hebben het afgelopen jaar gebruikt om te plannen en om op één lijn te komen binnen het plat form." Zijn de jongeren persoonlijk uitgeno digd voor de startbijeenkomst „Dat niet, maar we hebben in de hele gemeente flyers verspreid en er heeft een aantal keer een aan kondiging in het huis-aan-huis ver- preide informatiekrant} e van de ge meente gestaan." Dus u denkt dat er wel wat jongeren komen opdraven? „Ik verwacht dat er wel belangstel ling zal zijn. Het is een soort in loopavond waar van alles te doen is en ik denk dat dat wel aan spreekt. We hebben bijvoorbeeld een rij-simulator, die is altijd erg populair. Overal waar dat ding staat zie je rijen." Toch blijft het lastig om jongeren te bereiken als het om alcohol gaat, om dat zij dit soort projecten vaak te be lerend vinden. „Dat is zo, maar ik denk dat dat imago er bij dit project wel een beetje af is dankzij alle pr. Verder hopen we ook op de medewer king van ouders." De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Behalve de gemeente zijn ook Emergis, Stichting Voorkom!, het BOB-team en Stichting De Hoop aanwezig. Ook worden er alcohol vrije cocktails uitgedeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46