Zeeland PZC Havenplan Vlake 'onbespreekbaar' 25 BEVELANDEN-THOLEN 36 34 Meer opladers elektrofietsen Jarig Daders brand Stoomtrein Goes-Borsele legt aangehouden overweg aan op Nansenbaan Fietsen naar school wordt beloond Korstmossen zijn graadmeters voor luchtkwaliteit Peter van Straaten, jurylid, terug in decor van z'n jeugd Dinsdag 18 september 2007 Tip? redgoes@pzc.nl Reimerswaal wil geen nieuwe bedrijven bij Hansweert en kanaal. door Willem van Dam KRUININGEN - De plannen om aan de oostzijde van het Kanaal door Zuid-Beveland een groot bedrij venterrein te ontwikkelen stuit op breed verzet van politiek Reimers waal. Vrijwel alle fracties in de ge meenteraad van Reimerswaal wij zen de plannen af De Christenunie heeft gisteren om een interpellatiedebat ge vraagd. Dat wordt volgende week dinsdagavond gehouden. De aan leiding vormen uitlatingen die commissaris van de koningin K. Peijs zaterdag deed tijdens een con gres van Transport en Logistiek Nederland (TLN) in Goes. Zij sprak zich uit voor een 'multimo- daal overslagterrein' bij de Vla- ketunnel. Daarbij doelde zij op een onderzoek dat wordt verricht naar mogelijkheden om in een pol der die wordt begrensd door de A58, de Kruiningse Zanddijk en het Kanaal door Zuid-Beveland een industrieterrein (met insteek- haven) te realiseren voor waterge bonden bedrijven. Dat zou onder meer dienst kunnen doen als nieu we vestigingsplaats voor een aan tal Goese beton- en zandbedrijven die binnen afzienbare tijd het veld moeten ruimen voor de toekomsti ge woonwijk Waterstad. De rap portage wordt eind volgende maand verwacht. Volgens burgemeester j. Huisman is vanuit het bedrijfsleven 'hier en daar geïnteresseerd gereageerd' op De Christenunie in de raad van Reimerswaal heeft een spoed debat aangevraagd over plannen voor een nieuw bedrijventerrein tussen Hansweert en Vlake. de mogelijke aanleg van een nieuw industrieterrein aan het Ka naal door Zuid-Beveland. Maar de gemeenteraad voelt er helemaal niets voor. Alle raadsfracties - van links tot rechts - huldigen het standpunt: niet doen. Daarbij spe len vooral landschappelijke argu menten een rol. Bovendien, zo zeg gen woordvoerders van diverse fracties, is Reimerswaal er niet om de problemen van Goes op te los sen. SGP-fractievoorzitter M. Otte (met zeven zetels is de SGP de grootste partij in de raad van Rei merswaal): „Wij staan beslist niet te trappelen om medewerking te verlenen. We praten over een mooi open poldergebied. En ik denk niet dat het verstandig is om op die plaats bedrijven te vesti gen." PvdA ('De plannen gaan ons te ver'), CDA ('Hier zitten wij ab soluut niet op te wachten'), Leef baar Reimerswaal ('Onbespreek baar') en WD ('Hier zien we geen enkele heil in') laten soortge lijke geluiden horen. Wethouder M. Dieleman van Goes hoopt dat Reimerswaal als nog tot andere gedachten komt. „En zo niet, dan zullen we een an dere plek voor onze bedrijven moeten zoeken." GOES - Het aantal oplaadpunten voor fietsen met elektrische trap- ondersteuning is de laatste maan den in Zeeland spectaculair geste gen. De Fietsersbond Zeeland con stateert dit in het ledenblad De Zeeuwse Deurtrappers. Over de hele provincie zijn inmid dels meer dan 50 oplaadpunten. Het zwaartepunt ligt in Zeeuws- Vlaanderen waar bijna de helft van de opladers staat. Ook op de Bevelanden groeit het aantal. De teller staat op twaalf In Goes zijn er twee te vinden, bij Van der Valk-hotel Goes en lunchroom De Koepel. Tholen komt er nog vrij bekaaid vanaf met twee oplaad punten, in Scherpenisse en in Tho- len-stad. De sterke groei de laatste tijd is te danken aan de organisaties Smart Move en ION van rijwielfabrikant Sparta. Zij vragen met name hore caondernemers om ruimte te ma ken voor een oplader. Sparta is er bij gebaat. Het bedrijf is producent nummer één van fietsen met elek trische trapondersteuning. Onder ouderen zijn deze fietsen sterk in opmars. Het opladen is gratis. Alle locaties van oplaadpunten zijn te vinden op www.sparta.nl en op www.iohotspots.nl «am111 WÊM Tip? redactie@pzc.nl Vertwijfeld toog de Middelbur ger tegen middernacht naar kan toor. De dringende oproep die hij had ontvangen, kon hij echter niet negeren. Wellicht, bedacht hij zich in de auto, hebben de col lega's een verrassingsfeestje geor ganiseerd. Over een paar minu ten immers zou hij 39 worden. De enige verrassing die hem wachtte, was een loeiende sirene van het inbraakalarm omdat een van de collega's een raam open had gelaten. En zo bracht hij de eerste minuten van zijn 39e verjaardag eenzaam door in een donker kantoor. Nou, be sloot hij mopperend, die onver laat zou morgen nog niet jarig zijn. |¥ApC c GOES - Met hulp van getuigen heeft de politie de daders van brandstichting bij de Agrimarkt in Goes kunnen oppakken. Drie jon gens zijn aangehouden, twee van twaalf jaar uit de gemeente Goes en één van veertien jaar uit Schie dam. Zij staken zondagavond 12 au gustus vrijwel nieuwe, kunststof winkelwagentjes bij de Agrimarkt in brand. De schade bedroeg enke le tienduizenden euro's. Nieuwe overgang is nodig door verlenging weg op De Poel II. door Lilian Dominicus GOES - De Stoomtrein Goes-Borse- le (SGB) bouwt een nieuwe over weg in de museumspoorlijn over de toekomstige kruising met de Nansenbaan. De aanleg van de overweg is nodig omdat de ge meente Goes de Nansenbaan op het industrieterrein De Poel II ver lengt naar de 's-Gravenpol- derseweg. De SGB en de gemeente verwach ten dat er veel verkeer van de over weg gebruik zal maken; daarom is gekozen voor een spoorwegover gang die vergelijkbaar is met die op de A. Fokkerstraat. Die is uitge voerd met zogeheten automati sche halve overwegbomen. Op andere delen van de spoorlijn zetten SGB-vrijwilligers de overwe gen af met rode vlaggetjes, als de stoomtrein een kruising nadert. Woordvoerder R. Zondervan: „Vroeger deden ze dat ook nog op A. Fokkerstraat, maar dat werd echt te gevaarlijk." Vorige week groef de gemeente al vast de sleuven, deze week wor den de rails vervangen en de over wegbevloering aangelegd. THOLEN - Ca deze week lopend of met de fiets naar school, verkondigde de Thoolse wethouder Cees van Dis gisterochtend aan de poorten van de basisscholen aan de Molenvlietsedijk in Tho len. Om het goede voorbeeld te geven, was hij aan komen rijden op een ouderwetse bakkers- fiets. Daarmee gaf hij op Tholen de aftrap voor themaweek Groene Voetstappen. De hele week worden leerlingen in het hele land gestimuleerd niet met de auto naar school te gaan. Met de Groene Voetstappen die ze daarmee verdienen kunnen ze prijzen winnen, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45